Oplossing gezocht voor t-tag- gebruikers bij parkeergarages IN DE REGIO 6 Kinderactie mislukt MIJN DORP, MIJN STAD De tweekoppige SP deed met steun van LPM-fractielid Bram de Buck donderdagavond een poging bij de gemeenteraad van Middelburg om extra geld en hardere toezeggingen los te krijgen voor de stichting. Dat mislukte echter volledig; geen en kele andere fractie - ook de andere vijf LPM'ers niet - wilde verder gaan dan de eerdere toezeggingen en subsidies. En dus gingen de kinderen te leurgesteld naar huis. En gooit de Stichting Behoud Julianabad Ar nemuiden definitief de handdoek in de ring na weer een teleurstelling. Murw gebeukt ,,De derde bittere pil die we moeten slikken. De kinderen zijn echt te leurgesteld weggegaan", reageert Sander de Nooijer namens de stich ting. Mede-bestuurslid Joop Becks liet donderdagavond op Facebook al weten dat hij het nu 'niet meer kan opbrengen'. Gisterochtend sloot De Nooijer zich daarbij aan. ,,Ik ben ook murw gebeukt na 2,5 jaar strij den voor het zwembad. We komen gewoon niet verder, het vertrou wen is op. Dit is het einde van de stichting." Op zich lijkt er niks veranderd voor de stichting. De situatie nu is niet anders dan voor de laatste actie en de motie van SP en LPM'er De Buck. Het geld en de toezeggingen zijn er nog steeds. Maar de opeen stapeling van teleurstellingen wordt de bestuursleden nu wel te veel. Petroesjka Sterk voorspelde de raad al dat het einde dreigt voor het Julianabad als de motie zou worden afgewezen. ,,Het is vijf voor twaalf. Het is nu of nooit." Zo fataal zagen de andere raadsleden het echter niet in. Overname Wethouder Chris Simons trou wens ook niet. Hij is in gesprek met een ondernemer uit Arnemuiden die een plan heeft ingediend om het zwembad over te nemen en open te houden. Wie dat is, willen Simons en Sander Nooijer niet zeg gen. De ondernemer heeft zich eerst bij De Nooijer gemeld en is nu in onderhandeling met de ge meente. ,,Het plan ziet er serieus uit", zegt Simons. ,,We praten komende week verder en ik hoop dat we er snel uit komen en met hem afspra ken kunnen maken over prijzen toegankelijkheid." Terugdoen Het is geen automatisme dat het geld dat de gemeente al aan de stichting had toegezegd, ook naar de ondernemer kan, zegt Simons. ,,De stichting hoefde geen winst te maken. De ondernemer ook niet per se, hij wil vooral iets terugdoen voor Arnemuiden. Maar dat geld is niet zomaar beschikbaar." Nu de stichting zich zal terug trekken, blijft alleen die onderne mer nog over als reddingsboei voor het Julianabad. Simons: ,,Ik voel wel de druk om er met hem uit te ko men." Claudia Sondervan Vlissingen Daar waarschuwde Movenience donderdag de t-tag-gebruikers voor in een brief. De gemeente Vlissingen laat de betaalsystemen in de parkeergarages Fonteyne en Scheldeplein vervangen. De syste- men moeten per januari geschikt zijn voor contactloos betalen. Daarbij voert de gemeente kente- Systemen werken niet goed door internetprobleem in garage Scheldeplein kenherkenning in zodat belparke- ren mogelijk wordt. Vrij uitrijden Bij de operatie bleek in de parkeer garage Scheldeplein een probleem met de internetverbinding te zijn, waardoor pinnen en t-tag daar niet meer werken. Donderdag trad er bovendien een storing op bij het betalen met contant geld, waar door het tot nader order vrij uitrij den was. Gisteren werd ook nog gewacht op de monteur uit Breda. Mogelijk is vandaag, voor de in tocht van Sinterklaas, ook vrij par keren in de garage