J I Schouwse Raad wil strenger toezien op onkruid Dorpsraad en politie: meld verdachte situaties 7 ■:S Ten Years After in Brogum HOGEZOOM OPKNAPBEURT De Duitse toeristen die na hun winterslaap terugkeren in Renesse, zullen wel even staan te kijken. En volgend jaar weer, en het jaar erop weer. In de Hogezoom is een begin gemaakt met de grote opknapbeurt, die ruim twee jaar zal duren. Waar een paar weken geleden nog mensen sjokten met tasjes vol frutsels van de Halloweenmarkt, daar staan nu machines om het nieuwe hemel waterriool aan te leggen. De Hoge zoom van het Watermeterplein tot aan de Kerkring ligt helemaal open. Volgende week arriveert de nieuwe fontein voor het plein - een cortenstalen cirkel met 24 spuwers - en over twee weken worden de eerste straatstenen al weer gelegd. De aannemer maakt er haast mee. De werkzaamheden hebben ho- recatijger Jimmy Verboom geïn spireerd om zelf ook de handen uit de mouwen te steken. Zijn restau rant De Wig krijgt een compleet nieuw terras en in het pand er naast, waar vroeger Trinity zat, komt een nieuwe zaak. Een hippe tent die Pinch gaat heten. ,,Daar gaan we echt iets moois van ma ken", glundert Verboom. ,,Het gaat open in het voorjaar, tegelijk met de oplevering van het centrum." TheStrip Wanneer het andere deel van de Hogezoom, van het Watermeter plein tot de rotonde bij Helder, E'ïv«>5- - ds - S£; i-% üS~ wi^nÊËtE&ÊffiÈ zou worden heringericht, was lange tijd onzeker. Het zag ernaar uit dat de Hogezoom voorlopig half-af zou zijn. Maar daar heeft de Schouwse gemeenteraad donder dag unaniem een stokje voor ge stoken. De voorzet kwam van LSD-voorman Robbert Lievense. ,,The Strip, want zo noem ik de Hogezoom altijd, moet natuurlijk wel helemaal af zijn. Renesse is nu eenmaal de katalysator voor ons eiland. Als we in Brouwershaven, Scharendijke en Bruinisse de cen- The Strip, want zo noem ik de Hogezoom altijd, moet natuurlijk wel helemaal af zijn tra aanpakken, dan moet Renesse ook af zijn. Dan kunnen we in één keer knallen." Het andere deel van de Hoge- zoom volgt dus volgend jaar, en het jaar erop wordt de hele Kerk- ring van Renesse vernieuwd. Een ander besluit dat donderdag tij dens de begrotingsraad viel, is dat snackwagen De Buren op het eve nemententerrein weg moet. Om wonenden ervaren daar veel over last van, bleek uit het relaas van een tot tranen geroerde buur vrouw. Mick Luijcx, die met zijn ouders de snackwagen uitbaat, kent de klachten. ,,De gemeente moet nu samen met ons gaan zoe ken naar een permanente oplos sing in het centrum van Renesse. Daar zijn wij alleen maar blij mee." Domburg En zo wordt Renesse steeds een stukje mooier. Jimmy Verboom van De Wig zag dat al lang aanko men. ,,Ik geloof echt in de groei van Renesse. We worden niet net zo mooi als Domburg - we worden béter dan Domburg. Let maar op." ZIERIKZEE De Britse blues rockers van Ten Years After tre den op zondagavond 24 novem ber - 50 jaar na het legendarische Woodstock Festival - op in Po dium Brogum in Zierikzee. Van de oorspronkelijke bezetting zullen drummer Ric Lee (74) en toetsenist Chick Churchill (73) nog aanwezig zijn. Het concert begint om 21.30 uur. Voorzitter Swen Blikman: ,,We zijn er na tuurlijk trots op dat ze komen." In de huidige bezetting worden Ric Lee en Chick Churchill bij gestaan door Marcus Bonfanti (36) die de inmiddels overleden zanger/gitarist Alvin Lee ver vangt. Veder legt Colin Hodge- kinson met zijn bas een stevige basis onder de muziek. ZIERIKZEE ,,Dit is wat het is. Beter wordt het niet zonder gif', zegt wethouder Jacque line van Burg (LSD) over de onkruidbestrijding op Schou- wen-Duiveland. Straten, stoe pen en pleinen zijn groener dan zou moeten. Inwoners en raadsleden klagen over de in zet van het groenbedrijf Prop, dat de gemeente inhuurt voor dit karwei. De raad schaarde zich donderdag in meerder heid achter een voorstel van de SGP om Prop strenger op de vingers te kijken en zich aan de afspraken te laten houden. Het initiatief vond vooral bij- val van Van den Burgs eigen LSD. ,,Het is een blunder dat we ons groenonderhoud heb ben uitbesteed aan een fami liebedrijf uit Brabant", aldus fractievoorzitter Robbert Lie- vense. Het probleem is volgens hem dat de aannemer 'geen af finiteit heeft met het eiland'. ,,Dat is wel anders wanneer je met de mensen van de Zuid hoek praat, die dit werk altijd hebben gedaan." Van Burg ziet er ook nog wel de positieve kant van in: ,,Er groeien nu bloemetjes tussen de tegels, dat draagt dan mooi weer bij aan de biodiversiteit." RENESSE De Dorpsraad van Re nesse en wijkagent Douwe de Vries waarschuwen deze dagen voor in brekers. De politie hield donderdag drie inzittenden van een groene Opel Corsa aan. Ze bleken inbre kerswerktuigen bij zich te hebben. De auto was gesignaleerd bij een huis in de omgeving van de Zeedis- telweg in Renesse. De bewoners waren niet thuis, wisten de buren. Zij belden de politie en noteerden het kenteken. Er ging direct een waarschuwing uit via de buurtswhatsapp. De dorpsraad vraagt inwoners en sleutelhouders van mensen met een tweede huisje een controle rondje te doen langs deuren en ra- men. „Wanneer er reden tot zorg is, maar geen haast 0900-8844 bel len", roept de dorpsraad op. ,,We weten nu nog niet of er er gens is ingebroken", aldus de dorpsraad, die meerder meldingen binnenkreeg. ,,Een mevrouw uit de Lindelaan liet twee weken geleden haar hond uit en zag twee personen die in di verse tuinen aan het rondstruinen waren. Toen die haar zagen, gingen ze snel weg. Let dus goed op en waarschuw zoveel mogelijk men sen in de omgeving." In de vergadering van de Dorps raad Ellemeet riep wijkagent De Vries op in deze donkere dagen ver dachte situaties te melden. zaterdag 16 november 2019 SD 'Renesse wordt béter dan Domburg' Wendy Wagenmakers Renesse r'iK Jimmy Verboom (rechts) van restaurant De Wig biedt projectleider Roelof Hartman van aannemersbedrijf De Bokx uit Terneuzen een kopje koffie aan. foto dirk-jan gjeltema - Robbert Lievense, LSD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 138