Bellamypark is met houten hutten weer winters sfeervol IN DE REGIO 6 Groen licht bedrijventerrein MIJN DORP, MIJN STAD De gemeenteraad heeft donderdag avond de grenzen scherper gesteld om tegemoet te komen aan klach ten van de dorpsbewoners over da lend woongenot. Een flinke groep inwoners pro testeerde voor de raadsvergadering voor de tweede keer in anderhalve week tegen de aanleg van een be drijventerrein net buiten het dorp. Wederom hingen er spandoeken gericht aan de LPM met de oproep 'laat ons niet stikken'. Bij de oppo sitiepartijen hadden de Nieuwlan- ders al steun gekregen en donder dagavond bleek dat ook de coalitie bereid was de inwoners verder te gemoet te komen. Coalitiegenoten LPM, CDA, SGP en VVD stelden strengere milieu- grenzen voor. Ze verrasten de op positie daarmee. D66 en SP hadden daar zelf ook al een voorstel voor klaarliggen. ,,U kaapt ons voorstel", reageerde Bas van der Reest van D66 gepi keerd. Willemien Treurniet van de ChristenUnie viel hem bij. ,,Waarom steunt de coalitie het voorstel van twee oppositiepartijen niet gewoon?" Volgens Piet Kraan van de LPM gaat de coalitie verder dan wat de oppositiepartijen wil len. ,,Wij willen namelijk ook dat als het straks toch anders gaat, de raad en de inwoners daarbij betrok ken worden." Het coalitievoorstel viel niet in goede aarde bij het college. LPM- wethouder Carla Doorn waar schuwde dat het financieel slecht is voor de gemeente en dus advi seerde zij de milieugrenzen niet zo ver te beperken. Het bedrijventer rein kan er minder aantrekkelijk door zijn en dat kan betekenen dat er minder grond wordt verkocht. ,,Het was een afweging tussen het financieel belang van de ge meente en het woon- en leefgenot van de inwoners", verklaarde Kraan. ,,Het project gaat fors verlies lijden, maar we doen dat wel." De oppositiepartijen ChristenUnie, D66, GroenLinks, PvdA en SP steunden de coalitie uiteindelijk. Te weinig steun De milieugrenzen voor de Trekdijk worden dus strenger, maar er komt wel een bedrijventerrein. De voltal lige oppositie sprak een voorkeur uit voor het alternatief dat was uit gewerkt door de Werkgroep Trek- dijk, maar dat kreeg te weinig steun. Bovendien pleitten ChristenUnie, D66, GroenLinks, PvdA en SP voor een onafhankelijk onderzoek naar de haalbaarheid van zowel het voorstel van het college als dat van de werkgroep, maar ook dat idee sneuvelde. Wel komen er nog onderzoeken naar wat er behalve bedrijven nog aan de Trekdijk kan komen. Dat worden studies naar verplaatsing van de voetbalvelden vanuit het dorp naar de Trekdijk, naar een zoetwaterreservoir en naar een na- tuurbegraafplaats. Voor het derde jaar op rij staan er weer skihutten dan wel winter- chalets op het centrale plein van Vlissingen. De meeste zijn al in ge bruik, enkele houten huisjes wor den deze week afgebouwd. Hoe wel de horeca-exploitanten de ver gunning voor de houten huisjes gezamenlijk aanvragen, laten ze al lemaal apart een uitbouw aan hun etablissement zetten. Geen voorgevel „Iedereen heeft toch zijn eigen wensen. En als we het allemaal bij één bouwer zouden onderbren gen, ontstaat er misschien onmin over welk chalet het eerst moet worden gebouwd", zegt Frans Meijer van Café de Concurrent. De houten huisjes verfraaien van november tot en met februari het Bellamypark Meijer heeft een wat afwijkend chalet zonder voorgevel laten neerzetten. Hij kreeg vorig jaar een boete, omdat klanten in de dichte hut rookten. ,,Nu is het meer een overkapping en mogen mensen wél roken." Dat de warmte van de terrasver- warmers grotendeels in de buiten lucht verdwijnt, neemt Meijer maar voor lief. Niet echt duur zaam, beseft hij. Schuldbewust: ,,Maar ik stook wel CO2-neutrale