Piet Raijmakers als een speer naar zege BARRY VAN DER HOOFT ZEELAND 15 Goes gaat op bezoek bij nummer zes VVSB &BADENSCHE Middenvelder uit Vlissingen kwam onder Ruud Pennings nauwelijks aan de bak. Daan Eikenhout zette hem vorige week meteen in de basis. Goes Daan Eikenhout - op interim-basis eindverantwoordelijke bij Goes - zette Remon de Vlieger (27) vorige week direct in de basis tegen FC Lisse (1-2-nederlaag). Onder Ruud Pennings was de middenvelder vooral bankzitter. ,,Zo zie je maar hoe belangrijk de voorkeur van een trainer is", stelt De Vlieger in aan loop naar het treffen met VVSB. Het voetballeven van Remon de Vlieger is te vergelijken met een jojo. Gedurende zijn verblijf bij Goes jojoot hij tussen het basiselftal en de reservebank. ,,Het is makke lijk om alles voor het voetbal te la ten en extra trainingen te pakken als je altijd speelt", aldus de mid denvelder. ,,Het is veel knapper om hetzelfde te doen op de momenten dat je niet in de basis staat. Vroeger had ik daar moeite mee." In het jaar dat Goes promoveerde van de eerste klasse naar de hoofd klasse kwam De Vlieger - onder toenmalig trainer J ohn Karelse - op het tweede plan terecht. Mede door personele problemen pakte de Vlis- singer zijn kans in de nacompetitie. ,,Ik had zoiets van: nu moét ik het laten zien. Ik heb toen mijn gram gehaald. Je moet blijven volhou den." Vorig seizoen, in de derde divisie zondag, startte De Vlieger als een vaste waarde. ,,De eerste zeven maanden stond ik in de basis. Daarna kreeg ik last van een bles sure en had ik een vrijgezellenfeest in Krakau. Hiep (Nguyen, red.) Zo zie je maar hoe belangrijk de voorkeur van een trainer is vulde mijn positie goed in." De Walchenaar verloor toen zijn plekje. ,,Het elftal draaide goed. We wonnen bijna elke wedstrijd. Er was geen reden om te wisselen. Zo realistisch moet je zijn." Gedurende de eerste maanden van het huidige seizoen moest De Vlieger eveneens genoegen nemen met invalminuten. ,,Dat kon ik nu niet accepteren. We wonnen niet. Dan kun je ook andere mensen de kans geven. Ik heb mezelf bewezen de afgelopen jaren." Vorige week werd Eikenhout aangesteld als interim-trainer. De nieuwe eindverantwoordelijke stelde De Vlieger direct op tegen FC Lisse. De middenvelder merkt na vier trainingen dat de beleving is teruggekeerd binnen de selectie. ,,Iedereen is positief." Positiviteit De Walchenaar noemt een voor beeld: ,,Daan houdt alle uitslagen bij van de partijvormen. Als je wint, krijg je een groen blokje achter je naam. Voor iedere training stuurt hij de ranglijst via de groepsapp. Het klinkt misschien kinderachtig, maar dit zorgt ervoor dat iedereen nog liever wil winnen." De benadering van Eikenhout spreekt De Vlieger erg aan. ,,De nieuwe trainer benadrukt het posi tieve. Die positiviteit moet omslaan in punten. Vorig jaar zaten we ook in een moeilijke fase. Vervolgens wonnen we de periodetitel. Ieder een moet geloven in een omme keer." VVSB, dat trainer Eric Meijers deze week per direct zag vertrekken naar Spakenburg, vormt de aan staande horde. De nummer zes van de ranglijst won slechts één van de laatste vijf wedstrijden. Drie ont moetingen eindigden in een gelijk spel en van DVS'33 werd met 1-3 verloren. Goes kan vanavond niet beschik ken over Ruben Besuyen (studie verplichtingen), Sjoerd Verhulst (blessure) en Nazario de Fretes (niet speelgerechtigd). Ook reser vedoelman Lorenzo Hoekman is er niet bij. Hij kampt met een schou derkwetsuur. Jeugdkeeper Boris de Mol vervangt hem. Het duel in Noordwijkerhout be gint om 18.00 uur. Column @Barryvdh9 Als ik hem langs de lijn zag staan of tegen kwam op een voetbal veld, zocht ik hem altijd even op. Met meneer Lindenberg kon je namelijk heerlijk over voetbal praten. Dat gebeurde dan altijd op een rustige toon en er was ook elke keer een gevoel van herken ning. Want meneer Lindenberg was de man waarbij mijn vader de trainerscursus had gevolgd. Soms vertelde hij me nog wel eens een verhaal over die tijd. Deze week overleed