O Nog altijd drama van hoogste niveau 24 MEDIA CULTUUI Het spelen van de Britse koninklijke familie is best een intimiderende acteerklus. Deze krant spreekt de cast van The Crown, waarvan morgen het derde seizoen verschijnt op Netflix. „Laten zien dat de koningin een plasje doet, is dat respectloos?'' ANGELA KIJKT TV Ja hoor, na de sof van Gordons trouwshow waren we er wéér ingetuind met zijn allen. Want de acht bekende mannen (van Simon Keizer tot Peter Faber) die al weken stoer riepen dat ze zich voor het goede doel piemelnaakt zouden presenteren aan tv-kijkend Nederland, deden dat op het laatste moment toch niet. De camera's en het licht van For One Night Only stonden zodanig afgesteld dat je als kijker precies niks zag, behalve de joelende vrouwen in de zaal, onder wie Linda de Mol zelf, die wél de full monty kregen. Wie van mij een tirade verwacht over het kijkersbedrog, wees gerust. Ik lag er niet van wakker. Dat bungelende ding is naar mijn beschei den mening niet het mooiste onderdeel van een mannenlichaam. En ik snap de beslissing wel, de heren zouden tot in lengte van dagen, én zelfs nog daarna, in elk programma met de beelden geconfronteerd blijven. Daarbij was de twee uur durende show die om het moment suprème heen was gebouwd, leuk genoeg zonder die ene onthulling. De mannen bleken over genoeg humor en zelfspot te beschik ken om de krakkemikkige dansprestaties van zichzelf, en vooral die van Sander Lantinga, van commentaar te voorzien. Er werd lekker geouwe- bept over het wel of niet harsen van borstkas en kruis. En het goede doel was op een natuurlijke manier door het programma gevlochten. Want laten we dat niet vergeten, het ging uitein delijk om een serieuze zaak: meer bewustzijn creëren voor prostaat- en teelbalkanker en mannen oproepen hun zaakje regelmatig te onderzoeken. Dat doel hebben ze zeker bereikt. Het ging er de afgelopen tijd niet alleen over aan talkshowtafels, maar ik hoorde ook die van mij donderdagavond mompelen dat hij zich misschien eens moest laten screenen. Met ruim 800.000 kijkers was dit programma het eerste échte succes van het nieuwe Net 5 powered by Linda. Met andere titels als Iris en de 12 Dates, Misdaad Advocaten, de internationale succescomedy Fleabag en zelfs het goed ontvangen Ladies Night wil het nog niet zo lukken. Het is ook allemaal niet bijzonder of onderscheidend genoeg. Fleabag hebben de liefhebbers van het genre allang gezien, Ladies Night zit goed in elkaar, maar als je niet kijkt, mis je niets. Wie donderdag Net 5 oversloeg, heeft wel iets gemist. Het fragment in de supermarkt, waarin de mannen oefenen op nietsvermoedende bezoekers, was een van de meest hilarische tv- fragmenten van 2019. Jammer dat het maarfor one night only was. Quote van de dag Nieuw werk The Killers Normaal populair THE CROWN SEIZOEN 3 at ik vind van onze échte koningin?'' Elizabeth-ver- tolkster Olivia Colman valt stil, staart even voor zich uit en tikt op haar beker groene thee. Na een nerveus lachje: ,,O sorry! Ik heb een héél korte spannings boog hè? Hallo iedereen!'' De ruimte vol journalis ten in het statige Londense Corinthia Hotel - op een steenworp afstand van het decor uit The Crown - vult zich met plezier. Inhoudelijk heeft de 45-jarige Britse misschien niet de vlammendste teksten in huis, maar geen journalist die daarvan baalt. Alleen iemand als Colman, eerder dit jaar goed voor een Oscar (voor The Favourite) plus bijbehorende heerlijk onbeholpen Oscarspeech (snel naar YouTube), komt daarmee weg. Een actrice met een zeldzaam ongepolijst karakter. Wars van enige pretentie, onvoorspelbaar, een tikkeltje neurotisch, maar boven alles innemend. ,,Ik dacht nooit zo na over Elizabeth. Ze was gewoon... meubilair. Claire Foy (de actrice die in de eerste twee seizoenen de koningin op jongere leeftijd speelde, red.) adviseerde me deze rol te doen. 