II IN DE REGIO Aanpak van kil windgat 6 JEUGDLINTJES GOESE JONGEREN Negen jongens en één meisje kregen gisteren een jeugdlintje in Goes. ,,Dat moet volgend jaar echt anders'', zei wethouder Derk Alssema gisteren tijdens de uitreiking in het stadhuis aan de Grote Markt, doelend op het 'mannenoverschot'. MIJN DORP, MIJN STAD De aanleiding om iets te doen aan het plein aan de Zusterstraat en de Singelstraat was een motie die een jaar geleden door de gemeente raad werd aangenomen. Daarin kreeg het college de opdracht om samen met belanghebbenden te kijken hoe het plein kan worden opgekalefaterd. ,,De afgelopen tijd hebben we gesprekken gevoerd Bijna iedereen vindt dat er iets moet gebeuren, maar een oplossing is er niet met Slot Oosteinde, het museum, de Grote Kerk en andere onderne mers", vertelt wethouder Loes Meeuwisse. ,,Bijna iedereen vindt dat er iets moet gebeuren, maar een pasklare oplossing is er niet.'' Eén van de beperkingen is dat het plein gebruikt wordt door ver keer dat naar de Grote Markt moet. Denk aan vrachtauto's en bussen die de winkels bevoorraden of trouwstoeten die naar het stad huis gaan. Hoewel die situatie niet zal veranderen, is het is wel één van de grootste knelpunten die tijdens de gesprekken is genoemd. „Centrale bevoorrading van win kels in de binnenstad zou mis schien kunnen helpen", zegt Meeuwisse. ,,Dat is zeker iets waar we naar kijken. Maar het is niet zo maar even geregeld.'' Het idee leeft nu om het plein bij wij ze van proef wat groener te ma ken, bijvoorbeeld met extra 'mo biel groen'. Dat zou op zo'n manier moeten worden neergezet dat de route voor het verkeer wordt ver smald. Helemaal zeker dat de proef er komt, is het nog niet. In januari staat nog een overleg gepland tus sen de gemeenten en onderne mers en andere organisaties die aan het plein zitten. Tijdens de vo rige overlegrondes zijn overigens meer ideeën geopperd om het ge bied te verfraaien, zoals het aan lichten van gebouwen en aanbren gen van gevelbeplanting. Parkeren Ook het parkeren is genoemd. Zo liggen op het plein enkele gehandi captenparkeerplaatsen. Die ziet Meeuwisse niet snel verplaatst worden. ,,Uit onderzoek is geble ken dat dit echt één van de beste plekken is om te parkeren voor mensen die slecht ter been zijn en in de binnenstad moeten zijn.'' Het plein is in het verleden ove rigens al eens een beetje verfraaid met wat 'mobiel groen', oftewel verplaatsbare bloembakken. De raad heeft ook de wens dat het plein een herkenbare, passende naam krijgt. Het was alweer voor de derde keer dat de jeugdlintjes werden uitgereikt. Jongeren tussen de 8 en 23 jaar uit Goes die iets bijzonders doen voor de maatschappij of een fraaie prestatie hebben geleverd, konden worden voorgedragen. De jongste De jongste Goesenaar die gisteren een lintje kreeg (eigenlijk een me daille) en die ook de jongste ooit is die een lintje kreeg, was de negen jarige Liam Kruijt. Hij was voorge dragen door de directeur van de Kohnstammschool. Nadat hij met school een bezoekje had gebracht aan het nabijgelegen zorgcentrum Het Gasthuis vond hij met maar niks dat zoveel bewoners daar al leen zaten. Op eigen initiatief zocht hij contact met de bewoners en nu gaat hij er elke week heen, zelfs in de schoolvakanties, om met hen te kletsen, te zingen of spelletjes te spelen. ,,De bewoners kijken altijd uit