'Wim Hendriks Trofee treedt toe tot U23 Series' II is niet te stoppen ZEELAND 11 De Wim Hendriks Trofee kwam dit jaar in serieuze problemen door de verminderde politie-inzet bij wielerevenementen. De nieu- welingenklassieker kon daardoor niet doorgaan. De hoofdwedstrijd op zondag werd echter op het al lerlaatste nippertje gered dankzij Jan Lonink, de burgemeester van de gemeente Terneuzen. Het gevaar was daarmee echter nog niet geweken. Met het oog op de volgende editie moest de orga nisatie op zoek naar een andere oplossing. ,,We wilden een soort gelijk scenario voorkomen", ver klaart Ludwig Kouijzer. „Daar voor moesten we onder meer uit wijken naar een ander weekend om te voorkomen dat onze wed strijd opnieuw samenvalt met de Omloop van Borsele." Topcompetitie In eerste instantie leek de wed strijd een week naar voren te schuiven. ,,We waren in ver gaande gesprekken met de Top- competitie, maar daar hebben we op het laatste moment van afge zien. Kort daarna zijn we op de hoogte gesteld van de U23 Road Series en daar zijn we vol voor ge gaan." Met succes, de Wim Hendriks Trofee zal zonder tegenslag op zondag 12 april 2020 plaatsvinden als wedstrijd voor beloften, ren ners onder de 23 jaar. ,,We zijn heel blij met deze oplossing. De jeugd heeft de toekomst en het parkoers zal normaliter groten deels hetzelfde blijven. Bovendien was het altijd onze wens om in deze grensstreek een wedstrijd met een gemengd deelnemers veld van Belgische en Neder landse ploegen te hebben. Met de U23 Road Series zijn we verzekerd van elf Nederlandse en elf Belgi sche topploegen voor beloften, dus dat is fantastisch." TBW23 Academy Bovendien kan de organisatie zelf nog drie wildcards uitdelen. ,,De eerste wildcard zal naar het Britse TBW23 Academy team gaan. Zij zijn al jaren een vaste waarde in We zijn verzekerd van elf Nederlandse en elf Belgische topploegen voor beloften ons deelnemersveld. We nodigen hen dan ook graag weer uit voor onze wedstrijd. De overige twee wildcards moeten we nog verde len." Daar blijft het echter niet bij. ,,We hebben ook een plan voorge legd aan de KNWU om weer een nieuwelingenwedstrijd op zater dag te organiseren, over een lokaal circuit van zo'n 12,5 kilometer. Daarvoor is immers minder poli- tie-inzet nodig. Als we daarvoor ook groen licht krijgen, dan zou het plaatje compleet zijn", besluit Kouijzer. oenschap van vorig jaar actief is in de tweede klasse, was Wester- weele benieuwd hoe zijn ploeg om zou gaan met teleurstellingen. Die reactie is goed en bovendien is hij zelf ook blij met de promotie. ,,Vo- rig jaar wonnen ze natuurlijk bijna alles, dan is het afwachten wat er gebeurt als je vaker gaat verliezen. In de klasse van vorig jaar hadden we waarschijnlijk vaker gewon nen, maar dit jaar speel je veel mooiere wedstrijden. Dat is voor iedereen leuker.'' Naast zijn werkzaamheden in het voetbal, is Westerweele finan cieel directeur bij Bax-shop in Goes. De combinatie tussen voet bal en werk zorgt voor drukke we ken, maar het werken met een leergierige groep geeft hem ener gie. Dat is voor hem ook direct de grootste uitdaging. ,,Ze willen graag. Soms trainen we twee uur, zonder wanklank. Ik houd van be leving in een groep, daar begint het mee. Dat kost soms moeite, want het is een stille groep. In het verdedigen is er veel fanatisme en beleving, maar aan de bal is dat een stuk minder.'' Ik heb bij meer clubs een gesprek gehad, maar hier was het gevoel het beste gekost. ,,Veel jongens zijn