'Leuk baantje', zei ze. 'En het is voor Netflix, dus je krijgt schrikbarend goed betaald.' Nou, OOGSTRELEND dacht ik, laten we dat maar doen dan!'' Iets serieuzer: ,,Nu vind ik Elizabeth geweldig. Die vrouw is 93, staat op alle munten, biljetten en postzegels én ze loopt altijd vóór haar echtgenoot. Fucking cool, toch? Ik hoorde dat ooit een staats hoofd uit een land waar vrouwen niet mogen au torijden, hier op bezoek kwam. En dat Elizabeth toen voorstelde: 'Laat mij dan achter het stuur zitten!''' De anekdote verrast iedereen in de hotel kamer. ,,Maar of het ook klopt, weet ik niet. Bedenk ik me nu. Het klopt met? Wacht. Nee, zeg maar niks'', lacht ze. ,,Laat mij maar lekker in die waan.'' Zo uitbundig als Colman kan zijn - ook in haar rollen - zo inge togen is haar optreden in de langverwachte derde reeks van The Crown, die zich afspeelt in de periode van Labour-premier Howard Wilson, tussen 1964 en 1977. Elizabeth is inmiddels een vrouw van middelbare leeftijd en al ietwat uitgeblust. Iemand die meer en meer lijdt onder het feit dat alles wat ook maar in de buurt komt van een eigen mening, moet worden ingeslikt. Ze is 93, staat op alle munten, biljetten en postzegels én loopt altijd vóór haar man Ik was hopeloos verliefd op Koen Wauters, ik heb over hem een heel dagboek volgeschreven Naak zaterdag 16 november 2019 GO MUZIEK The Killers komen in het voorjaar met een nieuw album, Implo ding the Mirage. Het album is al in de voor verkoop. Het vorige album van de Ameri kaanse band (Wonderful Wonderful) da teert uit 2017. MUZIEK Het jubileum concert dat Normaal op 21 mei geeft in Lochem, was gisteren binnen een paar minu ten uitverkocht. De band viert met het optre den zijn 45ste verjaardag. Op het terrein kun nen 20.000 mensen terecht. 3 ■u Elizab voorkomt dat hier de chaos uitbreekt' Gudo Tienhooven f —Olivia Colman, actrice DRAMA Het is even slikken. Waren we net gewend aan alle acteurs die gestalte geven aan de historische (en soms nog levende) figuren, introduceert seizoen 3 een compleet nieuwe cast. Het is net James Bond, alleen wordt die bij vervanging geen dag ouder. De makers van The Crown hebben jüist een blik oudere spelers opengetrok ken, om een nieuwe periode uit de geschie denis van het Engelse koningshuis te ver beelden. Liever dat dan iedereen telkens voorzien van een extra laag afleidende make up. Geef het een afle vering of twee en je vergeet dat mensen als koningin Elizabeth en prins Philip ooit een compleet ander gelaat hadden. Olivia Colman is magnifiek als het kwetsbare en steeds verbitterder hoofd van de Windsors, Helena Bonham Carter schmiert erop los (soms iets té) als haar rebellerende zuster Margaret. Tal van his torische gebeurtenis sen uit de jaren 60 en 70 passeren ondertus- sen de revue, van de maanlanding tot de oliecrisis. Dat geen enkele aflevering aan voelt als een veredelde Wikipedia-pagina, komt doordat ook in deze reeks de emotie - en het constant in be dwang proberen te houden daarvan - altijd centraal staat. The Crown 3 blijft drama van het hoogste niveau. Gudo Tienhooven —Actrice Jelka van Houtei op Radio 2 over haar crush op de zanger van Clouseau.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 24