333 stipreizen.nl 10 NIEUWS Gezinnen slachtoffer van 'vooringenomen' optreden Belastingdienst HET ZIJN WEER.... p.p.* y WINACTIE! Kans op een cruise voor 2 personen Volgens Donner belandden 302 ge zinnen in 2014 van de één op de an dere dag in een 'financiële nacht merrie', doordat zij opeens honder den euro's per maand misliepen en gedwongen werden om kinderop- vangtoeslag uit 2012 en 2013 terug te betalen. Tegen het 'vastberaden' optreden van de Belastingdienst was amper iets in te brengen: ,,Ou- ders kregen geen duidelijke infor matie over wat er van hen werd ver wacht en kregen geen kans om on regelmatigheden te herstellen, zo dat zij nauwelijks aan deze zeroto- leranceaanpak konden ontsnap pen'', aldus de commissie. Het gevolg was dat mensen opeens met een torenhoge toeslag schuld van soms tienduizenden euro's werden geconfronteerd. Bij de invordering werden dwangmid delen als de gedwongen verkoop van huizen en de inbeslagname van huizen niet geschuwd. In de tus sentijd werden bezwaarschriften soms pas na jaren beantwoord. Fraudebestrijding De commissie stelt vast dat de ge zinnen slachtoffer zijn geworden van 'een politiek en bestuurlijk kli maat waarin fraudebestrijding voorop stond'. Het opsporingsteam, dat onder de afkorting CAF op pad werd gestuurd, werd opgetuigd in de tijd dat er in politiek Den Haag veel te doen was over de 'Bulgaren- fraude' met toeslagen. Volgens de commissie paste het CAF 'naadloos in de tijdgeest' waarin naast stren gere regelgeving ook werd aange sloten bij de wens vanuit de poli tiek om fraudeplegers hard aan te pakken. De vooringenomen houding be stond er volgens Donner uit dat de fiscus de ouders niet alleen zag, maar ook behandelde als vermoe delijke fraudeurs, 'hoewel hun per soonlijk handelen daar geen aanlei ding toe gaf'. Opvallend is dat de commissie tijdens haar onderzoek is gestuit op bewijs dat al in 2013 op ambtelijk niveau werd getwijfeld over de aanpak. Maar omdat in de politiek fraudebestrijding zoveel aandacht kreeg, is dit bericht 'ver zand' en in de ambtelijke molen blijven hangen. Volgens Donner moeten de gezin nen niet alleen de misgelopen of te ruggevorderde toeslagen terugkrij gen, maar is ook een vergoeding voor geleden immateriële en mate riële schade op zijn plaats. Volgens Donner zijn de slachtoffers te lang aan hun lot overgelaten en moeten zij snel worden gecompenseerd. Donner: ,,Tegenover de vooringe nomenheid van toen verdienen ze nu het voordeel van de twijfel." De voorgestelde compensatiere geling gaat de overheid flink geld kosten, omdat de 302 gezinnen in de zogeheten CAF 11-zaak vermoe delijk slechts het topje van de ijs berg vormen van het aantal men sen dat door de gewraakte aanpak door de fiscus in de problemen zijn beland. In totaal zijn er 170 CAF-za- ken geweest. ,,De rekening zal fors zijn", aldus Donner. ,,Ik ben bang dat we het eerder over duizenden ouders hebben dan honderden", stelt hij. Het commissie zet het onderzoek naar deze andere gevallen voort. Het rapport dat er nu ligt, is slechts een tussenstap, nadat de Raad van State in april van dit jaar oordeelde dat de stopzetting van de kinderop- vangtoeslag in de CAF 11-zaak on rechtmatig was geweest. Staatsse cretaris Menno Snel vroeg daarop aan de commissie om met een 'pas sende oplossing' voor deze groep mensen te komen. Excuses Snel bood het afgelopen jaar al tot twee keer toe excuses aan voor de gang van zaken. Volgens Donner volstaan die echter niet en is er een geldelijke compensatie nodig. Het is de verwachting dat Snel de voor gestelde regeling overneemt. Dat besluit wordt vandaag verwacht. Ook komt er binnenkort nog een rapport uit van de Auditdienst Rijk, die het handelen van de Belasting dienst onderzoekt. Die taak was niet weggelegd voor zijn commis sie, benadrukte Donner, al leek hij het voor de fiscus op te nemen, door te benadrukken dat er geen sprake is geweest van 'kwaadwillig heid': ,,De Belastingdienst heeft ei genlijk gedaan wat van haar werd verwacht: fraudebestrijding.'' reizen nl KORTING i Canarische Eilanden en Madeira Oostzee St. Petersburg Italië, Griekenland Kroatië Klassiek Brazilië @088-7070600 vrijdag 15 november 2019 GO Donner: compensatie voor ouders in toeslagaffaire Een commissie onder leiding van oud-minister Piet Hein Don ner velt een keihard oordeel over het handelen van de Belas tingdienst in de toeslagaffaire. Door een 'vooringenomen hou ding' van de fiscus zijn honder den gezinnen onterecht aange merkt als fraudeurs. Zij moeten schadevergoeding krijgen, aldus Donner. Laurens Kok Den Haag In 2014 werden 302 gezinnen plots aangemerkt als fraudeurs. Donner verwacht dat veel meer gezinnen gedupeerd zijn. stip) KORTINGSDAGEN geldig t/m maandag 1 W 8 dagen 14* AIDAstella 8 dagen 14* Costa Magica 9 dagen 14* AIDAblu 14 dagen I groepsrondreis ,.r Vliegreis alle transfers inclusief Cruise o.b.v. Semi All Inclusive Tafeldranken fooien t.w.v. min. 185,- p.p O.a. Lanzarote, Tenerife, La Palma Madeira Vertrek december t/m april Vliegreis per topairline KLM Cruise o.b.v. volpension fooien t.w.v 84,- p.p. O.a. Stockholm, Helsinki, Tallinn 8< 2 dagen St. Petersburg Vertrek mei t/m september Profiteer nu van extra vroegboekkorting! Vliegreis per KLM 8< hotelnacht nabij Venetië Cruise o.b.v. Semi All Inclusive fooien t.w.v. min. 185,- p.p. O.a. Venetië, Bari, Corfu, Dubrovnik Zadar Vertrek mei t/m oktober Extra voordelig Rechtstreekse vluchten per KLM Bezoek aan Rio de Janeiro 8< stadstour Sao Paulo Foz Do Iguagu aan beide zijden Lokale Nederlandssprekende reisleiding Vertrek januari t/m maart Vol^ o*n-5 ook op (J Doe mee met deze waanzinnige winactie. Je maakt kans op een 9-daagse cruise Middellandse Zee per AIDAblu voor 2 personen. Scan de QR code of ga naar www.stipreizen.nl/winactie-cruise Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut/kamer excl. Calamiteitenfonds van €2,50 reserveringskosten €35 per boeking. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Onze prijzen zijn onderhevig aan vraag aanbod, beschikbare voorraden zijn een momentopname, dus deze kunnen dagelijks v Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden op stipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. *Zie stipreizen.nl voor de voorwaarden en andere kortingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 10