19 in Noord-Ierland, gaan 'we' voor eerst sinds 2014 weer naar een groot toernooi Wie is de volgende? LOUDMOUTH Interlands Met Aké verzekerd van EK-ticket De van griep herstellende Georgi- nio Wijnaldum is een ander be- spreekgeval. Ze trainen deze vrij dagavond wel mee op Windsor Park, een heerlijk authentiek voet balstadion middenin een arbei derswijk. 18.000 mensen zitten hier elke interland bovenop het veld. 42 jaar geleden speelde Oranje voor het laatst in Noord-Ierland. Willy van de Kerkhof maakte de win nende 0-1 in een duel waarin ook Johan Cruijff en George Best mee deden. Maar verder? Zelfs in de Europa cup-toernooien zijn Nederlandse clubs hier zelden. Derry City - Vi tesse was het laatste potje, in 1992. En eigenlijk telt dat officieel niet eens, want Derry speelt in de com petitie van Ierland. Een gelijkspel is vanavond dus genoeg voor cham pagne. Maar ook een nederlaag met één doelpunt verschil is okee. Dan klaart Oranje de klus komende Loting dinsdag thuis tegen voetbaldwerg Estland. Alleen bij een nederlaag van 3-0 of4-1 kan het in theorie nog spannend worden. Maar dan moet Noord-Ierland dinsdag ook nog stunten in en tegen Duitsland. ,,We hebben een 'outsiderschance' op kwalificatie", zegt bondscoach Mi chael O'Neill, die evenwel nog niet opgeeft. Zijn ploeg zal gaan stormen. Zoals altijd. Eerder in de kwalifica tie raasden de Noord-Ieren als gek ken over het veld tegen Duitsland. De Mannschaft werd een uur lang vastgenageld op eigen helft. Binnen zes minuten had het al 1-0 moéten staan bij een open kans. Maar Duitsland won wel, met 0-2. ,,We hebben het uitvoerig gehad over hun openingsfases'', zegt Koeman. ,,Zij zullen heel hoog en agressief druk gaan zetten. Die fase moeten we door zien te komen. Ik heb er alle vertrouwen in.'' FRENKIE DE JONG AGENDA zaterdag 16 november 2019 GO Krijgen Theo Laseroms (1965, foto) en Peter van der Merwe (1962) ein delijk een opvolger? Zij debuteerden tegen Noord-Ierland. De kansheb bers: Bizot, Boadu en Stengs. Steven Davis kan zijn 116de interland voor Noord-Ierland spelen. Recordhouder is Pat Jennings (119). Als Ronald Koeman zeker wil zijn van plaat sing voor de EK-eindronde, moet hij Nathan Aké in het veld brengen. Met de speler van Bournemouth (11 interlands) in de gelederen verloor Oranje nog nooit. De loting voor het EK van komende zomer is op zaterdag 30 november. Het evenement zelf begint op 12 juni. De openings wedstrijd wordt gespeeld in Rome. In totaal zijn er 12 speel steden. De finale is op 12 juli in Londen. In de Engelse hoofdstad zijn ook beide halve finales. BELFAST Om een kans te maken tegen Oranje is het cruciaal dat de Noord-Ieren vanavond Frenkie de Jong aan banden leggen. ,,Net als in Rotterdam. Daar lukte ons dat 75 minuten. Het was de sleutel voor onze goede wed strijd'', zegt bondscoach Mi chael O'Neill. Uiteindelijk boog Oranje een 0-1 achterstand nog om in een 3-1 zege. O'Neill: ,,Het laatste kwartier maakte De Jong tóch het ver schil. Hij was toen de speler met de meeste invloed op het spel. Nederland wisselde, kreeg meer spelers voorin en dat betekende meer pass-op ties voor De Jong, een gewel dig talent.'' Memphis Depay (links) trainde gisteren mee, maar het is nog onzeker of hij vanavond kan spelen. foto pim ras Vandaag 11.30 uur Training, Belfast 20.45 uur Noord-Ierland - Nederland, Windsor Park Morgen 11.30 uur Vlucht Belfast - Amsterdam 17.30 uur Training Maandag 11.30 uur Training 13.15 uur Persconf. Koeman speler Dinsdag 11.00 uur Training 20.45 uur Nederland - Estland, Johan Cruijff Arena Alle trainingen op KNVB Campus en niet toe- gankelijkvoor publiek, tenzij anders vermeld

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 19