Drugspanden gaan op slot Manda Heddema stopt met De Koperen Tuin IN DE REGIO 3 6 WESTERSCHANS TUNNELTJE KLAAR MIJN DORP, MIJN STAD In de woning aan de Vierlingweg trof de politie op 10 juni van dit jaar een handelshoeveelheid soft- en harddrugs aan. Burgemeester José van Egmond van de gemeente Rei- merswaal heeft besloten het huis voor drie maanden te vergrendelen. De naastgelegen schuur, die onder dak bood aan een laboratorium voor hennepolie, gaat zelfs voor een half jaar op slot. Met de maatregel wil Van Eg- mond de drugshandel een halt toe roepen. Ook heeft ze de woning en de schuur gesloten om een signaal af te geven naar de direct omwo nenden en de rest van de omgeving dat dit type activiteiten niet wordt getolereerd. Hennep in maisveld In Völckerdorp zijn de laatste jaren meerdere malen drugs aangetrof fen. In april 2018 werd een 53-jarige man aangehouden vanwege de vondst van 90 wietplanten en de aanwezigheid van een laborato rium voor de productie van hasj- olie. Twee jaar eerder, in 2016, trof de politie zo'n zestig hennepplan ten aan in een maïsveld aan de Vierlingweg. In 2010 werd bij een flinke brand in een schuur aan de Vierlingweg ook al een hennepkwekerij ont dekt. De politie hield destijds de toen 45-jarige bewoner van het huis naast de schuur aan. Of het telkens om dezelfde persoon gaat, kan de gemeente Reimerswaal niet beves tigen. Heddema (54) laat weten dat ze het boekhandelsvak niet vaarwel zegt, maar ergens anders in het land aan de slag gaat. Ze neemt boekhandel Jacques Baas in Driebergen over. ,,Die winkel zal wel wat kleiner zijn dan ik gewend ben. Maar dat is ook prettig, want op die manier weet ik zeker dat ik het tot mijn zeventigste kan blijven doen. Ik vind het heel fijn om wat dichter bij de kinderen te gaan wonen." Heddema loopt al lange tijd met het idee rond om een stap als deze te zetten. ,,Maar het was een hele puzzel'', legt ze uit. ,,Ik wilde niet een bestaande winkel overnemen zonder De Koperen Tuin te hebben verkocht, maar an dersom ook niet. Het moest dus echt helemaal kloppen.'' De nieuwe winkel in Driebergen is volgens Heddema echt niet klein. ,,Maar wel iets kleiner dan De Koperen Tuin. Want deze winkel runnen is gewoon fysiek zwaar.'' Tuin van Troje De nieuwe eigenaar Anthoni Fier loos laat weten dat Paard van Troje en De Koperen Tuin hun eigen naam en karakter zullen behouden. Wel zal hij de naam 'Tuin van Troje', die de twee boekhandels al gebruikten voor gezamenlijke acti viteiten, ook blijven gebruiken. Fierloos zegt blij te zijn dat hij straks met De Koperen Tuin erbij veel meer mogelijk heden heeft. „Want mijn huidige winkel is toch ge woon klein. Dat heeft zeker z'n charme, maar het geeft ook beper kingen. We blijven hier overigens ook gewoon activiteiten houden, hoor.'' Heddema zegt dat het een goed gevoel geeft dat Fierloos haar zaak overneemt. ,,We werken al al en kele jaren op een heel prettige ma nier samen.'' Dat beaamt Fierloos. Die winkel zal wel wat kleiner zijn dan ik gewend ben. Maar dat is ook prettig ,,We hebben in het recente verle den samen wel eens over de toe komst gesproken'', zegt hij. ,,Waar- bij we ons zelfs hebben afgevraagd of we niet samen moesten gaan. Maar ja, twee kapiteins op één schip, hoe goed je ook kunt samen- werken, is misschien ook niet ide aal.'' Als gevolg van de plannen van Heddema zal echtgenoot Carel Bruring binnen afzienbare tijd stoppen als raadslid voor Groen Links in Goes. ,,Er is niet voorzien in een scheiding'', grapt hij. ,,Dus ja, ik verhuis mee met Manda.'' Aan gezien het tweetal nog een huis moet zoeken in Driebergen ver wacht Bruring (die herstelt van een hartinfarct), dat hij pas in de zomer zijn taken zal overdragen aan een opvolger in de gemeenteraad. Op 30 december komt er een af scheidsreceptie in De Koperen Tuin. Heddema