Ook al voorjaarskriebels? MEDIA CULTUUR 25 effeweg.nl of bel 08810 30 800 Boek zonder aanbetaling paragnost. ,,Die zei: 'Margaret is hier. Met ons, in deze ruimte.' Ik vroeg meteen of ik haar mocht spelen. 'Jij bent in elk geval beter dan al die andere actrices', was haar reactie.'' Bonham Carter kijkt met grote ogen naar de aanwezige pers die aan haar lippen hangt. „Jullie zijn sceptisch, hè? Niet doen. Bezoek een medium, serieus! Vind een goeie!'' De cast blijft erop hameren: The Crown is 'slechts een versie van de werkelijkheid'. Maar dat maakt sommige scènes niet minder intimiderend. ,,Ik moest ook een plasje doen'', vertelt Olivia Colman. ,,De koningin op het toilet, moet dat nou? Is dat niet respectloos? Maar we wilden verder kijken dan het symbool dat ze is en de mens laten zien. Dat is het minste dat zij verdient.'' Vooral de emotionele aspecten van The Crown zijn uiteraard een interpretatie van de werkelijkheid, opgeschreven door scenarist Peter Morgan die jarenlang research deed om de krankzinnigste details boven water te krijgen. Zo eet prins Charles bij elke maaltijd een hardgekookt ei. ,,Je wilt deze mensen geen onrecht aandoen'', zegt Colman. ,,Maar het is ook gewoon een acteer- klus hè? Ik probeer er een beetje nuchter onder te blijven. En mocht het niet kloppen, dan geven we gewoon Peter de schuld. In algemene zin denk ik wel dat The Crown bijdraagt aan meer sympathie voor de Windsors. Zeker nu, in deze achterlijke brexitsituatie. De aanwezigheid van het koningshuis voorkomt dat hier écht de chaos uitbreekt. Er staat altijd een grondwet tussen.'' Dwarse Margaret Niemand van de cast - met onder anderen Tobias Menzies (Outlander) als prins Philip en Josh O'Connor (God's Own Country) als de jonge Charles - sprak ooit met de personen die ze vertolken. Behalve dan Helena Bonham Carter (The King's Speech, de Harry Potter- films) die dit seizoen de show steelt als de overspelige, dwarse en gere geld dronken prinses Margaret. ,,Mijn oom was bevriend met haar'', vertelt de 53-jarige actrice die enkele familieleden in hogere kringen heeft. ,,Hij gaf soms feestjes waarop zij aan wezig was. 'Keer haar hoe dan ook niet de rug toe', werd dan streng gezegd. Uiteindelijk sprak ik Margaret daadwerkelijk, toen ik ergens in de 30 was, tijdens een receptie voor mensen uit de kunstwereld. Ze stond daar maar alleen. Ze leek zo eenzaam. 'Je wordt nu eindelijk wat beter in dat acteren hè?' zei ze daarop tegen me. „Scenarist Peter Morgan zei: 'Helena, je kunt een scène op tien verschillende manieren spelen, het is allemaal goed.' Margaret (ze stierf in 2002, red.) was im mers een vat vol tegenstrijdigheden. Ze gaf je eerst een compliment om je vervolgens naar beneden te halen. Dan gaf ze je toch een blik! Maar ze was ook heel grappig, scherp en slim. En ze verveelde zich vaak. Al die lunches en diners, ik zou het nog geen maand volhouden. Zij had er twee per dag. Dan werd ook verwacht dat ze met iedereen gesprekken voerde. Je kunt in die positie nooit helemaal jezelf zijn. En mensen die haar ontmoet ten, gedroegen zich ook anders. Altijd gereserveerd. Denk daar maar eens over na...'' De actrice accepteerde de rol pas na het bezoeken van een Barcelona, Costa Brava, Q Gaudi' en Dali' Italiaanse Bloemenrivièra Q en Cöte d'Azur Rome, Florence en Venetië Kroatië, Opatjja en Lovran Hoogtepunten van Toscane zaterdag 16 november 2019 GO 4 Olivia Colman als Elizabeth en Helena Bonham Carter als haar zus Margaret. FOTO'S SOPHIE MUTEVELIAN, DES WILLIE NETFLIX De Queen Mother (Marion Bailey) met haar dochter Margaret. foto des willie/netflix Ontbijt en diner Vertrek: 8,22 Feb, 7,21 mrt Ontbijten diner Vertrek: 14, 21,28 mrt, 18,25 apr Ontbijt en diner Vertrek: 14,28 mrt, 4,18,25 apr Ontbijt en diner Vertrek: 14,28 mrt, 25 apr Ontbijt en diner Vertrek: 22,29 feb, 7,14 mrt ,eö»\ Alle fouten voorbehouden. Excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds. "^uo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 25