A. A f i Een jaar cel voor mantelzorgers die Ko beroofden Stroomstoring Goes: Adrz stelt operaties uit 2 BOB MAES 1 Column Is de intelligentie van de mens heid af te lezen aan de ge bruiksaanwijzing van een 1000 watt magnetron? Zo ja, dan zijn we met zijn allen gedoemd. De beschrijving van onze microgol foven lijkt geschreven voor perso nen met een gierend overschot aan domheid. Citaat: 'Gebruik uw magnetron niet om hele eieren met of zonder schaal te verwar men, omdat deze kunnen ont ploffen; zelfs nadat ze zijn ver warmd in de magnetron'. niets in het boekje. Iemand moet dat ooit geprobeerd hebben, een ei op de draaiende schaal leggen om het zondagochtendontbijt op te fleuren. En inderdaad, YouTube staat vol filmpjes van low budget Jackassfetisjisten die happen in zo'n explosief ei. Die kunnen linea recta naar de eerste hulp. Een res- taurant in Amerika - waar anders? - heeft het magnetronei zelfs ge serveerd. Dat werd een rechtszaak. Het ei ontplofte in het gezicht van de gast, toen hij er zijn tanden in zette. Fikse brandwonden en ge- hoorschade waren het gevolg. Het eigeel is de boosdoener, zeggen onderzoekers. Daarin zitten kleine kamertjes met water die super snel opwarmen in de magnetron. Het hete water zoekt de kortste weg naar buiten. En die vindt het water door te ontploffen in je bek. Natuurlijk kan het altijd nog gek ker. In Amerikaanse gebruiksaan wijzingen zou staan dat je je hond er niet in mag opwarmen, omdat het beestje kan ontploffen. Een be jaarde vrouw zou jarenlang haar huisdier in de oven hebben gesto ken na een wasbeurt. Op een dag moest ze de resten van het hondje met een vijl van de keukenmuren schrapen. Dat blijkt een broodje-aap-ver haal te zijn dat om de zoveel tijd weer eens wordt opgewarmd. On getwijfeld in een magnetron. Fikse brandwonden en gehoorschade i waren het gevolg DE STELLING Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters STEEbS VAKER RECLAME OP OPENBARE OBJECTEN Arrestaties na drugsvondst Nieuw onderzoek rond Schroebrug Zierikzee Nieuw koff iesoort Oostenwind De straf is hoger dan de eis. ,,Deze zaak staat niet op zichzelf. Mensen moeten kunnen vertrouwen op hun mantelzorger", aldus de recht bank. In juridische termen is het 'nala ten van zorg' gelijk aan mishande ling. Het echtpaar wierp zich in de jaren tussen 2013 en 2015 op als mantelzorger voor de oude en de menterende Ko. Volgens de recht bank was zijn ziekte vanaf begin 2014 zo ver gevorderd dat het voor iedereen duidelijk moet zijn ge weest dat hij wilsonbekwaam was. Voor zichzelf zorgen kon hij nau welijks. Na meldingen van buren ging de politie eind 2015 de woning van Ko binnen en trof hem daar vervuild en ondervoed aan. Hij werd opgenomen in een inrichting, waar hij een halfjaar later overleed. Het bleek dat de twee Ko in de tussentijd geld hadden afgetrog geld. Zo was er een testament met W. en De R. als enige erfgenamen en kregen ze een bedrag van een dikke ton geschonken. Daarnaast waren er nog legio bankoverschrij- vingen met een valse handtekening waarmee geshopt werd op onder meer Marktplaats. Het Adrz kampte met kapotte appa ratuur als gevolg van een stroomdip, legt woordvoerster Ilona Wielema- ker uit. „Daardoor viel apparatuur even uit waarna die direct weer werd opgestart, maar dat is niet he lemaal goed gegaan." Het ging vol gens haar om apparatuur voor lucht behandeling. ,,We moeten nog be kijken wat de impact verder is, maar we hebben negen geplande opera ties afgezegd. Dat waren geen spoedgevallen, al blijft het natuur lijk vervelend voor patiënten die zich hadden voorbereid." De opera ties worden zo snel mogelijk op nieuw ingepland. Ook de fastfoodrestaurants had den hinder van de stroomstoring. ,,De ene helft van de apparaten deed het wel, de andere niet", zei een me dewerkster van McDonald's. Gasten van Hotel Van der Valk moesten eveneens in het donker ontbijten. ,,We hebben geïmproviseerd met kaarsen en het was even lastig met in- en uitchecken", aldus