O 0 O Trouwe tennisser Nijsten 10 ZEELAND Trainer vertrekt bij tegenstander Goes Eredivisionist is HC Zeeland de baas Pattinama-Kerkhove dendert vrolijk door De trainer van Arendskerke vindt dat zijn ploeg thuishoort in de tweede klasse en niet direct hoeft te vrezen voor degradatie. TWEEDE KLASSE E PROMOVENDUS Derdedivisionist Goes gaat morgenavond op bezoek bij VVSB (aftrap 18.00 uur) en treft in Noordwijkerhout een tegenstander die in het zelfde schuitje zit. Bij VVSB is, net als bij Goes, de trainer namelijk vertrokken. De club maakte gisteren bekend dat Eric Mei- jers per direct overstapt naar tweededivisio nist Spakenburg. Daar is hij de opvolger van John de Wolf, die sinds kort assistent van Dick Advocaat is bij Feyenoord. De assistenten van Meijers vervangen hem voorlopig bij VVSB. De situatie van Goes is bekend. Daar stapte Ruud Pennings vorige maand op en is Daan Eikenhout voorlopig hoofdtrainer. De handballers van HC Zeeland zijn uitge schakeld in het bekertoernooi. Ondanks een verdienstelijk optreden bleek eredivisionist Tachos een maatje te groot voor de Zeeuwse hoofdklasser: 14-24. Dat het moeilijk zou worden, wist HC Zee land voorafgaand aan het duel met de ploeg uit Waalwijk, negende in de eredivisie van het mannenhandbal. Bij rust stonden de Zeeu wen in Zierikzee op een ruime achterstand: 4-14. Na de pauze bood HC Zeeland echter uitstekend tegengas. Beide ploegen maakten nog tien doelpunten: 14-24-eindstand. Bankzitter Tennisster Lesley Pattinama-Kerkhove rijgt ook tijdens haar tweede week in Hua Hin (Thailand) de zeges aaneen. Gisteren bereikte de Zierikzeese zowel in het enkel- als het dub belspel de volgende ronde van het 25.000 dol- lartoernooi. Pattinama-Kerkhove zette solo de Thaise Mananchaya Sawangkaew opzij. De setstan den waren 6-1 2-6 6-4. Enkele uren later won ze ook aan de zijde van Tamarine Tanasugarn met 6-1 6-3 van twee Japanse speelsters, waar mee ze naar de laatste vier van het dubbelspel ging. Vorige week speelde de Zeeuwse twee finales in Hua Hin en won ze het enkelspel. Quote van de dag 'We hebben Gylermo bij de groep gehaald en Yassine traint weer mee.'' Trainer Veel ploegen spelen dit weekend bekervoetbal of zijn zelfs vrij, maar voor 's-Heer Arendskerke geldt dat niet. De promovendus speelt een belangrijke inhaalwed strijd in de tweede klasse E, tegen DBGC, en na een moeizame start weet ook trainer Kees Wester- weele dat er de komende weken punten gepakt moeten worden. In aanloop naar dit seizoen sprak Justin le Conte, aanvaller van Arendskerke, de hoop uit dat zijn ploeg mee zou kunnen strij den voor een plek in het linkerrij tje of misschien zelfs om een peri ode. Voorlopig is de realiteit iets anders. Toch kwam die doelstel ling volgens de 53-jarige Wester- weele niet uit de lucht vallen. ,,Voor het seizoen hebben we bij elkaar gezeten en heb ik de groep gevraagd naar een doelstelling. Be scheiden als ze zijn, kwamen ze toen met handhaven. Dat vond ik niet ambitieus genoeg, dus heb ik hem hoger ingezet. Je moet altijd ergens naar toe kunnen werken.'' Vooralsnog is de start, met vier punten uit zeven wedstrijden, dus nog niet waarop gehoopt werd. Maar enkel die cijfers zeggen niet alles meent de trainer. ,,Als je kijkt naar de resultaten, is het een ma- tige start. We hebben een zwaar programma gehad, zes van de ze ven tegenstanders staan nu in het linkerrijtje. We komen net kijken op dit niveau, dan heb je tijd no dig.'' Sociale groep Westerweele was in het verleden onder meer werkzaam als hoofd trainer bij FC Axel en vervulde de rol van assistent bij RCS. Inmid dels is hij