Scheldeplein. De gemeente verwacht dat de pro blemen met het systeem in de par keergarages eind deze maand op gelost zijn. De oplossing die Movenience en de systeemleverancier overeenko men voor de t-tag-gebruikers zal de gemeente Vlissingen overne men, laat een woordvoerster we ten. Rondleiding door Park Toorenvliedt Feestmiddag De Zonnebloem Markt Zaterdag Zondag zaterdag 16 november 2019 Nog hoop op zwembad Arnemuiden WA Jos en Loes uit Vlissingen komen bij de betaalautomaat van parkeergarage Scheldeplein achter de problemen met het systeem. Ze mochten vrij uitrijden. foto lex de meester Ze hadden zo hun best gedaan met handtekeningen, tekenin gen en zelfgebakken cupcakes. Maar helaas, de actie van kinde ren uit Arnemuiden voor het be houd van hun zwembad heeft niet het gewenste resultaat. Toch is nog niet alle hoop ver vlogen. Maurits Sep Arnemuiden T-tag-exploitant Movenience overlegt met de leverancier van de nieuwe Vlissingse betaalsys temen in de parkeergarages over een oplossing voor het t- tag-probleem. Door de vervan ging van de verouderde betaal automaten in de garages zijn t- tags daar eind deze maand niet meer te gebruiken. MIDDELBURG Een gids van IVN Wal cheren geeft vandaag een rondleiding door Park Toorenvliedt in Middelburg. De gids ver telt over de natuur, de historie en alle ontwik kelingen van Park Toor- envliedt. Belangstellenden kun nen vanmiddag om 13.30 uur verzamelen bij de hoofdingang van het park aan de Koudekerk- seweg, nabij de sculp tuur van een buffalo- voertuig. Na ongeveer anderhalf tot twee uur komen deelnemers hier weer terug. Deelname kost 3 euro, kinderen tot 12 jaar betalen 1,50 euro. VLISSINGEN De Zonnebloem in Vlis- singen houdt vanmiddag een feestmiddag in de aula van scholenge meenschap Schelde- mond aan het Weyevliet- plein in Vlissingen. De middag begint om 14.00 uur. Iedereen is vanaf 13.30 uur welkom. Kaarten kosten 10 euro, inclusief koffie of thee en een hapje en een drankje in de pauze. Een gids geeft vanmiddag een rondleiding door Park Toorenvliedt. foto ruben oreel WESTKAPELLE Vrouwenvereniging Hoop op Zegen houdt vanmiddag de jaarlijkse verkoopmarkt. Er is van alles te koop, zoals boe ken, bloemen, gebak. De opbrengst gaat naar het kerkelijke zendingswerk. De markt is in Westka- pelle Herrijst van 14.00 tot 16.30 uur. AAGTEKERKE Gale rie Bank, 12.00-17.00 uur: Expositie glas kunst van Addie Veld horst; Dorpskerk, 19.30 uur: Muziekver eniging Apollo; MIDDELBURG ZB, overdag: Eerste dag tentoonstelling Prijs banden, Cinema Mid delburg, vanaf 19.00 uur: Portrait de la jeune fille en feu en Instinct, Middelburgs minitheater, 20.00 uur: Komedie De Sunshine Boys OOST-SOUBURG Historische kerk: 19.30 uur Concert Accordeola, SEROOSKERKE De Zandput, 10.00 17.00 uur: Vogelten toonstelling, VROUWENPOLDER Strandpaviljoen Breezand, 09.00 uur: Wandeltocht, afstan den van 5 tot 40 km, WESTKAPELLE Polderhuis, vanaf 11.00 uur: Expositie Ringrijden, van folk lore tot (top)sport; MIDDELBURG Cinema Middelburg, vanaf 11.30 uur: Por trait de la jeune fille Middelburgs mini- theater, 14.30 uur: Komedie De Suns hine Boys, OOSTKAPELLE Terra Maris, 13.00, 14.00 en 15.00 uur: Rondleiding; OOST-SOUBURG Historische kerk, 11.30 uur: Lunchcon cert met Frans van der Heijde, VLISSINGEN Sint Jacobskerk, 17.00 uur: Taizévie- ring[H1] m.m.v. Marjo Schillings (zang)en Jos Vogel (piano). VlIUIHCI» Pinnen Niet Mogelijk' Alleen Contant Geldt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 34