20 Oud-profvoetballer Yassine Abdellaoui werd eerder dit jaar De Nooijer op Duitse bank Fröhlinger zet punt erachter Verhoeven en Hari: tóch WK Yassine Abdellaoui overleefde negen maanden geleden een moordaanslag. De voormalig profvoetballer pakt zijn leven weer op. „Natuurlijk dacht ik dat het gebeurd was met me.'' zaterdag 16 november 2019 FLITSEN Alsof hij het over een klappertjes pistool heeft. Yassine Abdellaoui (44) heeft zijn avocado op toast in Le Pain Quotidien even opzij ge schoven en zegt 'pang'. Hij her haalt het woord, meerdere keren. Een kogelregen uitbeeldend. 'Pang, pang, pang, pang, pang'. Het moet de schoten uitbeelden die op woensdagavond 6 februari in Am sterdam IJburg om half 12 in de avond op hem af zijn gevuurd. Een moordaanslag op de voormalige voetballer van Willem II, NAC, Rayo Vallecano, NEC en De Graaf schap, op een regenachtige win teravond in een vinex-wijk aan de rand van Amsterdam. ,,Daar lag ik dan. Op de George Sliekerkade'', zegt Abdellaoui hoofdschuddend. ,,Neergeschoten in een nieuwbouwwijk in IJburg. Ik dacht: 'Het is gebeurd'. Een po ging om mij af te maken. Er kwam daar op straat één gevoel heel sterk naar boven: ik wilde absoluut nog niet dood. Er zijn momenten in je leven dat je denkt: 'Ach, wat kan mij het allemaal schelen, laat maar gaan'. Maar daar in IJburg voelde ik heel erg de drang: ik moet en zal dit overleven. En ook gek: je ligt daar en hoopt dat je niet buiten westen raakt, het overleeft, maar je denkt toch ook aan voetbal. Kan ik nog voetvolley spelen? Of een bal over dertig meter naar iemand anders trappen. Gek, hè?'' De schutter heeft vijf keer ge schoten, als door een wonder heeft slechts één kogel Abdellaoui ge raakt. In het bot van het linker been waar hij ooit voor werd ge vreesd als buitenspeler. De kogel is door het bot gegaan en heeft ook zijn rechterbeen geraakt. ,,Ik heb geen gevoel meer in mijn voet'', zegt hij. ,,Mijn scheenbeen is ver morzeld. En mijn bloedvat is ge raakt. Als je kokend water over mijn linkervoet giet, voel ik niks. Ik wist meteen: deze kogels zijn helemaal niet voor mij bedoeld. Ze moesten mijn zwager hebben, ik had zijn Audi A1 geleend.'' Abdellaoui wandelt met de foto graaf terug naar de plek waar hij onder vuur werd genomen. Weer regent het. Hij vertelt dat hij die avond bij de Amsterdamse ama teurvoetbalclub De Volewijckers was geweest. ,,Iedereen die mij kent, weet dat ik in een oude I'll Mil III IMEWMMBiWia3 'I I1W11 u 11 IIÜIIIPIIII 1 I w: 1 iiiiiinii"i|l'~"rrl Honda Civic rijdt'', zegt hij. ,,Maar mijn auto was kapot. Op maandag had ik de auto van mijn andere zusje geleend, maar die kon hem op woensdag niet uitlenen omdat ze haar kinderen moest ophalen. Dus leende ik de auto van mijn zwager op woensdag. Na de trai ning had ik een vriend thuis afge zet en reed ik naar IJburg om de auto terug te brengen. ,,Mijn zusje reageerde niet meer op appjes, het was half 12 en ze sliep al. Ik reed door haar straat en kon geen parkeerplek in de buurt van haar huis vinden. Ik had de Audi een stuk verderop gepar keerd en liep naar huis om de sleutels door de brievenbus te gooien. Het regende hard en ik had mijn capuchon op gedaan. Toen ik naar haar huis liep, kwam ik ie mand op straat tegen. Dat bleek la ter de schutter. ,,Op weg naar het huis kwam ik langs wat horecagelegenheden en daar kwam iemand naar buiten die weg wilde gaan. Ik dacht: 'Hé, dan zet ik mijn auto op zijn plek'. Ik ben de wagen gaan halen, par keerde hem nu wel