een aantal maanden be- zig bij zijn nieuwe club en het be valt hem uitstekend. ,,Het is hier voor een trainer heerlijk werken. Arendskerke is een leuke en gezel lige club, daarnaast hebben we een heel sociale groep. Ik heb bij meer clubs een gesprek gehad, maar hier was het gevoel het beste.'' Die gezelligheid merkt hij niet alleen binnen de vereniging, maar ook bij zijn spelers. Die mentali teit heeft hem in de eerste wed strijden wel eens tegendoelpunten Van het huidige groepje van een ze vental tennissers maken ook zijn broers Jan (74, oud-tandarts in Ter- neuzen) en Herman Nijsten (68, oud-huisarts in Hoek) deel uit. ,,Ik ben in 1979 gestart in het Rac ketcentrum, dat toen nog de Jarino- hal was'', vertelt Huub Nijsten. ,,Mijn broer Jan is rond 1985 de groep komen versterken en mijn andere broer - Herman - is er nog maar vijf jaar bij. Het is leuk en bij zonder dat we met drie broers sa men tennissen. 'Misschien wordt het Nijsten-gehalte nu wel erg hoog', zei ik toen Herman werd voorgesteld, haha. Voor hem is ten nis een late roeping.'' ,,Onze nieuwste aanwinst is Maarten van der Staal", vervolgt Huub Nijsten. Samen met Macky Edwards van Muyen, Dick Kuijpens en Fons Stockman dubbelen ze via een roulatiesysteem. ,,Na het ten nissen gaan we altijd de 'wereld verbeteren', meestal onder het ge not van alcoholvrij bier." Ter ere van 40 jaar trouwe dienst in het Racketcentrum overhan digde Ilse Walraven, de vrouw van huidige uitbater Michel Verberk- moes, onlangs een taart aan nestor Huub Nijsten. ,,De cirkel is rond. Ik heb Kees Walraven, de vader van Ilse, in 1979 als eerste uitbater mee gemaakt. Een echte horecaman." Nijsten zei in 1980 'ja' op het ver zoek van Walraven om een demon stratiewedstrijd te spelen tegen Loek Sanders. ,,Toen ik de telefoon had neergelegd, dacht ik: 'waar ben je aan begonnen? Op op je 40ste een wedstrijd spelen tegen de opvolger We gaan zo lang mogelijk door, hoewel de horzizon natuurlijk dichterbij komt van Tom Okker.' Samen met Martin Koek won ik van Sanders en Dieter Gajewski. Dieter en ik speelden de sterren van de hemel.'' Tegenwoordig tennist hij niet meer met spelers van die klasse, maar vooral voor zijn plezier en de vrijdag 15 november 2019 GO VOETBAL HANDBAL HC Zeeland (blauwe shirts) in actie tegen eredivisionist Tachos. foto dirk-jan gjeltema TENNIS - NAC-trainer Ruud Brood over Gylermo Siereveld, die woensdag debuteerde in de hoofdmacht, en de van een blessure teruggekeerde Yassine Azzagari (foto). Voetballer Rick van Drongelen (foto) was gis teren 90 minu ten bankzitter bij Jong Oranje tijdens het EK- kwalificatieduel met de leef tijdsgenoten van Gibraltar (6-0-zege). Perr Schuurs en Justin Hoogma kre gen de voor keur in het cen trum van bondscoach Erwin van de Looi. 11 Zaalvoetbaltrai ner Samir Yaaqobi, die af gelopen zomer na twee sei zoenen vertrok bij Groene Ster Vlissingen, heeft een nieuwe club. Hij is de nieuwe trainer van Fey enoord Futsal, de huidige nummer elf van de eredivisie. Met Groene Ster bereikte Yaaqobi vorig seizoen de be kerfinale. a (O Westerweele blijft Daniel Wissel 's-Heer Arendskerke Kees Westerweele is sinds dit seizoen trainer in 's-Heer Arendskerke De passies van de sportieve fa milie Nijsten zijn zeilen, golf, hockey én tennis. Huub Nijsten (78) is in het Racketcentrum Terneuzen, dat inmiddels 40 jaar bestaat, tennisser van het eer ste uur. Anno 2019 slaat de Ter- neuzense oud-huisarts er op vrijdagavond nog altijd een bal letje op het center court. Henk van de Voorde Terneuzen - Huub Nijsten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 46