ideale schoonzonen, maar op dit niveau heb je soms ook klootzakjes nodig. Dat zit in slimmigheidjes, daar ontbreekt het soms aan bij ons.'' Met Axel was hij al eens actief in de tweede klasse en dus kon hij zijn ervaring gebruiken om de ploeg voor te bereiden op een ni- veautje hoger. ,,Daar probeer ik op te hameren, al vanaf de eerste trai ning. De handelingssnelheid moet omhoog, maar ook de conditie is veel belangrijker. Daar worden wedstrijden vaak op beslist.'' Nu Arendskerke na het kampi- Punten pakken Hoewel de overwinningen nog schaars zijn, heeft Westerweele het vertrouwen dat zijn ploeg niet direct moet strijden tegen degra datie. Om de aansluiting met de middenmoot niet te verliezen, moet er morgen eigenlijk gewon nen worden. De trainer ziet moge lijkheden tegen DBGC. ,,Er komt nu een periode aan waarin we punten moeten gaan pakken, dan ben ik benieuwd waar we staan.'' Vooralsnog maakt hij zich in ie der geval geen zorgen. ,,We gaan steeds beter voetballen, dat voelen de jongens ook. Alleen moet je je zelf wel belonen. We moeten ons zelf niet minderwaardig voelen ten opzichte van tegenstanders, we horen gewoon in deze klasse.'' gezondheid. Bewegen is goed voor de bloedcirculatie, onderstreept hij. ,,We gaan zo lang mogelijk door, hoewel de horizon natuurlijk dich terbij komt. Althans, op tennisge bied. In 2005 was het wel kantje boord bij mij door een onnozele in fectie, terwijl ik mijn hele leven nooit ziek was geweest." Nijsten legt uit dat het Racket centrum in de jaren tachtig een enorme boost kreeg. Ook op werk dagen was het er vaak zelfs volle bak, mede doordat ook steeds meer huisvrouwen gingen tennissen. ,,Zo heeft het Racketcentrum bijge dragen aan de vitaliteit van veel mensen." Illustere namen uit de groep van Huub Nijsten waren onder andere Gerard Kouwijzer, Enno Cohen, Bram van Dijk, Dieter Gajewski, en Cees van der Peijl, die internist was in het ziekenhuis in Terneuzen. ,,Cees was een hele sportieve man, die ons leerde volleren. Hij bracht ons bij dat een dubbelpartij aan het net wordt gewonnen. Dat je dus moet oplopen, volleren en smas hen." Vader Piet Nijsten, een echte Amsterdammer die ook huisarts was, stuurde Huub medio jaren '50 naar een kostschool in Nijmegen. ,,Daar ben ik hem nog dankbaar voor. Op het Canisius College van de paters jezuïeten werd veel aan sport gedaan, zoals cricket, voetbal en hockey. Hun motto was: een ge zonde geest in een gezond li chaam.'' ,,Om je werk goed te kunnen doen, is goede ontspanning nodig'', Gaat Huub Nijsten nog iets dieper in op zijn periode op de school in Nijmegen. ,,De jezuïeten stonden midden in de maatschappij. Zij hechtten veel waarde aan een goede opleiding, met veel sportmogelijk heden.'' vrijdag 15 november 2019 Hoewel de KNWU officieel nog groen licht moet geven, ziet de toekomt van de Wim Hendriks Trofee er weer rooskleurig uit. De wedstrijd zal normaliter in 2020 onderdeel zijn van de U23 Road Series. ,,We hebben lang moeten zoeken, maar we zijn erg blij met deze oplos sing", zegt wedstrijdsecretaris Ludwig Kouijzer namens de or ganisatie. Job de Feijter Koewacht -Ludwig Kouijzer vol vertrouwen en ziet dat zijn ploeg steeds beter gaat voetballen foto johan van der heijden - Kees Westerweele Tennisser Huub Nijsten ontvangt een taart van Ilse Walraven voor 40 jaar trouwe dienst in het Ter- neuzense Racketcentrum. Naast hem staan zijn broers Herman (links) en Jan (rechts). foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 47