Goesenaren willen tuincentrum op woonboulevard Noord-Beveland stelt vuurwerkvrije zones in II 'Kerstmarkt Goes stormvast' 7 Gewonde bij aanrijding op A58 tussen drie auto's Borsele kan stemmen op culturele favorieten Ruim duizend mensen hebben een vragenlijst van de gemeente over het Marconigebied ingevuld. De gemeente is daar zeer tevreden over. Ze heeft de enquête uitgezet voor de toekomstvisie voor het ge bied. De woonboulevard ligt er volgens velen nu troosteloos bij. De uitkomst van de enquête laat volgens de gemeente zien dat in woners meer verschillende win kels willen. Zo zien veel mensen graag horeca komen. Zoals gezegd is ook een tuincentrum zeer ge wenst. Met de waarschijnlijke komst van supermarkt Lidl op het voormalige Gamma-terrein ver andert de aard van het gebied al een beetje. Toen deze week in een commissievergadering de komst van de supermarkt werd bespro ken, stelde CDA-raadslid Izaak Melse al dat Goes eigenlijk een maatje te klein is voor een woon boulevard. ,,Het moet diverser.'' De 'slingerweg' door de Marco nistraat is bij veel inwoners ook geen favoriet. Fietsers moeten zig zaggend tussen de auto's de woonboulevard over. Ook willen veel mensen dat het gebied gezel liger wordt aangekleed. Het is de bedoeling dat er vóór de zomer een plan ligt. De komst van de Lidl is daar uitgetild, omdat het college het belangrijk vindt de super marktketen snel duidelijkheid te geven. Het ziet ernaar uit dat de gemeenteraad volgende week groen licht geeft voor de komst van de discounter. Die wil een nieuw pand bouwen op het Gramma-terrein. Vuurwerk afsteken mag deze jaarwisseling niet meer overal op Noord-Beveland. De gemeente gaat vuurwerkvrije zones instel len. Een rotje in de tuin van de Ni- colaaskerk gooien of een knaller laten afgaan op het terrein van woonzorgcentrum Cleijenborch. Dat zou deze jaarwisseling zo maar verleden tijd kunnen zijn. De gemeente Noord-Beveland is van plan gebieden aan te wijzen waar het tijdens oud en nieuw verboden is om vuurwerk af te steken. De VVD vroeg daar vorig jaar december al om, maar toen was het te kort dag om de Algemene Plaatselijke Verordening aan te passen. Dit jaar is de gemeente raad er wel op tijd bij. Welke gebieden de gemeente precies gaat aanwijzen als vuur- werkvrije zone, is nog niet duide lijk. Er is in ieder geval overleg met de kerken en zorginstellin gen op het eiland. Ook mag er waarschijnlijk niet meer geknald worden in de buurt van kinder boerderijen. Noord-Beveland is niet de eer ste Bevelandse gemeente die vuurwerkvrije zones instelt om overlast te voorkomen. De ge meenten Goes en Reimerswaal doen dit al verschillende jaren. ken van door hemzelf gecompo neerde muziek, de gastlessen die hij geeft op scholen en de work shops tekstschrijven die hij orga niseert voor jongeren. Momenteel maakt hij zich hard voor een eigen stek voor de jeugd in Goes-West. Glori kwam op jonge leeftijd als vluchteling naar Nederland. Ontmoetingsplaats Werner Verhaegen (20), Tim Snoep (20), Luc Beukering (21), Bart Geerts (21) en Danny Jan sen (20) uit 's-Heer Hendrikskin deren kregen een medaille van wege hun inzet voor de voorma lige jongerenontmoetingsplaats in hun dorp. Die was zo vervuild en beschadigd door vandalisme dat hij niet meer te gebruiken was. Ze hebben hem opgeknapt en ge schilderd. Nu is het een ontmoe tingsplaats voor iedereen. ,,Ik hoorde dat er na jullie inspannin gen weer vernielingen zijn aange- Het was heel indrukwekkend om in zo'n groot stadion te spelen het eerste elftal van NAC. ,,Met veel trots zal ik zeggen dat jij uit Goes komt als je later in Oranje en bij een grote internatio nale club speelt'', zei Alssema met een knipoog. Yassine vertelde te hebben genoten van z'n debuut bij de Bredase club. ,,Ik was best ze nuwachtig, maar het was indruk wekkend om in zo'n groot station te spelen.'' Glori Matondo (22) uit Goes kreeg een jeugdlintje voor