WIM HOFMAN Sinterklaas, een oude man ZEELAND 13 I Kader Abdolah komt naar Middelburg m F* jr .7-,- v Sinterklaas, een oude man Trekt zich nergens wat van an. Hij strooit hier en daar een noot Hij komt rustig met de boot En zijn schoorsteen blijft maar roken. Hij heeft niets tegen kachel stoken: Zonder schoorsteen gaat 't niet goed. Piet krijgt geen roe, maar wel wat roet (roe en roet scheelt maar 1 letter). Geen roe meer, geen kind is nog een etter. Alle kinderen zijn zoet en o zo beschaafd Velen zijn, net als hun ouders, hoogbegaafd En ze hebben leren consumeren. Daarom krijgen ze geschenken, Karrenvrachten. Je kunt het zo gek niet bedenken Of ze krijgen het: barbies, tractors, nieuwe sokken, Lap-tops, e-bikes, pindabrokken. Opblaaspoppen, hardloopschoenen, vakantiereisjes, Tatoeages, boerenjongens, boerenmeisjes. Buitenkeukens, scheve schaatsen, tussendoortjes, Lichtgevende condoompjes, drones en accuboortjes. Ja, iedereen, of hij of zij nu groot of klein is, Of met de fiets of gewoon te voet of met de trein is, Honderd jaar oud, of ouder, of nog een kind: Iedereen krijgt cadeautjes van de sint. Zelfs de tandarts, die viert feest, Krijgt van de sint een suikerbeest. Als alles klaar is, bestijgt hij zijn paardje En lacht stiekem in zijn baardje. Hij vindt het blijkbaar heel niet erg, Die kolossale afvalberg. SPi In en buiten Nederland is de van oorsprong Iraanse auteur uitge groeid tot een literair fenomeen. Abdolah vluchtte in 1985 uit het Iran van de ayatollahs, omdat fami lieleden van hem werden ver moord of verdwenen. Sinds 1988 woont hij in Nederland. In een co lumn ver telde hij over het be gin van zijn schrijverschap hoe hij in een bibli otheek vroeg wie de beste Neder landse schrijver was. Er werd gewe zen op de kast met Harry Mulisch. In 2007 werd Abdolahs roman Het huis van de moskee gekozen tot het op één na 'beste Nederlandstalige boek aller tijden'. Mulisch' De ont dekking van de hemel haalde 69 stemmen meer. In 2001 ontving hij de E. du Perronprijs voor Spijker schrift. In 2011 verzorgde hij de Van Randwijklezing in Vlissingen. BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Annie CDA-Europarlementariër Annie Schreijer is boos op hddr CDA. Als het CDA zo doorgaat, zullen kie zers op het platteland afhaken, zegt ze. In de krant (8 november) uit ze haar terechte zorgen om trent de koers die het CDA inge slagen is. Zij vindt het onvoor stelbaar dat juist hddr CDA de boeren minder wil laten exporte ren. Dit alles als kritiek op het CDA-stuk van het Wetenschap pelijk Instituut, met de titel Zij aan zij. Mevrouw Schreijer wordt op vele plekken op sociale media, zoals Twitter en Facebook beticht van het niet hebben van visie. Zij heeft juist wél die toekomstvisie. Dat blijkt onder meer uit ver schillende publicaties van haar en met name haar publicatie Land in de Knel van november 2015. Zie daarvoor https://issuu.com/eppgroup/docs /land_in_de_knel_ Hoezo geen visie Piet van den Ameele Offenbachlaan 48, Vlissingen Annie 2 Ja, Annie Schreijer-Pierik vindt het onvoorstelbaar dat het CDA de boeren laat vallen. Probeert het CDA hiermee stemmen te winnen? De VVD zou staan voor de mid denstand, het CDA voor de boe ren en de SGP voor gerefor meerde idealen. Betekent dat al die koerswijzigingen alleen maar dienen om de schijnwerpers op je te richten? Op den duur lijkt poli tiek slechts op poppenspel wat nergens is op gericht. Theo Uitterhoeve Appelstraat 62, Goes Bombardement Als mondige Nederlandse piloot met weet van de vuurwerkramp in Enschede op je harde schijf, zou je toch achter je oren krabben als je werkgever opdracht geeft een bom te gooien op een bom- menfabriek in een woonwijk (krant van 5 november). Na veel wikken en wegen wordt besloten de bom toch te gooien. Hoger hand legt nadien geen verant woording af over de desastreuze gevolgen met meer dan zeventig burgerslachtoffers en vele ge wonden. Dat momenteel dan ook nog freule Hennis rond rent in Irak namens de VN, doet de zaak nog macaberder verschijnen. Ne derland blameert zich als het met zijn vingertje wijst naar anderen maar ook dit hoort bij onze 'de mocratische' autocratie. Abko Paauwe 's-H. Hendrikskinderenstr. 63, Goes F-35 Voor onderwijs, zorg en sociale voorzieningen is geen geld. Om een nieuw vliegtuig (F-35) aan te schaffen, kijken we niet op een miljardje meer of minder (krant van 7 november). Een vliegtuig dat enkel geschikt zal zijn om el ders te bommen gooien en mee zal helpen aan het creëren van nieuwe vluchtelingenstromen! De massale vervuiling die een ge volg is van de oorlogvoering overal in de wereld, daar hoor je ook niets over. Wel de boeren in het verdomhoekje drukken in plaats van echte zinnige milieu problemen aan te pakken. Het huidige milieubeleid wordt be paald door machtige lobbygroe pen die niet het milieu, maar ver hoging van hun kapitaalsbelan- gen als doel stellen. De simpele burger kan uiteindelijk het gelag betalen, daar zorgt hun regering wel voor. Sociale voorzieningen, onderwijs en de zorg leggen het loodje zoals het in een neolibe raal systeem behoort te zijn. Luc Brusselaers Hoefkensdijk 11, Kuitaart Snelheidslimiet De media sommen nu al weken alle voordelen op van het terug brengen van de maximumsnel heden op onze wegen. Ik lees nooit over een zeer simpele op lossing die te hard rijden in de kiem smoort. Geef autofabrikan ten de opdracht om hun produc ten af te leveren met een limiet van 130 kilometer per uur. Zoals in het brommertijdperk je Berini in beslag genomen werd als hij meer dan 40 kilometer per uur haalde. Sjaak Oosterling Europalaan 56, Goes vrijdag 15 november 2019 GO De wereld van Wim Hofman, schrijver/illustrator Schrijver Kader Abdolah (1954) komt naar Middelburg voor de laatste PZC-Drvkkerylezing van dit jaar. Vrijdag 22 november is hij vanaf 16.00 uur te gast in de Kloveniersdoelen. Daar vertelt hij in gesprek met PZC-verslag- gever Jan van Damme over zijn pas verschenen roman Farao van de Vliet. Jan van Damme Middelburg Kaarten a 7,50 euro zijn te reser veren via de-drvkkery.nl/ PZC-abonnees krijgen korting en betalen met de code pzcabdolah 3,50 euro (maximaal 2 kaarten per abonnee). CDA-Europarlementariër Annie Schreijer. foto marieke amelink

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 49