Wesley Mol doet een stapje terug ZEELAND 13 ren aangegeven zich echt op zijn plek te voelen in Hoek, waar de mentaliteit van onder meer de supporters anders is dan hij ge wend was bij enkele Belgische clubs. Een contractverlenging op korte termijn, zou een eerste sig naal richting de toekomst zijn. Rik Impens kwam in de zomer van 2017 als een onbekende speler binnen bij Hoek. Bijna tweeënhalf jaar later is hij publiekslieveling, topscorer en aanvoerder. Impens is een topaankoop gebleken, zoals Hoek in het verleden vaker ver raste met nieuwelingen. Het rijtje namen dat dit seizoen kwam was echter niet zo verrassend. Erwin Franse binnenhalen, dat kon ie dereen verzinnen. Alexander Embrechts was een oude bekende, doelman Nicholas Skverer kwam in Zeeuws-Vlaanderen wonen, Steven Smulder kruiste toevallig het pad van Hoek. Ervaring De balans binnen de selectie is echter soms moeilijk te vinden, zeker als spelers als Gert-Jan van Leiden en Franse door blessures ontbreken. Veel spelers zijn het er over eens: er zijn te weinig kerels die het in het veld neerzetten, die bij een achterstand voor een om mekeer kunnen zorgen of eens een tikkie uitdelen. Ervaring, gogme, leiderscapaciteiten; daar moet Hoek naar op zoek. Spelers van de buitencategorie, waarmee je een serieuze titelkandidaat kunt zijn en de ambities om de tweede divisie te bereiken waar kunt ma ken. Ambities uitspreken is één, ze ook echt waarmaken is twee. Met het budget van de sponsor stichting van Hoek, waar het eer ste elftal onder valt, is weinig mis. Daar kun je de tweede divisie wel mee halen. Nico Boussen, voorzit ter van de stichting, verwelkomt ook nog steeds nieuwe sponsors. De werkzaamheden van de tech nische commissie - die op dit mo ment bestaat uit Jacky Lambert en Ferdie Hermans - vallen onder de noemer vrijwilligerswerk. Bij Hoek gaan de laatste tijd steeds meer stemmen op om de techni sche commissie uit te breiden, want vele handen maken licht werk. Gert-Jan van Leiden is momen teel nog geblesseerd en heeft aan gegeven na dit seizoen te stoppen. Hij zou best - nu al - een rol wil len vervullen in de scouting. Van Leiden kent het Zeeuwse voetbal, Het gaat om de knikkers en voor sentiment is op dit niveau weinig ruimte weet welk niveau spelers moeten hebben en kan zich tijdens zijn blessureperiode al nuttig maken. Een andere naam is die van Frank van Damme. De Belg speelde bij Hoek en was onder Kenny Ver- hoene assistent. Van Damme is na zijn vertrek bij Philippine behoor lijk afgeknapt op het trainersvak en heeft in België een groot net werk. Wellicht kan hij wat namen aandragen van spelers die in ja nuari al naar Hoek kunnen komen. Want de kans dat er begin 2020 bij de derdedivisionist mutaties plaatsvinden, is bijzonder groot. Neem Kim van den Bergh, die op 28 september in de rust van het duel met VVSB werd gewisseld en sindsdien geen minuut meer speelde. De verdediger is 34, wil graag voetballen en gaat echt niet de rest van het seizoen op de bank willen doorbrengen. Van den Bergh is niet de enige die halver wege het seizoen zou kunnen ver trekken. Is dat erg? Nee, want het gaat om de knikkers en voor senti ment is op dit niveau weinig ruimte. Dat er nu al door Belgische clubs aan Rik Impens wordt getrokken, is logisch. Het contract van de aan voerder loopt tot het eind van dit seizoen. Bij Hoek beginnen ze meestal rond of na de (korte) win terstop met de gesprekken met spelers van de huidige selectie. Bij veel andere clubs, zeker over de grens, hebben ze hun beste spelers dan vaak al langer vastgelegd. Wil Hoek de krenten uit de pap kun nen halen, dan moet dat bij de Zeeuws-Vlaamse club dus ook ge beuren. Om daarna weer verder te kunnen bouwen. Het is ook prettig om in een vroeg tijdig stadium te weten wat ou dere spelers als bijvoorbeeld Jona than Constansia (33), Reguillo Vandepitte (30) en Fabian Wilson (29) van plan zijn. Gevaert weet inmiddels wel welke spelers hij sowieso wil hou den. Daar is Impens er zonder twijfel één van. De trainer heeft een groot netwerk in België en weet welke spelers aanwinsten kunnen zijn voor Hoek. Tijd voor actie, zou je zeggen. Om de uitge sproken ambitie naar de tweede divisie te gaan, levend te houden. De accommodatie blijft ook - nog steeds - een punt van aan dacht. 