Politie jaagt op inbreker na mislukte Rembrandtdiefstal bolderman.nl Vlieg-busreizen 2020 boekbaar! bolderman.nl Gedupeerde ouders snel vergoed voor 'fraude' EUWS 11 DEN HAAG Het kabinet gaat ou ders die ten onrechte kinderop- vangtoeslagen moesten terugbe talen, nog voor het einde van dit jaar financieel te compenseren. Dat meldt staatssecretaris Menno Snel (Financiën) aan de Tweede Kamer. Het gaat om zo'n 300 ouders die gedupeerd zijn in de zogeheten CAF-11 zaak. De schade vergoeding wordt vormgegeven zo als de commissie-Donner, die on derzoek deed naar de affaire en daar deze week verslag over uitbracht, heeft geadviseerd. De gedupeerden krijgen de onterecht teruggevor derde bedragen alsnog uitbetaald en ontvangen daarnaast extra com pensatie voor materiële en immate riële schade. Snel oordeelt in navolging van de commissie-Donner hard over de fouten die de fiscus in deze zaak heeft gemaakt. ,,Het is écht, écht niet ok wat er is gebeurd", zegt de bewindsman in een toelichting. Honderden gezinnen werden ten onrechte van fraude beticht en in de financiële ellende gestort door dat zij vele duizenden euro's aan toeslagen moesten terugbetalen. Ook nadat duidelijk werd dat de Be lastingdienst op verkeerd zat, ging de dienst door met invorderen. Sommige ouders werden gedwon gen hun huis te verkopen. Volgens Snel hadden de gedu peerde ouders 'geen schijn van kans'. De Belastingdienst ging er bij voorbaat van uit dat ze fraudeurs waren. ,,We zijn over de grens ge gaan'', zegt hij. En hij zei te beseffen 'dat hij nooit alle leed kan goedma ken' voor de ouders Snel laat onderzoeken of de Be lastingdienst in vergelijkbare zaken ook ouders heeft benadeeld. Hij kondigt daarnaast maatregelen aan om herhaling te voorkomen. Zo wordt onderzocht of vereenvoudi ging van de Belastingdienst, bij voorbeeld door onderdelen af te splitsen en zo de organisatie effec tiever kan maken. Ook belooft hij een cultuurverandering bij de fis cus te zullen doorvoeren. ,,Want dit mag nooit meer gebeuren.'' Een gemaskerde rover sloop woensdag even voor middernacht ongezien door de gangen van de Dulwich Picture Gallery in Lon den. Soepel baande de ongenode gast zich een weg door de zalen van de tentoonstelling Rem brandt's Light. Vliegensvlug griste hij twee kapitale werken van de Hollandse meester van de muren. Dankzij een stil alarm, recent geïn stalleerd, lukte het hem echter niet met de schilderijen het terrein te verlaten. Een aangesnelde politieagent van de vliegende brigade verraste dief, maar kon hem niet in de kraag vatten. Door een goedje in het ge zicht van de agent te spuiten kon de dief wegsprinten. Ondanks een klopjacht van de Flying Squad lukte het hem te ontsnappen. Een bevei liger vond één schilderij binnen Het werk werd op de meest bizarre plekken teruggevonden: in een ba gagedepot in Duitsland, op de ba gagedrager van een fiets en onder een bank op een begraafplaats. Dit maal bleef de curator zo'n bescha mende uitkomst bespaard. Mede om de eigenaren van de groten deels geleende Rembrandts - on der meer het Rijksmuseum en het Louvre - gerust te stellen, was een hoogwaardig stil alarmsysteem aangebracht. Toen de rover Jong meisje in het venster, waarschijnlijk een van zijn doelen, vastpakte, gingen er rode lampen branden bij de politie. Dat was net op tijd om voor 120 mil joen euro aan schilderijen te red den, maar te laat om een arrestatie te verrichten. De identiteit van de indringer blijft een mysterie. Spo renonderzoek moet voor een door braak zorgen. De Dulwich Picture Gallery blijft tot nader orde geslo ten. het complex terug. Het tweede werk lag, licht besmeurd met mod der, in de tuin. Van de inbreker ontbreekt elk spoor. De samenstellers van de ten toonstelling in Zuid-Londen be loofden bezoekers high drama, maar doelden ongetwijfeld niet op een Hollywoodwaardige kunst- roof. Een inspecteur van de politie spreekt van een 'duidelijk goed voorbereide' daad. Op de bewuste avond stonden er buiten ladders tegen de gevel voor werkzaamhe den aan het dak. Mogelijk maakte de inbreker gebruik van deze hulp middelen. Wellicht vermomde hij zich zelfs als klusjesman. Slechte reputatie De Dulwich Picture Gallery in Zuid-Londen, waar Vincent van Gogh vaak over de vloer kwam in de periode dat hij kunsthandelaar was in de Britse hoofdstad, heeft een slechte reputatie. Het Portret van Jacob de Gheyn III van Rem brandt staat in het Guinness Book of Records als meest gestolen kunst werk. Liefst viermaal werd het schilderij uit het museum gesto len, waardoor het de bijnaam 'af- haal-Rembrandt' verwierf. Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 8 dagen vlieg-bus Rondreis Roemenië 8 dagen vlieg-bus Rondreis Hoogte punten van Portugal 8 dagen vlieg-bus Excursiereis Malta 8 dagen vlieg-bus Excursiereis Highlights van Toscane en Elba 8 dagen vlieg-bus Rondreis Hoogte punten van Ierland 8 dagen vlieg-bus Adriatische kust en Dubrovnik zaterdag 16 november 2019 GO Britse forensisch inspecteurs doen sporenonderzoek in het museum. M Rechercheurs van de Britse politie bekijken de ladders die de inbreker mogelijk heeft gebruikt om binnen te komen. foto'sswns De Londense politie zoekt koortsachtig naar een kunstdief die er bijna in slaagde twee werken van Rembrandt uit een zwaarbeveiligd museum te stelen. Geert Langendorff Londen De beoogde buit van de in breker in het Londense mu seum: Jong meisje in het ven ster (boven) en Portret van Jacob de Gheyn III. FOTO 'S DULWICH PICTURE GALLERY v- Tt" t -tit"' Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Diverse vertrekdata in 2020 Diverse vertrekdata in 2020 Diverse vertrekdata in 2020 Diverse vertrekdata in 2020 Diverse vertrekdata in 2020 Diverse vertrekdata in 2020

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 11