ZEELAND 11 Colleges klassieke muziek in Concertzaal MIDDELBURG Wie meer wil weten over klassieke muziek, kan binnenkort terecht bij de Zeeuwse Concertzaal in Middel burg. Het muziekpodium orga niseert een reeks van vier luis tercolleges voor iedereen die zijn luisterervaring wil verdiepen. De colleges worden gegeven door Ab Nieuwdorp. Hij is sinds 2015 de vaste presentator van het AVROTROS-programma De Klassieken, dat elke werkdag wordt uitgezonden op NPO Ra dio 4. Ook verzorgt hij samen met Rebecca van der Weijde de podcastserie Klassieke Mysteries, met 'intrigerende en spannende verhalen rondom het leven en vooral de dood van klassieke componisten'. Tijdens de luistercolleges in Middelburg leidt Nieuwdorp het publiek langs de hoogtepunten uit de klassieke muziek. Daarbij kijkt hij ook vooruit naar concerten die in de eerste helft van 2020 in de Zeeuwse Concertzaal op het programma staan. BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Afval scheiden Het basistarief voor afvalwerking in de gemeente Goes gaat met dertig euro omhoog in 2020. De beslissing valt in december (9 no vember). Dit is een totaal verkeerd signaal naar de burger. Afval scheiden loont blijkbaar toch niet zoveel. Ik zie de illegale stortplekken al voor me in de polder, los van de toch al vele achteloos weggewor pen lege blikjes en plastic flesjes. Die laatste zaken halen mijn vrouw en ik uit de berm als wij eens een rondje doen. De aanstaande verhoging is een klap in het gezicht van de vele goed scheidende inwoners van de gemeente Goes. Zij zullen zich belazerd voelen! Mijn goedbedoelde advies aan college en raad: haal het tekort dit jaar uit de algemene reserve en kijk volgend jaar rond deze tijd hoe de stand van zaken dan is. Raymond van den Boorn, Arendstraat 10, 's-Heer Arendskerke Badkuip De badkuip Ritthem (9 novem ber) zal zich bij een dijkdoor braak razendsnel vullen. Wat gaat men bouwen op de laagste CORDEJONGE N/ATUU fWIPgN SATltj VOoïJoukj ToCKtWT oAANwewtfeeH Mooie weuu/e Boort PLAKTeM plek van de badkuip, op nul me ter NAP? Juist, de marinierska zerne. Bij een stormvloedramp wil ik liever gered worden door het korps mariniers, vanuit een droog gebleven basis, dan door de bur gemeesters van de verdronken Veiligheidsregio Zeeland. Daarom moet deze kazerne niet op nul NAP komen in Ritthem maar op 20 plus NAP te Ossen- drecht. In de leegstaande Konin gin Wilhelmina Kazerne. De in Vlissingen vergeten schietbaan is daar aanwezig en als bonus ook nog een vliegveld voor de levens reddende mariniers helikopters. J. W. Minderhout Vredehoflaan 326, Vlissingen Woningbouw Eén miljoen woningen moeten tot 2030 gebouwd worden in Ne derland (7 november). Alleen al in Goes gaat het om 2000 huizen. Bouwen verhoogt de stikstofuit- stoot, die gecompenseerd moet worden door snelheidsverlaging op de helft van de snelwegen, en het uitkopen van veeteeltboeren. Bouwen betekent ook een enorme verstening en dus flinke afname van landbouwgrond als belangrijke opnamebron van CO2. Eerst raakten de boeren grond kwijt aan natuurgebieden die zo nodig aangelegd moesten worden, nu zijn ze opnieuw de klos omdat hun stikstof diezelfde natuurgebieden zouden bedrei gen, en daarop komt de bouw woede van de overheid. De plan- •////ril i-ViW* nen betekenen geen oplossing maar verergeren het klimaatpro bleem! En daarnaast impliceert het wateroverlast omdat het wa ter niet in de grond verdwijnt, maar afgevoerd moet worden door riolen die daarvoor niet be rekend zijn. Nog niet gelezen as pect: maak de normen voor wo ningen en bedrijfsgebouwen kleiner! Dat spaart kostbare grond, en het komt de betaalbaar heid ten goede. Hester M. van Rees Marktveld 7, Kloetinge Onderwijs Wie vrijwillig parttime werkt kan kennelijk goed rondkomen van het salaris (8 november). De status van een beroep ontstaat door het beeld dat de beroepsgroep zelf naar buiten uitdraagt, aangevuld met de eigen ervaringen van de buitenstaander. Jammer dat 75 procent van de onderwijzers part time werkt Dan lijkt het op een baantje voor erbij. Waarom niet meer fulltime wer ken in een eigen vaste klas? Het werk kun je beter verdelen over de hele week en voor overleg is min der afstemming nodig. Veel leuker is het ook om over de voordelen van je beroep te vertellen. Dat heus niet alle klassen 45 kinderen hebben met 20 verschillende na tionaliteiten en dat het leuk is kin deren iets te leren. Waarom jezelf verdedigen dat je een prima salaris hebt en prettige werktijden? Wees trots. Het lijkt wel of dit niet meer hardop gezegd mag worden van de diverse bonden. Kees Foks Herenweg 30, Aardenburg Diesel Wij hebben ook zo'n oude sme rige diesel (11 november) die het nog prima doet. Gisteren moest ik een andere auto lenen om bij het Erasmus in Rotterdam te ko men. De hoge heren die al die re geltjes bedenken vliegen wel naar bijvoorbeeld Benidorm voor va kantie en denken dan niet dat ze meer vervuilen dan ik met mij oude diesel. Gerard M. Nieuwenhuize Singelweg 11, Grijpskerke Staatsgreep Op zondag 10 november werd in Bolivia een staatsgreep gepleegd. De verkozen president Evo Mora les werd gedwongen tot aftreden. De plegers van de staatsgreep werden volledig gesteund door de VS, voor wie de beweging voor socialisme onder Evo Morales al langer een doorn in het oog was. Onder de regeringsperiode van Morales stegen de reële lonen met 60 procent, extreme ar moede daalde met 60 procent. Carlos Mesa, de rechtse tegen kandidaat van Evo Morales bij de jongste verkiezingen had in het recente verleden contact met ver schillende hoge functionarissen en parlementairen van de VS. Eind juli 2008 kondigde hij reeds aan dat herverkiezing van Evo Morales zou leiden tot geweld. Het duidt erop dat de huidige staatsgreep goed voorbereid was. Stevent het land af op een bin nenlandse oorlog? Neo-libera- lisme rijmt in Bolivia blijkbaar met neofascisme. Luc Brusselaers Hoefkensdijk 11, Kuitaart zaterdag 16 november 2019 De colleges zijn op de dinsda gen 4 en 18 februari en 3 en 17 maart, van 19.30 tot 20.45 uur. Er is plaats voor maximaal 80 deelnemers. Inschrijven kan via zeeuwseconcertzaal.nl Afval in de Troelstralaan in Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39