het ma- richt'', zei Alssema. ,,En dat jullie hem daarna toch weer hebben ge repareerd. Jullie laten je niet uit het veld slaan!'' Bedrijfsadministrateur Bart Geerts kon er gisteren niet bij zijn. Zijn vader nam de onder scheiding in ontvangst. Ook Mel- vin van der Borgt (20) uit Wilhel- minadorp was afwezig. Hij krijgt zijn jeugdlintje later. Melvin werd tijdens het 'NK Skills' - een lande lijke vakwedstrijd voor het MBO - Nederlands kampioen bedrijfsad- ministrateur. WAARDE Bij een aanrijding met drie auto's op de A58 tussen Kruiningen en Waarde is gister middag iemand gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde op de rij baan richting Bergen op Zoom. Een van de betrokkenen had last van de nek en is behandeld door een ambulancemedewerker. Vanwege het ongeluk ont stond er een file die volgens de ANWB op het hoogtepunt zes kilometer lang was. Reizigers moesten rekening houden met een kwartier extra reistijd. Een bergingsbedrijf heeft twee auto's weggehaald. Rond 16.30 uur was de weg weer vrij. ,,Dit evenement is te belangrijk voor Goes om zulke risico's op nieuw te nemen'', zegt Tom de Ko ning van het organiserende Goes Marketing. ,,De hotels zitten vol, omdat mensen speciaal voor de kerstmarkt naar Goes komen. Er worden vanuit België zelfs busrei zen georganiseerd. Daarmee is het een belangrijk evenement voor de lokale economie", zegt De Koning. De Grote Kerk werd ook in het verleden al in beperkte mate bij de kerstmarkt betrokken. Zo was er vorig jaar een brocante-markt. Veel kraampjes verhuizen naar binnen; in de Grote Kerk ,,Maar dit jaar zal de kerk van voor tot achter vol staan met kramen'', legt De Koning uit. Het buitengedeelte wordt wat kleiner. In de Korte Kerkstraat zul len nog wat kraampjes staan, ter wijl op het Kerkplein spullen ver kocht worden vanuit een soort houten chalets. Die worden goed verankerd, zodat ze niet zullen be zwijken als de wind opnieuw de kop opsteekt. Delicatessen Volgens De Koning is de kerst markt weer grotendeels als van ouds. ,,Maar hij wordt weer net een stukje luxer, met onder meer de betere delicatessen, woonaccessoi res en verzorgingsproducten.'' Bezoekers zullen ook dit jaar weer muziek- en toneelgezel schappen tegenkomen als ze over de markt lopen. HEINKENSZAND Wie heeft het afgelopen jaar in Borsele de meeste positieve invloed gehad op het culturele leven in Borsele? Die vraag kunnen inwoners van de gemeente beantwoorden met een stem op een van de kandida ten voor de Zeeland Refinery cultuurprijs. Er zijn twaalf kan didaten, variërend van carna valsverenigingen tot en met J on- gerenactiviteiten Zeeland met de badkuipenrace. De namen van alle kandidaten en achter grondinformatie zijn te vinden op de website www.culturele- raadborsele.nl. Daar kan ook de stem worden uitgebracht. zaterdag 16 november 2019 Veel inwoners van Goes zien graag een tuincentrum komen op de woonboulevard in Goes. Dat is één van de opvallende uitkomsten van een enquête die de gemeente heeft gehou den. Rob Paardekam Goes Ellen Smaardijk-Jobse Wissenkerke we meer meiden! - Yassine Azzagari (18) De acht aanwezige jongeren te midden van wethouder Derk Alssema. Achterste rij van links naar rechts: Danny Jansen, Wer ner Verhaegen, Glori Matondo, Eva Konings, Yassine Azzagari. In het midden: Liam Kruijt. Op de voorgrond: Tim Snoep (links) en Luc Beukering. FOTO MARCELLE DAVIDSE De populaire kerstmarkt in Goes vindt dit jaar voor een be langrijk deel in de Grote Kerk plaats. Daarmee wil de organi satie toestanden als vorig jaar voorkomen. Toen werd het eve nement afgeblazen, nadat op de eerste dag veel kramen omver waren gewaaid door de wind. Rob Paardekam Goes De kerstmarkt - volgens de orga nisatie de grootste van Zeeland - vindt dit jaar plaats op zaterdag 7 december (11.00 tot 20.00 uur) en zondag 8 december (13.00 tot 17.00 uur).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 140