WF* 5 JAKKPter 2AT Neergeschoten vrouw overleden mSM De organisatie zegt het gevoel te hebben dat die bescherming ont breekt, en neemt daarom zelf voor zorgsmaatregelen. ,,Wijzijn ge noodzaakt om onszelf te bescher men, bijvoorbeeld door inzet van camera's en livestreams.'' Om de kosten van alle acties en rechtszaken die KOZP voert te kun nen dragen, heeft de stichting een crowdfundingsactie opgetuigd. Maandag werd de digitale collecte bus opengezet, gistermiddag was er al zo'n 25.000 euro binnen gesprok- keld, afkomstig van tegen de ne genhonderd donateurs. ,,Zo fuc king blijmet jullie volharding! Diepe buiging'', schrijft een van de donateurs in een toelichting. KOZP was gisteren niet bereik- Je zou bijna vergeten dat dit een heel leuk feest kan zijn, we hebben weer een heel mooi programma baar voor meer informatie. Wel schreven ze in een e-mail waarin sympathisanten worden opgeroe pen te komen demonstreren 'be grip te hebben voor mensen die zich niet veilig voelen, maar goed contact te hebben met de lokale burgemeesters en politie'. Onvoorspelbaar Otto Adang, lector Openbare Orde Gevaarbeheersing aan de Politie academie, stelt dat het moeilijk te voorspellen is hoe de intochten gaan verlopen. ,,Vaak gaat het niet mis op de plekken waar je het zou verwachten. Mensen die kwaad willen, zoeken juist plekken die minder in het oog springen. Vorig jaar hebben we voor het eerst ge zien dat het overal mis kan gaan. Je mag aannemen dat de politie daar nu alert op is.'' Vorig jaar was hij ook in Zaan dam, waar de landelijke intocht plaatsvond. De oude binnenstad was toen zo hermetisch afgesloten en er was zoveel politie dat rellen haast onmogelijk was. ,,Maar het is niet haalbaar om elke intocht in Nederland zo te beveiligen, dat gaat gewoon niet.'' Tot nu toe kwam geweld bij de intochten van de kant van de voor standers van Zwarte Piet, stelt Adang. Daar zit volgens hem ook nu de grote onvoorspelbaarheid: hoe gedragen deze mensen zich? ,,Daarbij speelt de hele maatschap pelijke discussie ook een rol. Wan neer meer gematigde mensen laten merken dat ze geweld afkeuren, zullen zij ook minder snel geweld gebruiken. Wat dat betreft blijft het tot nu toe relatief stil.'' Leontine van Kollenburg, voor zitter van de Eindhovense intocht organisatie, verzuchte dan ook re cent: ,,Je zou bijna vergeten dat dit een heel leuk feest kan zijn, we heb ben weer een ontzettend mooi pro gramma.'' De 48-jarige vrouw die woensdag door de politie werd neergescho ten in Alkmaar is aan haar ver wondingen overleden. Dat meldde het Openbaar Ministerie. Volgens de politie kwam de vrouw in de Priemstraat met een mes en hamer af op de agenten, waarop die haar neerschoten. De vrouw werd met spoed naar het ziekenhuis gebracht, waar ze overleed. Ze had daarvoor op straat diverse vernielingen aan gericht. Ze sloeg ruiten kapot en vernielde voertuigen. De vrouw werd neergeschoten in een woonwijk nabij een school. Buurtbewoners zeiden tegen NH Nieuws dat de vrouw al lan gere tijd voor overlast zorgde. Di verse mensen zouden daarvan melding hebben gemaakt bij ver schillende instanties. De Rijksre cherche doet onderzoek. 'Adempauze bij aflossing schuld' Van Dis schrijft kinderboek Geen alarm bij kinderporno 'Assad verdient plek in Strafhof' vrijdag 15 november 2019 GO [p KLASSISP\E J HACiint BLftCKFfVCE 1 ,1'.L.GIN I BlbSCHOP 1 I - litur\rr>i ruiuuj Tegenstanders van zwarte piet langs de route tij dens de lande lijke intocht van Sinterklaas, vorig jaar in Zaanstad. FOTO FREEK VAN DEN BERGH geïntimideerd en gedemoniseerd, en het wordt steeds heftiger'', stelt voorman Jerry Afriyie in een pers bericht. ,,Het is tijd voor serieuze bescherming door de overheid.'' -Leontine van Kollenburg, intochtcomité Eindhoven Kijk op de site bij /video Arnoud van der Steen in de Ochtendshow over zaterdag ALKMAAR De politie doet onderzoek in de Priemstraat. foto anp DEN HAAG Mensen die een schuld aflossen, moe ten recht krijgen op een adempauze van twee maanden per jaar. Dat vinden par tijen in de Tweede Kamer. Verantwoorde lijk staatssecretaris Tamara van Ark (Soci ale Zaken) hield giste ren de boot af. De be windsvrouw noemt het idee sympathiek, maar ze wijst erop dat betrokkenen zo'n pauze nu zelf al kun nen regelen. AMSTERDAM Adriaan van Dis heeft zijn eerste kinderboek geschreven, meldt uit geverij Rubinstein. Op 21 november ver schijnt Adje Doet Heel Druk, een Gouden Boekje 'met een auto biografisch tintje'. DEN HAAG Slachtoffers van kin derporno worden voorlopig niet gewaar schuwd als beelden van hen opduiken. Veel slachtoffers wil len dat graag, maar het kabinet is bang dat zo'n melding oude wonden juist openrijt. Minister Dekker (Rechtsbescherming) liet onderzoeken of dit mogelijk is, maar de onderzoekers zien veel bezwaren en wij zen op het gevaar van traumatisering. MINISTER BLOK: Het kabinet neemt af stand van het voorstel van het CDA om met de Syrische dictator Bashar al-Assad te gaan praten. ,,Assad verdient geen plaats aan de onderhande lingstafel, maar een plaats in de beklaag denbank", stelde mi nister Stef Blok van Buitenlandse Zaken. ,,Bij voorkeur van het Internationaal Straf- hof in Den Haag." Blok wil de situatie in Syrië niet accepteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 5