ZEELAND 31 FORMULE 1 GRAND PRIX VAN SAO PAULO Natuurlijk waaide de 'valsspelen'- uitspraak van Max Verstappen over van Austin naar Sao Paulo. Maar hij koos er gisteren voor de 'zaak Ferrari' te laten rusten. „Ophef hoort erbij." Tsitsipas weer naar Ahoy Terpstra weer met Keisse FORMULE Sao Paulo Nee, Max Verstappen was gister middag nog niet bij de buren van Ferrari binnengelopen voor een bakje goedmaakkoffie. Of het er in Sao Paulo van gaat komen, is de vraag. De hoofdrolspeler had zich bij zijn persconferentie voorgeno men niets meer over de kwestie van twee weken geleden te zeg gen. Hij meed vakkundig de woor den Ferrari en valsspelen, toch een paar keer daartoe uitgedaagd. Met rechts zijn perschef en links zijn manager zei Verstappen meteen bij de eerste vraag liever vooruit te kijken dan terug. ,,Ik focus me lie ver op de komende twee races. La ten we het uitvechten op de baan." Dat er een hoop ophef was ont staan na de grand prix van Ame rika, was hem natuurlijk niet ont gaan. ,,Dat hoort erbij", haalde Verstappen zijn schouders op. De Nederlandse quote over het vals- spelen van Ferrari was binnen de kortste keren vertaald en zette kwaad bloed bij Ferrari. De vraag of Verstappen vindt dat hij te ver is gegaan, of eigenlijk nog steeds achter die woorden staat, bleef on beantwoord. ,,Ik wil het er liever niet over hebben en het laten rus ten." Tegelijkertijd weet Verstappen (22) hoe de hazen lopen. Sport, ze ker deze sport, is ook entertain ment. Die is gebaat bij karakters, bij authentieke atleten, bij rivali teit. Juist miljoenenstad Sao Paulo leverde wat dat betreft het groot ste voorbeeld. Rond Ayrton Senna was altijd wat te doen. Als Verstappen na de race een collega opzoekt en hem een duw geeft, zoals vorig jaar hier op Inter- lagos gebeurde met Esteban Ocon, is de Formule 1 zelf de eerste die de beelden online zet. Toen Lewis Hamilton en Verstappen het vo rige maand verbaal met elkaar aan de stok kregen, werd dat overal breed uitgemeten. Toen ze het een week later hadden bijgelegd, op nieuw. Zo werkt het nu eenmaal. Verstappen zegt het vaker: hij is opgevoed volgens het credo 'recht voor zijn raap'. Zeg wat je denkt en lul niet recht wat krom is. ,,En het is maar goed ook dat iedereen zijn Wil het er liever niet over hebben en het laten rusten. Laten we het uitvechten op de baan eigen karakter heeft", zei Verstap pen er gisteren in algemene zin nog over. ,,De Formule 1 is niet in teressant als iedereen hetzelfde is en dezelfde dingen zegt." Maar het lijntje is dun. Een ste ward uitschelden of een ander team beschuldigen, wordt interna tionaal anders uitgelegd. En dan kan het, zoals vader Jos vorige week zei, beter zijn om wat min der eerlijk te zijn - of niets te zeg gen. Dat deed 'junior' gisteren, maar aan wat hij er wel over zei, bleek wel dat hij niet van plan is een grijze muis te worden. Daar zijn er al genoeg van. Racemenu Langer waren zijn antwoorden over het circuit van Interlagos, één van zijn favoriete banen op het racemenu. ,,Niet zo lang en weinig bochten, maar je houdt tijdens het rijden wel de flow. Je hebt ook cir cuits met scherpe bochten, hier kan je goed de snelheid vasthou den. En mensen zijn hier gek van autosport. Leuker dan wanneer er maar vijftien of twintig duizend mensen komen kijken." Verstappen herinnerde zich nog dat hij als kleuter de videoband bekeek van het Formule 1-debuut van zijn vader, 25 jaar geleden in Sao Paulo. ,,Een mooie binnenko mer", grapte hij over de spectacu laire koprol, gevolgd door het laco nieke openen van het vizier door Jos Verstappen. ,,Typisch voor ons. Kan gebeuren. Zo benaderen we de sport, lekker nuchter." Eervol afscheid voor Berrettini UITSLAGEN vrijdag 15 november 2019 PC M Max Ver stappen (rechts) in be tere tijden met Ferrari-cou- reur Sebastian Vettel. Hier schudt de Ne derlandse win naar eind juli de hand van de Duitse nummer 2. In Austin ver weet Verstap pen de Itali aanse renstal meerdere races te heb ben valsge- speeld. FOTO ULI DECK Verstappen vermijdt V-woord en F-woord GRAND PRIX BRAZILIË Rik Spekenbrink WK-stand 1. Hamilton 381 2. Bottas 314 3. Leclerc 249 4. Verstappen 235 5. Vettel 230 6. Albon 84 7. Sainz 80 8. Gasly 77 9. Ricciardo 46 10.Perez 44 Constructeurs 1. Mercedes 695 2. Ferrari 479 3. Red Bull Racing 366 4. McLaren 121 5. Renault 83 6. Racing Point 65 -Max Verstappen (22) TENNIS De Italiaan Matteo Berrettini heeft afscheid genomen van de ATP Fin als met een overwinning. In de laatste groepswedstrijd versloeg hij de Oostenrijker Dominic Thiem in twee sets: 7-6 (3) 6-3. Thiem was na overwinningen op Roger Federer en Novak Djokovic al zeker van een plaats in de halve finales in het eindejaarstoernooi in Londen. TENNIS Stefanos Tsitsipas (foto) doet in februari voor het vierde achtereenvol gende jaar mee aan het ABN AMRO World Tennis Tournament in Rotterdam. De 21-jarige Griek is een van de grootste publieks trekkers. Tsitsipas, die dit jaar de halve finales op de Australian Open bereikte, staat zesde op de wereldranglijst. WIELRENNEN Niki Terpstra en Iljo Keisse doen in ja nuari samen mee aan de Zesdaagse van Rotterdam. De Nederlandse wielrenner en de Belg wonnen het evenement al drie keer, in 2013, 2014 en 2015. ,,Ik ben blij om weer met Iljo te rij den'', zegt de 35-jarige Terpstra. De Zesdaagse van Rotterdam is van 2 tot en met 7 januari in Ahoy. Badminton Dublin. Iers Open. Mannen, eerste ronde: Sen (Ind/1) - Mahmoud (Ned) 10-21 21-4 21-9. Vrouwen, eerste ronde: Mahulette (Ned) - Bland (Eng) 15-21 24-22 21 19, Azurmendi (Spa) - De Visch Eij- bergen (Ned) 21-19 21-19. Beachvolleybal Chetumal (Mex). World Tour. Vrouwen, groep B: Keizer/Meppe- link (Ned/2) - Quintero/Valdez (Mex/31) 21-12 21-12, Murakami/Ishii (Jap/18) - Behrens/Tillmann (Dui/15) 21-15 21-19. Tennis Mannen, Londen. ATP Finals. Groep Borg: Berrettini (Ita/8) - Thiem (Oos/5) 7-6 6-3. Stand: 1. Thiem 3-4 (4-3), 2. Djokovic (Ser/2) 2-2 (3-2), 3. Federer (Zwi/3) 2-2 (2-2), 4. Berrettini 3-2 (2-4). Nummers 1+2 naar halve finales.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 31