pelletkorrels in de Limburgse lam pen." Naast De Concurrent staan ook winterhutten voor de etablisse menten Soif, Speijk (die er beiden twee hebben), Pizza Service, 1618 Steak Burgers, Lungo Mare, Grand Café Park Central, Stadscafé De Dighter en Eat Joy. De hou ten huisjes verfraaien tot en met februari het Bellamypark. Vergunning Meijer is blij dat de gemeente weer een vergunning heeft verleend voor de periode november tot en met februari. ,,Doordat de chalets vier maan den mogen blijven staan, kunnen we als ondernemers de investering terugverdienen. Want mensen gaan ook in de winter graag buiten op het terras zitten." Expositie bij volkssterrenwacht Bijeenkomst Tuin van Zeeland Open Walchers Kampioenschap vrijdag 15 november 2019 Milieugrens bedrijven aan Trekdijk Nieuw- en Sint Joosland krijgt een bedrijventerrein naast de deur. Aan de Trekdijk mogen echter minder vervuilende be drijven komen dan het college van plan was toe te staan. Maurits Sep Middelburg De druilerige regen brengt deze week niet veel mensen op het idee te gaan skiën. Negen hut ten op het Bellamypark nodi gen bezoekers van Vlissingen wel uit voor een stevige après- ski. René Hoonhorst Vlissingen MIDDELBURG Volkssterrenwacht Phi- lippus Lansbergen be steedt het komende jaar aandacht aan de Gou den Eeuw. De expositie toont een 17e eeuwse kapiteinshut en de no dige navigatiemiddelen. Verder zijn er scheeps modellen van VOC- schepen te zien. Van avond opent sterren kaartenmaker Wil Tirion de expositie. Vooraf gaand aan de opening geeft hij een lezing over cartografie door de eeu wen heen. Aanvang 20.00 uur. MIDDELBURG Stichting Tuin van Zee land houdt vandaag een bijeenkomst voor dona teurs en belangstellen den. De bijeenkomst wordt ingeleid door bos wachter Karel Leeftink, en vindt plaats in Grand Café Willem. Aanvang 16.00 uur. Zie tuinvan- zeeland.nl SEROOSKERKE De Vogelliefhebbers uit Vlissingen en De Nach tegaal Domburg houden Boswachter Karel Leeftink. foto lex de meester vandaag en morgen het Open Walchers Kampi oenschap in de Zand- put. Er zijn vele soorten vogels te zien. Morgen is ook de Kleindierenver- eniging Walcheren pre- sent met konijnen. De tentoonstelling wordt vanavond om 20.00 uur geopend. Zaterdag is de tentoonstelling te be zoeken van 10.00 uur tot 17.00 uur. MIDDELBURG De Sprong, 09.00-12.00 uur: Tafeltennis (50+); Het koffiehuis, 09.30-11.30 uur: In loopmoment; Foyer ZB, 10.15-11.30 uur: Taalcafé; Hof van Buren, 16.00 uur: Bij eenkomst Stichting Tuin van Zeeland; Kruitmolenlaan 125, 19.00-22.00 uur: Jeugdcafé; Volks sterrenwacht, 19.30 uur: Opening exposi tie; Padma, 20.00 20.45 uur: Lezing Beïnvloeden vorige levens ons bestaan?; Schouwburg, 20.00 uur: Cabaretvoorstel ling Thomas Acda; Zeeuwse Concert zaal, 20.00 uur: Vi oolsonates door Pie- ter Jan Belder (klave cimbel) en Rie Ki- mura (barokviool); NIEUW- EN SINT JOOSLAND De Weg wijzer, 20:30 uur: Try- out Freek de Jonge; OOSTKAPELLE De Halve Maan, 09.45 11.15 uur: Badminton nen 50+; Terra Maris, 13.30 en 15.30 uur: Bij-kletsen met de Imker; OOST-SOUBURG De Rank, 18.00 uur: Warme maaltijd voor alleenstaanden en fi nancieel minder be deelden; SEROOSKERKE De Zandput, 20.00 uur: Opening vogelten toonstelling; SINT LAURENS De Osseberg, 14.00 17.00 uur: Expositie Feit en fictie; 20.00 uur: Optreden Adrie Oosterling; VLISSINGEN St. Ja- cobskerk. 20.00 uur: Jubileumconcert koor Te Quiero; WESTKAPELLE Pol derhuis, 19.30 uur: Polderhuisquiz. Gerard Setterich van Hout Atelier Vlissingen bouwt het winterchalet bij restaurant Eat Joy op het Vlissingse Bellamypark. Hij bouwde ook de twee hutten voor Soif. foto lex de meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42