een mede werkster van de receptie. Het is extra druk vanwege het Deltacongres dat gisteren plaatsvond in Goes. De storing, die zich even na 06.00 uur voordeed, leek een groter gebied te beslaan, want ook bij tankstation Selnisse aan de A58 bij 's-Heer Arendskerke kon niet worden ge tankt. In de shop brandde wel licht, maar de pompen werkten niet. Het is niet duidelijk of dat verband hield We hebben negen geplande operaties afgezegd. Dat waren geen spoedgevallen met de storing in Goes. Volgens netbeheerder Enduris was sprake van een 'reguliere' sto ring in een kabel. Hoewel het vol gens hoofd bedrijfsvoering Sas Sinke om een 'klein gebiedje' ging, kwamen er tegelijkertijd wel heel veel meldingen binnen. ,,Maar er is blijkbaar ook een storing bij het na tionaal storingsnummer. Daar scha kelen telefoontjes naar door als onze lijnen bezet zijn." De stroomstoring was rond 08.45 uur weer verholpen. 4*-Van der Valk hotel in de bossen nabij Arnhem vrijdag 15 november 2019 Brood e aan Die instructie staat niet voor \is wrf- w Vandaag: Voor elke gekapte boom moeten er twee terugkomen Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik blijf mijn zorg verzekeraar trouw 730 stemmen OBJECTEN? JE ZIET HAT SELUKKI© ALLEEN MET WEER WORRT AANGEBOREN HOOR BA KKERM H. HUTS KA MRS TRA A T 12 SOMS IN SPIESELS OP OPENBARE TOILET... OOST-SOUBURG De politie heeft woensdag in een garagebox aan de Julianastraat in Oost Souburg drie jongeman nen aangehouden. De po litie trof verdovende mid delen, verboden vuur werk, een wapen en ge stolen scooteronderdelen aan. De politie voerde een controle omdat bekend was dat jongeren in een aantal garageboxen sleu telen aan brom- en snor fietsen. In een garagebox werd het drietal aange troffen. De drie hadden verdovende middelen in de box, waarop ze wer den aangehouden. Het gaat om een Vlissinger (18) en twee Oost-Sou burgers (beiden 17). MIDDELBURG De gemeente Middelburg laat een extra onderzoek uitvoeren naar de ver keersproblemen op en rond de Schroebrug. Met name de afstelling van de verkeerslichten en de soms onnodig lange wachttijden voor zowel fietsers als auto's zorg den afgelopen jaar voor klachten. Ook de u-bocht die auto's vanaf de brug richting de voorzijde van het station moeten maken, is volgens de raad niet ideaal. Een ro tonde op die plek zou een oplossing kunnen zijn. De raad wil dat het onderzoek rond de zomer van 2020 klaar is. De Zierikzeese koffieko- ning Rob Clarijs, die eer der dit jaar de befaamde internationale koff e- wedstrijd Coffee Mas ters in Londen op zijn naam schreef, heeft samen met chef-kok Syrco Bakker van Pure C in Cadzand een nieuwe koff esoort ont wikkeld: Oostenwind. Voor de koff e zijn Bali nese bonen gebruikt, als verwijzing naar de Indo nesische roots van Bak ker. De koff e wordt ge schonken bij Pure C en is te koop bij diverse verkooppunten, te vin den via www.dezeeuw- sebranding.nl/oosten- wind Het Middelburgse echtpaar V. de R. (43) en zijn echtgenote F.W. (41) is na een langslepende rechtszaak gisteren veroordeeld tot een celstraf van een jaar. De rechtbank in Middelburg vindt bewezen dat de twee de toen 85-jarige 'Ko' als mantelzorgers hebben bestolen en zorg heb ben onthouden. Arjen Nijmeijer Middelburg Bewoners van de Goese wijk Aria en bedrijven in Goes-Zuid hebben gisterochtend te kam pen gehad met een uren du rende stroomstoring. Zo moest het Adrz operaties uitstellen, stonden de bewegwijzering en verkeerslichten bij de op- en af ritten van de A58 op zwart en kon er niet worden getankt bij de Agrisneltank en Avia. Luc Oggel Goes -Ilona Wielemaker, Adrz hoteldeal.nl/K11151 Van der Valk Hotel Arnhem V 2 of 3 overnachtingen in een 2-persoonskamer V 2 of 3 x ontbijtbuffet t.w.v. 13,00 p.p.p.n. V Gratis Wi-Fi en parkeren bij hotel V Wellness- en fitnessfaciliteiten V Tlpl Arnhem op ca. 5 min rijden hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur l 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2