'Kijk maar eens wat er hier gebeurt als we de tweede divisie halen', zei een sponsor laatst vol overtuiging. Wat hij bedoelde te zeggen: dan wordt er hier zo het een en ander nieuw neergezet. De tijd zal uitwijzen of dat daadwer kelijk gaat gebeuren. In de derde divisie waarschijnlijk niet. In de tweede divisie misschien wel. Gestaag timmerde Wesley Mol aan de weg. Successen bij de juni oren in klimkoersen resulteerden begin vorig jaar in een overstap naar de Spaanse belofteploeg Team Polartec-Kometa, onder lei ding van niemand minder dan wielergrootheden Ivan Basso en Alberto Contador. Na een leer zaam seizoen deed hij een stapje hogerop bij het Luxemburgse Team Differdange-Geba. Bij die ploeg kreeg hij de kans om zich te tonen in UCI-wedstrij- den. ,,Het is een mooi jaar ge weest", is Mol nog steeds stellig. ,,Ik heb op hoog niveau wedstrij den gereden en dat is niet tegen gevallen. In de Ronde van Luxem burg zat ik een hele dag in de aan val en ik kon bergop goed mee. Wel had ik op betere resultaten gehoopt in kleinere wedstrijden." Mol houdt dus gemengde ge voelens over aan wielerjaar 2019. ,,Valpartijen en lekken banden weerhielden me voornamelijk van mooie uitslagen, maar ik mag al met al niet klagen. Ik reed vorig jaar in Spanje al op een hoog ni veau, maar het is toch wat anders als je plots tegen Dylan Groene- wegen rijdt in de ZLM Tour. Het is een mooie ervaring geweest en ik ben er niet afgereden." Toch had Mol het avontuur graag anders zien aflopen. ,,Als ik de film voor mezelf terugdraai, waren er halverwege het jaar al signalen dat het de verkeerde kant op ging met Team Differdange- Geba. De ploeg zou wegens finan ciële perikelen van vijftien naar tien renners gaan. Sommige ren ners wisten dus al snel dat ze naar een nieuwe ploeg moesten zoe ken. Voor mij zou echter een plek gereserveerd zijn in de selectie voor komend seizoen." Hij kwam echter bedrogen uit. ,,Op 1 oktober kreeg ik een mail dat de ploeg stopte. Het was voor mij een don derslag bij heldere hemel. Dat zag ik totaal niet aankomen. Ik moest halsoverkop naar een nieuwe ploeg zoeken, terwijl de meeste ploegen hun selectie al rond had den. Tel daarbij op dat de concur rentie enorm groot was, want Dif- ferdange was lang niet de enige ploeg die ermee ophield. De Ne derlandse continentale ploeg Alecto stopt bijvoorbeeld ook. De plaatsen in het continentale cir cuit zijn dus erg duur geworden." De 20-jarige renner uit Kapelle had nauwelijks tijd meer om zich te tonen, want het wielerseizoen was zo goed als ten einde. Toch wist hij nog enkele aanbiedingen te versieren. ,,Daarbij zaten ook Het is toch net even wat anders als je plots tegen Dylan Groenewegen rijdt - Wesley Mol ploegen van continentaal niveau, maar ik voelde me daar niet goed bij. Ik heb dus op het allerlaatste moment voor clubploeg Van Ui- tert-De Jonge Renner gekozen." Het wedstrijdprogramma van Mol zal dus compleet veranderen. ,,Ik zal minder UCI-wedstrijden en meer koersen in het vlakke N e- derland rijden, wat niet echt iets voor mij als klimmer zal zijn. Toch ben ik ervan overtuigd dat ik vol doende kansen ga krijgen. De ploeg rijdt immers ook mooie wedstrijden als de Ronde van de Karpaten in Polen en de Ronde van Luik en Namen in België. Bo vendien heeft De Jonge Renner startrecht in de Topcompetitie, waarin ook behoorlijk wat klim- wedstrijden zitten." De wielerambities van Mol blij ven voorlopig dus onverminderd. ,,Ik zet ook komend jaar alles op het wielrennen, maar ik ben tege lijkertijd realistisch. De resultaten en overwinningen moeten nu echt gaan komen. Ik doe mis schien nu een stapje terug, maar ik wil na komend seizoen weer een stap vooruit kunnen zetten. Mocht dat er niet inzitten, dan houdt het op", besluit Mol. zaterdag 16 november 2019 De buitencategorie Taken verdelen Tijd voor actie Halverwege dit jaar leek de toekomst van Wesley Mol als wielrenner verzekerd te zijn. Zijn Luxemburgse continentale ploeg Team Differdange-GeBa zou inkrimpen, maar voor de talentvolle Mol was er al een plaats gereserveerd. Niets was echter minder waar. ,,Op 1 ok tober kreeg ik plots een mail dat de ploeg ermee ophield, dat was even slikken", vertelt Wesley Mol. Hij keert nu terug op clubniveau, bij Van Uitert- De Jonge Renner. Job de Feijter Kapelle Lieven Gevaert, tijdens het duel met Harkemase Boys. FOTO PIETER VAN DER WOUDE/ORANGE PIC TURES JEAMNOr Wesley Mol in het tricot van zijn vorige ploeg, Team Differ dange-GeBa foto marcel koch

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41