1 O O) CD 12 ZEELAND Pattinama is niet te stoppen in Thailand Wereldkampioenen naar Terneuzen Jeremy de Nooijer in de wachtkamer Talent Noah de Wild revalideert in Goes Bij de ambitieuze derdedivisieclub willen ze graag nog een stapje hoger. Dat kan, maar alleen als er het een en ander verandert. Tennisster Lesley Pattinama-Kerkhove uit Zierikzee ligt in het Thaise Hua Hin nog steeds op schema op haar prestatie van vorige week te evenaren of zelfs te overtreffen. De Schouwse speelsters bereikte gisteren in het enkelspel de halve finale door een drie- setsoverwinning op de Zwitserse Simona Waltert (3-6 6-3 6-2). In het dubbelspel staat ze opnieuw in de finale en opnieuw aan de zijde van de Thaise Tamarine Tanasugarn. Dat kostte niet veel kracht want Waltert (weer zij) en de Italiaanse Caregaro gaven een walk over. Vorige week won Kerkhove het enkel spel in een ander toernooi in Hua Hin en ver loor ze de finale in het dubbelspel. Drie voormalige wereldkampioenen veldrij den komen het Zeeuwse wielerpubliek op warmen voor de Vestingcross in Hulst, die op zondag 16 februari verreden wordt. Twee dagen voor dit evenement komen Hen- nie Stamsnijder (wereldkampioen in 1981), Roland Liboton (1980, 1982, 1983 en 1984) en Paul Herygers (1994) naar Terneuzen voor de jaarlijkse wieleravond Leve de Koers. Deze ze vende editie staat volledig in het teken van het veldrijden. In theater Porgy Bess gaat dit drietal in ge sprek met de Belgische interviewers José de Cauwer en Rik Vanwalleghem. De kaartver koop gaat vandaag om 9.00 uur van start. Voetballer Jeremy de Nooijer uit Vlissingen heeft met het nationale team van Curasao met 1-2 verloren van Costa Rica. Een plaats in de halve finale van de Nations League lijkt daar mee van de baan. In het slotduel kan Costa Rica maandag de halve finale bereiken door minimaal een punt te pakken tegen Haïti. Lukt dat, dan is de Nationals League klaar voor De Nooijer co. maar plaatsen ze zich wel voor de Gold Cup van 2021. De Nooijer die voor Al-Shamal in Qatar voetbalt, stond in de basis tegen Costa Rica en maakte de negentig minuten vol. In de slotfase maakte Cosra Rica (met tien man) de winnende 2-1. Rugbyer Noah de Wild uit Wemeldinge had zich meer voorgesteld van zijn eerste seizoen bij het Engelse Bury St. Edmunds RFC. De 19-jarige oud-speler van de Goese Rugby club Tovaal raakte in het begin van het sei zoen geblesseerd aan zijn knie en revalideert in Goes. De Wild hoopt begin 2020 weer wed- strijdfit te zijn en dan het seizoen af te maken bij ereklasser Hilversum. Ook volgend seizoen staat het Zeeuwse rug- bytalent nog onder contract bij Bury St. Ed munds. Voorzitter Lucie Louws HSV HOEK AMBITIES TOP (A) Met het pak slaag bij Harkemase Boys (6-0) bereikte Hoek afgelo pen weekend een dieptepunt. Al les en iedereen bij de Zeeuws- Vlaamse club aast vandaag op eer herstel, al is dat tegen koploper Sparta Nijkerk makkelijker gezegd dan gedaan. Bij Hoek willen ze nog altijd heel graag naar de tweede divisie, maar is dat eigen lijk wel een realistisch doel? Een beschouwing in vier hoofdstuk ken. Het kwam ter sprake op de och tend voor de wedstrijd tegen Har- kemase Boys, in het hotel in Leeu warden. Weet je wat ze moeten doen, zei een direct betrokkene. Nou? Het contract van de trainer en zijn assistent zo snel mogelijk verlengen, was het antwoord. Een paar uur later ging Hoek ongena dig hard onderuit en stapte Lieven Gevaert met een lichaam gevuld met woede de bus in. Gevaert is pas 42 jaar oud, assis tent Steven Maes is 40. Het duo staat qua leeftijd dicht bij de spe lersgroep. Soms tussen de spelers, vaak erboven. Er zit variatie in de trainingen, ook door de ruimte die Maes van Gevaert krijgt. De twee stapten eind augustus samen in bij Hoek, na het vertrek van Hugo Vandenheede. Wat al snel verge ten wordt: ze kregen een selectie in handen waar ze nul komma nul zeggenschap in hadden gehad. Veel spelers hadden ze voor hun eerste training zelfs nog nooit zien voetballen. Alleen bij het binnen halen van centrumspits Robin Ne- lis waren ze betrokken, als was er vlak voor het sluiten van de over schrijvingstermijn weinig keus meer. Gevaert begon sterk bij Hoek, dat de productiefste ploeg in de derde divisie is. Maar hij verloor ook al vier wedstrijden. Ligt dat aan hem? Of heeft hij, zeker als een aantal sterkhouders ont breekt, te weinig kwaliteit in huis om echt een rol van betekenis te kunnen spelen in de strijd om het kampioenschap? Dat laatste wordt de komende weken duidelijk. Ge- vaert heeft wel al verschillende ke- zaterdag 16 november 2019 TENNIS VELDRIJDEN Hennie Stamsnijder (links) en Roland Li boton. FOTO PAUL VREEKER VOETBAL RUGBY GO 19. De korfballers van TOP uit Ar- nemuiden be ginnen van avond als eer ste Zeeuwse club aan het zaalseizoen. Om 19.00 is Nieuwerkerk in Nieuwerkerk aan den IJssel de eerste te genstander van de Zeeuwse hoofdklasser. 2t Ad Coppoolse is de nieuwe voorzitter van zaterdag-twee deklasser Oostkapelle. Coppoolse werd tijdens de algemene le denvergadering gekozen als nieuwe voorzit ter. Barth werd benoemd tot erelid. 0919 Dressuur-ama- zone Lucie Louws uit Oostkapelle heeft gisteren haar debuut in de wereldbe ker. Met haar paard Evito scoorde ze 69,109 procent in de Grand Prix. 1 Dan is het tijd voor actie in Hoek Barry van der Hooft BESCHOUWING Het eerste signaal *\-rrra ci ASSl'AW fV. iSURANTfe-4 BV Aanvoerder Rik Impens, hier juichend met Jonathan Constansia (links) en Alexander Embrechts aan zijn zijde, staat opnieuw in de belangstelling van verschillende Belgische clubs. foto sjaak van der salm O a O)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40