ten. De organisatie betaalde mijn retour, ik het hare, 8500 euro. Met Julia lig ik op één kamer, maar met Jaco trek ik dat niet. Dus dan gaat de meter aan. Mensen zien niet hoeveel geld eraf gaat en wat de belasting binnenharkt. Die blauwe enveloppen blij ven neerploffen op de deurmat. Ik ver diende met mijn eerste WK-titel in 1998 rond de 32.000 pond. Nou, dan kun je niet weg bij je baas hoor. Nu staat er voor die zege een half miljoen. Al het prijzengeld is inmiddels opgehoogd. Grote toernooien, waaraan ik niet mag meedoen door mijn ranking, keren 210.000 uit of 115.000. Zulke bedragen neemt Michael regelmatig mee naar huis. En waar moet ik op teren? Op een rondje winnen voor 500 pond.'' Ben je jaloers op Van Gerwen? „Natuurlijk ben ik jaloers. Op een positieve manier. Ik gun hem het beste, hij is een vriend en een gewaardeerde collega. Maar ik wil dat zelf ook. Ik wil meer. Net zoals hij zo'n mooi huis met zwembad voor de deur, en een woning in Spanje. Dat is toch ieders droom? Dan wordt er geroepen: maar jij hebt darts in Nederland op de kaart gezet. Ja en? Spraakmakend zijn is mooi, maar wat koop ik daarvoor? Geen reet. Mijn bood schappen in de supermarkt worden er niet voordeliger door.'' ,,Alles. Langer trainen, anders trainen. Nieuw materiaal. Magnetiseurs, coaches. Niets helpt en geen enkele sportpsycholoog voorkomt dat anderen beter zijn dan ik, of op het beslissende moment 9-darters gooien. Ik leef gezonder en ben 35 kilo af gevallen omdat ik diabetes heb. Voorheen woog ik 135 kilo, ik at alles. Bestelde bij McDonald's die tweede milkshake of die derde Big Mac en na 10 uur 's avonds liet ik gerust nog shoarma aanrukken. Toen kwam die diabetes dus ja, ik moest wat doen aan mijn conditie. Ging koolhydraat- arm eten. Gezonder. Wel moeilijk met die vele Engelse ontbijten. Door het afvallen zag ik er beter uit, zeker nadat ik ook mijn gebit liet doen en een haartransplantatie onderging. Maar ik voel me slechter. Ik stap als een vent van 52 het podium op en vlak daarna lijkt het alsof ik 83 ben: ik heb last van mijn rug, zie wazig en ik ben moe. Ben ik instabieler geworden omdat ik lichter ben? Gooi ik daarom minder? Schiet mij maar lek.'' ,,Zeker. Hoewel het in het begin allemaal verboden was natuurlijk. Ik was nog ge trouwd, moest het geheim houden. Ik wilde geen foto's in weekbladen. Dat gooit al niet lekker. Op het laatste WK, vorig jaar, was ze er al. Ik was smoorverliefd, tsja en wat doe je dan? Terwijl ik beter wist en haar eigen lijk had moeten negeren, wegfilteren. Kei hard. Dat kon ik niet. Dat heeft wel degelijk effect gehad op mijn prestatie daar. Op 21 november zijn we een jaar samen. Ik wil iets romantisch doen voor haar. Ik zal eens met mijn manager overleggen. Misschien een leuk kamertje boeken, wat behandelinge- tjes, massagetjes. Zij is de wereld voor mij. Natuurlijk is er leeftijdsverschil (ze is 18 jaar jonger, red.), maar we passen bij elkaar. Gaan leuk op vakantie, uit eten. We hebben nog niet een keer ruzie gehad, zelfs geen woor denwisseling. Ik ben dolgelukkig.'' ,,Dat is moeilijk voor haar. Heel veel men- Wat heb je geprobeerd om je spel weer op de rit te krijgen? Geeft je relatie met Julia je geen nieuwe energie en extra optimisme? Hoe kijkt zij naar jouw worsteling? Ladf}rohesj.on) World Darts Championship 12

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 100