naar jouw weke lijks bezoekjes'', zei Derk Alssema, die de lintjes uitreikte. Enige meisje Het enige meisje dat dit jaar werd onderscheiden is Eva Konings (16) uit Wolphaartsdijk, die zich als lid van de Werkgroep Jongeren Wol- phaartsdijk inzet voor de kinderen en jongeren in haar dorp. Ze orga niseert onder meer workshops, spelavonden en de jaarlijkse spookavond. Eva nam de uitdaging aan om samen met de wethouder te kijken hoe volgend jaar meer meiden een jeugdlintje kunnen krijgen. Yassine Azzagari (18) uit Goes kreeg een lintje voor zijn bijzon dere voetbalprestaties. In mei van dit jaar maakte hij z'n debuut in Expositie Lezing genealogie Zangavond Brassband Zaterdag GOES Bibliotheek, 13.00 14.30 uur: Een stop- motionfilmpje maken voor kinderen van 8 t/m 12; Wijkcentrum de Spinne, 19.30 uur: Dansavond voor paren en alleen staanden; Zondag zaterdag 16 november 2019 Kerkplein Goes moet 'groener' Veel Goesenaren vinden het een kil plein. Het wordt ook wel eens een 'windgat' genoemd. Maar hoe maak je het gebied bij de kerken in de binnenstad van Goes mooier, veiliger en gezelliger? Het idee leeft om de route voor het verkeer, dat nu ruim baan heeft, te versmal len met meer groen. Rob Paardekam Goes - Loes Meeuwisse, wethouder 'Volgend jaar willen Rob Paardekam Goes ELLEWOUTSDIJK Hennie de Dreu uit Drie wegen exposeert van daag in het Kerkje van Ellesdiek. De Dreu maakt sinds een paar jaar aquarellen van uit eenlopende onderwer pen. De expositie is van 13.30 tot 16.00 uur. KAPELLE Toon Franken geeft van daag om 14.00 uur een lezing in De Vroone in Kapelle. Toon Franken is medewerker van het Zeeuws Archief en ver telt over genealogische informatie die te vinden is in het archief van Godshuizen Middelburg. De lezing is gratis toe gankelijk. YERSEKE Comité Woord en Daad houdt vanavond een koor- en samenzang- avond in Yerseke. Koor Praise the Lord, organist Bram Bout, pianist Harm Nieuwenhuijse en har piste Corianne Verweij verlenen hun muzikale medewerking. De zang avond begint om 19.30 uur en is in de Her vormde kerk in Yerseke. De toegang is gratis. Koor Voci Miste treedt vanavond samen met Brassband Excelsior op. foto lex de meester 'S-HR ARENDSKERKE Brassband Excelsior houdt vandaag haar jaarlijkse uitvoering in het Arendhuis. Koor Voci Miste uit Oost-Souburg is als speciale gast uit genodigd. De uitvoering begint om 19.30 uur. De entree bedraagt 2,50 euro. Er is ook een ver loting met prijzen. KAPELLE Voorburcht 6, 12.00 17.00 uur: Open ate lier bij kunstenaar Marlou Pluijmaekers; De Vroone, 14.00 uur: Voordracht 'Genealo gische informatie in het archief van Gods huizen Middelburg' door Toon Franken KORTGENE Oude school, 09.00-16.00 uur: Rommelmarkt KRUININGEN Boerderij aan Hogen- akkerweg 25, 08.30 11.00 uur: Biologische groentemarkt NISSE Dorpshuis, 20.00 uur: Toneelver eniging Kunstvrien den speelt het stuk 'Moordweekend' RILLAND Dorpshuis, 20.00 uur: Optreden The Furey's, wereld muziek uit Ierland THOLEN Oude stad- huis, 20.15 uur: Con cert Brisk Recorder Quartet Amsterdam ELLEWOUTSDIJK Ellewoutsdijk 't Kerkje, 14.30 uur: Oecumenische bij eenkomst in het Zeeuws KAPELLE Voorburcht 6, 12.00 17.00 uur: Open ate lier bij kunstenaar Marlou Pluijmaekers OUDELANDE De Koffietuin, 11.00 17.00 uur: Oude- landse Winterfair.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 139