meneer Lindenberg op 92-jarige leeftijd, nog geen week na het overlijden van zijn echtgenote. Ik moest denken aan onze laatste ontmoe ting, achter het doel het dichtst bij de kantine van RCS. Het eer ste elftal was aan de warming-up bezig, maar meneer Lindenberg wandelde richting de uitgang. ,,Ik kan de spanning niet meer aan'', vertelde hij me. ,,Voetbal kijken is niet goed voor mijn hart.'' Ik vond het jammer, want ik had die wedstrijd graag naast hem gestaan. Meneer Lindenberg vierde zijn grootste successen als trainer met Middelburg. Maar RCS was en bleef zijn club. Daar was het allemaal begonnen, daar kwam hij nog jarenlang naar de jeugd kijken. Zoals hij dat altijd al deed. Als wij dertig jaar geleden met de D's van Terneuzen op Walcheren speelden, stond me neer Lindenberg vaak langs de lijn. Na afloop kreeg ik wel eens advies van hem en luisterde ik aandachtig. Ik snapte daarna wel waarom mijn vader eind jaren zestig op de brommer naar Mid- Techniek moet voor fysiek gaan delburg reed, om de ploeg van meneer Lindenberg aan het werk te zien. Dat was een topploeg, met een toptrainer. Ik heb deze week ook door Krantenbankzeeland.nl zitten struinen. Daar kwam ik nog meer mooie verhalen tegen met meneer Lindenberg. Eén van zijn stokpaardjes: techniek moet, ze ker bij jeugdspelers, voor fysiek gaan. Die houden we erin. En de verhalen maakten voor mij nogmaals duidelijk dat Piet Lindenberg zijn tijd ver vooruit was. Aimabele, rustige, charis matische trainers zoals hij, die bestaan bijna niet meer. Piet Raijmakers junior schreef gis teren op de tweede dag van Jum ping Indoor Nieuwland, met de ruin Hannibal, de klasse Z op zijn naam. Met de international uit Asten op de startlijst zijn organisaties verzekerd van vuurwerk. Raijma- kers deed in Nieuw- in Sint Joos- land zijn naam eer aan in de twee- fasenwedstrijd. In een adembene mende rit vloog hij met Hannibal in 21.90 seconden foutloos en als snelste over de beslissende fase. Laatste starter Arnold Boere- kamps haalde, met de schimmel ruin D'avange K, nog alles uit de kast. Maar de prijzenpakker uit Asten kwam met de Massimo- zoon achttienhonderdste seconde tekort voor de zege. Imke Kort uit Lewedorp stuurde de Indoctro- dochter Cappucino naar de derde plaats (0/0/23.09). Christiaan van de Plasse uit Kruiningen belandde met de vosmerrie Flora de L'Im- permeable net naast het erepo dium. Piet Raijmakers: ,,Ik wist dat er nog een aantal rappe combinaties achter me kwamen. Dus moest ik risico's nemen om een snelle tijd neer te zetten. Wie niet waagt, wie niet wint. Hannibal sprong super en het is gelukt.'' Evenals in het Z bleek het ni veau in het ZZ hoog. Maar liefst twintig combinaties vochten in de beslissende fase om de hoofd prijs. Snel, sneller, snelst, dat was Liz Theelen uit Halen met de merrie Gada. De Limburgse ama zone stuurde Gada als een raket in 22,97 over het parcours. Cindy Per- daen uit Philippine kwam met de ruin Gumbo Mumbo 0,33 secon den tekort. NIJWA GROE zaterdag 16 november 2019 PM De Vlieger gelooft in de ommekeer Len Wolters IE» Daan Eikenhout staat met Goes tegenover VVSB. ARCHIEFFOTO LEX DE MEESTER -Remon de Vlieger (27) Meneer De In Memoriam van collega Rudy Boogert en het verhaal op de website van RCS zorgden deze week voor veel herkenbaar heid. Aan een negatieve benadering van het voetbal door wie dan ook, kon hij zich ontzettend ergeren en liet dat dan ook duidelijk merken. Voor geschreeuw in het veld en met name door begeleiders/trainers/ou ders langs de zijlijn had hij totaal geen begrip. Sportiviteit stond bij hem hoog in het vaandel, ten op zichte van de tegenstander, maar zeker wanneer scheidsrechters ter sprake kwamen. Beleefdheid naar leidinggevenden was voor hem een vanzelfsprekendheidlas ik. NIEUW- EN SINT JOOSLAND Beeld van bijna een jaar geleden. Remon de Vlieger scoort met een subtiel stiftballetje, in het uitduel met HSC'21. FOTO MARCEL TER BALS/ORANGE PICTURES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43