dicht bij haar huis. Ik stapte uit, pakte mijn voet baltas en liep naar het huis van mijn zus. En toen werd ik neerge schoten. Op een gegeven moment stopte het. Ik keek naar mijn been en daar kwam heel dik bloed uit. Heel vreemd om te zien. ,,Ik heb mijn voetbaltas gepakt om een kledingstuk te pakken om mijn been af te binden. Mijn tele foon zat in mijn binnenzak, maar door de regen deed de gezichts herkenning het niet en kreeg ik hem niet open. Ook de zescijferige toegangscode lukte niet door de schrik. Toen ben ik gaan gillen om hulp. Er ging ergens een raam open en iemand riep: 'We hebben al een ambulance gebeld'. Bos krullen ,,Nu ik hier sta, herinner ik mij nog één detail dat me niet meer loslaat. Er stond een vrouw voor het raam met een verwilderde bos krullen. We keken elkaar aan. Ik lag daar op straat en zij leek wel verstijfd. Gek hè, die blik zal ik nooit meer vergeten. Met een trai ningsbroek heb ik mijn been afge bonden. Er kwamen twee jongens die mij hebben geholpen. Ze ge bruikten een tak om kracht te zet ten bij het afbinden. Het gekke is: je voelt dus geen pijn. Ik trilde al leen heel erg. Van de kou en ook van de schrik. In de ambulance kreeg ik nog morfine. Eigenlijk voel je jezelf dan wel lekker.'' Abdellaoui had de scooter met de bestuurder die de schutter in de veiligheid moest brengen nog ho ren starten. ,,Ik wist dat ik de schutter eerder had zien lopen, maar ik heb hem verder niet her kend. Ik heb me afgevraagd waarom hij de eerste keer al niet heeft geschoten. Ik denk dat hij twijfelde. Mijn zwager is geen Ma rokkaan. Hij moet hebben ge dacht: 'Is dit nou een Marokkaan? Maar het moet hem zijn, dit is de straat, het is zijn auto'. Of het een WISSEL HOCKEY Teun de Nooijer wordt assistent-coach van de Duitse hockeysters. De tweevoudig olympisch kampioen en drievoudig beste hockeyer van de we reld gaat Xavier Reckinger assisteren. De Nooijer ver trok eind vorig seizoen als coach van Bloemendaal (v), waar hij sinds 2016 werk zaam was. „Goed voor m'n ontwikkeling om eens in het buitenland te werken.'' WIELRENNEN Johannes Fröhlinger (foto) vindt het na een carrière van 13 jaar mooi geweest. De Duitser (34) van Team Sunweb stopt. Fröhlinger reed sinds 2011 voor de van oor sprong Nederlandse for matie van baas Iwan Spe- kenbrink. Daarvoor kwam hij uit voor Gerolsteiner en Milram. Fröhlinger reed in vijftien grote rondes. KICKBOKSEN Bij het ge vecht tussen Rico Verhoe ven en Badr Hari staat toch de wereldtitel op het spel. In eerste instantie zou op 21 december in Arnhem al leen de eer op het spel staan, net als drie jaar terug in Oberhausen. Op verzoek van fans heeft or ganisator Glory er toch een titelgevecht van gemaakt. Het competitieduel tus sen Villarreal en Atlético Madrid wordt definitief niet op 6 december in de Ame rikaanse stad Miami ge speeld, maar gewoon op Spaanse bodem. Een rechtbank in Madrid heeft dat besloten. Organisator La Liga wilde uitwijken, de Spaanse bond niet. James Rodriguez van Real Madrid heeft mogelijk zijn kruisbanden gescheurd. De voetballer raakte geblesseerd op de training van de Colombia. Joost Luiten staat na de tweede dag van de Ned- bank Golf Challenge in Zuid-Afrika op de 20ste plaats. De Zuid-Afrikaan Zander Lombard leidt. 'Pang... en daar lag ik op straat in IJburg' Mikos Gouka Amsterdam Abdel laoui glijdt als speler van Willem II langs Fey- enoorder Kees van Wonderen. FOTO HOLLANDSE HOOGTE iterpolis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20