verwierf de afgelo pen jaren landelijke bekendheid, omdat ze in het boekenpanel van De Wereld Draait Door zit. Workshop filmpjes maken Bezoek Oek de Jong Folkband The Fureys vrijdag 15 november 2019 BE Twee drugspanden in buurt schap Völckerdorp nabij Rilland gaan voor drie en zes maanden op slot. Het gaat om een huis en een bijbehorende schuur aan de Vierlingweg. Het is niet de eer ste keer dat op het adres drugs zijn gevonden. Joeri Wisse Rilland GOES Eindelijk! Voor veel fietsers die regel matig vanuit de stad naar sportpark Het Schenge of Wilhelminadorp fietsen - en vice versa - is het een heuglijke dag. Ze hoeven niet meer om te rijden, want het nieuwe fiets- en voetgangerstunneltje bij de ringbrug in Goes ging gisteren open. Het tunneltje was al enkele maanden klaar, maar het was wachten op een goede aanslui ting aan de kant van het project Wester- schans, waar nog druk gebouwd wordt aan het nieuwe complex met winkels en appartemen ten. De wanden van het tunneltje zijn verfraaid door de graffitikunstenaars Vincent Huibers en Sammie Schakel. Hoewel het tunneltje gis teren pas echt openging, fietsten en liepen er afgelopen weekend ook al mensen doorheen. Ze werden toen niet gehinderd door de hek ken die de tunnel de afgelopen paar dagen wel weer afsloten. foto johan van der heijden Manda Heddema stopt met boekhandel De Koperen Tuin in Goes. De winkel wordt overge nomen door Anthoni Fierloos, die ook al boekhandel Paard van Troje in Goes runt. Rob Paardekam Goes - Manda Heddema GOES Bibliotheek Ooster- schelde houdt morgen een workshop slow-mo tion filmpjes maken in Bibliotheek Goes voor kinderen (8 t/m 12 jaar). Zij gaan aan de slag met hun eigen telefoon of ta blet en zetten aan de hand van foto's en fanta sie een slow-motion filmpje in elkaar. Biblio- theekoosterschelde.nl. GOES Oek de Jong vertelt za- terdag over zijn laatste boek Zwarte schuur in De Koperen Tuin. Manda Heddema gaat met hem in gesprek. Oek de Jong groeide op in Goes. Zijn nieuwste roman speelt voor een belangrijk deel in Zeeland. Aanvang om 16.00 uur. De toegang is gratis en een stoel re serveren kan door te bellen naar 0113-231072 of door te mailen naar info@koperentuin.nl. RILLAND The Fureys geven zater dag een theaterconcert in dorpshuis Luctor et Enkele leden van folkband The Fureys. Emergo. De Ierse groep behoort tot de wereld top in folkmuziek. De band bestaat uit Eddie en George Furey, Camil- lus Hiney, Tony Murray en Daniel Boland. Het concert begint om 20.00 uur. Kaarten kos ten negentien euro per stuk en zijn verkrijgbaar via podiumreimers- waal.nl of door te bellen naar 0113-551552. COLIJNSPLAAT Gal lery Maritime, 12.00 17.00 uur: Expositie Ronny Moortgat De Wind is Waaauw! GOES Centrum 't Westlicht, 10.00 12.00 uur: Inloop voor hulpvragen, luiste rend oor en koffie en thee; Inloophuis Oase, 13.30-15.30 uur: Open middag kleigroep Werk in Uit voeringBibliotheek 10.00-12.00 uur: Handwerkcafé; Hotel Terminus, 19.30 uur: Lezing Heemkundige Kring De Bevelanden over 'de Zeeuwse Spoorlijn'; Vredes- kerk, 20.00 uur: Mu ziekprogramma 'Si lent Voices' door 'Sunshine Cleaners'; 'S-HEERENHOEK Kiekieris, 20.00 uur: Suffe Tutten Disco; KAMPERLAND Dorpshuis Casem- broot, 13.00-16.00 en 20.00-23.00 uur: Vrij biljarten; RILLAND Dorpshuis, 20.00 uur: Vincent Bijlo The Rosettis, try-out van De Einde- jaarsshow 2019; SCHERPENISSE Brasserie De Zee ster, 20.00 uur: Bingo THOLEN Atrium ge meentehuis, 13.00 15.00 uur: Taalcafé; WAARDE Meer waarde, 14.00 uur: Ouderenbingo; WEMELDINGE Gym zaal tegenover OBS, 15.30-17.00 uur: Sportactiviteiten voor de jeugd; De Wemel, 20.00 uur: Toneelvereniging Kunstvrienden speelt het stuk Moordweek- end; YERSEKE Dreef, 08.30-12.30 uur: Weekmarkt; Moer- zicht, 14.00-16.00 uur: Spelmiddag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 59