4 'Ik ging voor een kind, en kreeg er een man bij' BV DE LIEFDE o/ior- 1)4 t J J ee uoqs 1"\y o(|/ê^o ec0 potje jFerrrc\ b roaM hy \>\o.*(c Le \\ktv ctan V tf Wacht Paula (48) werd verliefd op haar spermadonor Menno (58). Ze zijn nu dertien jaar en twee kinderen verder. Niemand weet hoe ze elkaar leerden kennen. „Ik was 33 jaar, had geen relatie, maar wel rammelende eierstokken. Om me heen zag ik gescheiden vrouwen die een kind opvoedden zonder dat de vader in beeld was. Waarom zou mij dat niet lukken, dacht ik. Ik schreef me in bij een spermabank, maar donoren konden destijds nog ano niem blijven en ik kon niet leven met het idee dat mijn kind niet zou weten wie z'n vader was. Om het een identiteitscrisis te besparen, wilde ik liever een gewone donor. Het is niet zo dat ik stad en land heb afge lopen voor zaad, maar het vinden van de juiste persoon was wel een zoektocht. Eerst had ik een slechte ervaring met een man die drie keer een potje sperma bracht, maar bij de vierde positieve ovulatietest niet kwam opdagen. Toen het anonieme donor schap eenmaal was opgeheven, heb ik me alsnog laten insemineren bij de sperma- bank, maar zelfs na zes keer bleef een zwan gerschap uit. Ik ging een onderzoekstraject in bij het ziekenhuis om te kijken wat het probleem was, en bezocht intussen gretig een site voor bewust alleenstaande moeders. In een opwelling plaatste ik een advertentie: 'Wie kan mijn wens in vervulling doen gaan?' Zo'n twaalf reacties kreeg ik daarop, in de trant van: 'Ik kom je wel dekken, dan ben je zo zwanger'. Net een veemarkt. Maar er was één lieve, spontane mail die me bijbleef: van Menno, een gescheiden vader van drie, die graag nog een vierde kind wilde. Op maandagochtend spraken we af voor een bakje koffie bij Intratuin. Heel roman tisch, haha. Op Tinder had ik Menno waar schijnlijk meteen weg geswipet: ik val niet op blond en op mannen van mijn lengte. Maar toen hij begon te praten, vond ik hem helemaal leuk - een positief en open per soon, die enthousiast vertelde over zijn bedrijf en zijn kinderen. Na een paar dagen nadenken mailde ik hem: 'We doen het!' We spraken nog eens af, en wat ik niet ver wacht had, gebeurde. We werden verliefd. Menno kwam eten, bleef slapen en bleek een hoop borsthaar te hebben - wat ik enorm interessant vond. Maar toen kwam het ziekenhuis met slecht nieuws. D oor verklevingen in mijn baarmoeder zou ik niet op natuurlijke wijze zwanger kunnen raken. Ivf was de enige optie. Dat was natuurlijk een enorme dom per. Zo'n fertiliteitstraject is geen pretje en slaagt lang niet altijd. Ik was verdrietig en twijfelde aan mijn vrouw-zijn: waarom werkte mijn lijf niet? 'We hebben elkaar', zei Menno en dat was een troost, maar ik wilde nog steeds moeder worden. Ik be sloot toch voor ivf te kiezen, zo groot was mijn kinderwens. Vlak voor ik de eerste hormonen toege diend zou krijgen, voelde ik me opeens niet lekker. Het was oktober, ik was misselijk, de pepernoten in de winkel leken naar ratten- gif te ruiken. En toen ik ook nog zere bor sten kreeg, deed ik een zwangerschapstest. Ik geloofde mijn ogen niet: er verschenen twee streepjes! Tegen alle medische voor spellingen in was Moeder Natuur haar ei gen gang gegaan en hadden we een liefdes baby gemaakt. Ik trok in bij Menno, die net zo happy was als ik, en we kregen een doch ter. Anderhalfjaar later werd de tweede ge boren. 'Ik ging voor een kind, en kreeg jou erbij', grap ik weleens tegen Menno. Niemand weet hoe wij elkaar hebben leren kennen, maar als de meiden er ooit naar vragen, ver tellen we hoe het is gegaan. Ik heb alle mails uit die tijd bewaard, van Menno's eerste reactie op mijn advertentie tot het moment dat we voor elkaar kozen. Een liefdesge schiedenis die uitgeprint in de kast ligt te wachten, verstopt onder mijn linnengoed.'' 22 TEKST PAM VAN DER VEEN ILLUSTRATIE STUDIO SKI De echte namen van Paula en Menno zijn bekend bij de redactie. Wil je ook praten over je relatie? magazine@dpgmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 110