Zorgstroom verscheurt rekeningen maaltijdservice II 8 ZEELAND 'Kom schat, we gaan'. Een stoere bok met fors gewei lijkt zijn tengere vrouwtje mee te lokken. Vastgelegd op foto door de Middelburgse Boukje Stange. Zij gaat regelmatig bij het krieken van de dag op hertenjacht. Een rondje Oranjezon met de camera in de aanslag. BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Boeren In de discussie over het vermin deren van de export door onze boeren (krant van 7 november) geproduceerd voedsel, mis ik een grote schakel. De super markten die producten aanbie den van ver weg. Neem Argentijns rundvlees, lamsvlees uit Nieuw Zeeland, groenten uit Afrikaanse landen en Zuid-Amerika. Voor vlees kunnen we prima terecht in ei gen streek en land. En dan as perges uit Peru omdat we met kerst ook 'verse' asperges op ons bord willen hebben, peultjes en boontjes uit Egypte en Kenia of aardbeien uit Spanje (die bui ten het seizoen vaak ook hele maal niet lekker zijn). Voor deze kweek is over het al gemeen ook nog eens heel veel water nodig, dat een schaars goed is in de streken waar deze producten worden geteeld. Het enige dat we als consument kunnen doen is lokale produc ten kopen en wat groente en fruit betreft met de seizoenen mee eten. Dat laatste is vaak nog een stuk goedkoper ook. Corrie d'Hont Bernhardstraat 7, Terneuzen Natura 2000 Als ik het gejubel van Chiel Ja- cobusse over de flora- en fauna elementen in Natura 2000-ge- bieden lees in de rubriek Na- tuurjournaal (krant van 6 no vember), dan moet ik meteen denken aan de agrariërs die be drijven hebben in de buurt van die tekentafel-natuurgebieden. Die ondernemers zijn al vele ja ren bezig om milieuvriendelij ker te produceren maar natuur- rupsje-nooit-genoeg wil steeds meer. Als gevolg van de strapat- sen van dat rupsje wil men agrarische bedrijven sluiten of laten inkrimpen en dat is voor velen onverteerbaar. Boeren zullen zich blijven in zetten om verantwoorder te produceren, maar ze komen klem te zitten omdat de wetten van Natura 2000 lijken te rege ren. Niet de boer verdringen, maar de Natura 2000-gebieden inkrimpen. Want dat daar wild groei is ontstaan, is overduide lijk als men zich er zich een beeld van vormt door die gebie- den te bezoeken. Ook al zegt Ja- cobusse dat we zelf voor Natura 2000-gebieden gekozen heb ben, keuzes kunnen achteraf ook verkeerd blijken te zijn. Guus Langeraert 't Schuttebocht 21, Oostburg Stikstof Volgens milieudeskundigen en wetenschappers is Nederland een van de meest vervuilde lan den van Europa. De stikstof en andere problematiek heeft door de uitspraak van een rechter een dermate grote impact ge kregen, dat er niet meer op nor male wijze over gedebatteerd kan worden. De veeteelt halveren, geen grondverplaatsingen meer in de bouw en de snelheden omlaag; onzin. Toch is er een veel sim peler oplossing. In plaats van nog steeds praten over immi gratie (nog steeds niet opge lost), moeten ze het over emi gratie hebben. De bevolking met 50 procent verminderen, minder veeteelt nodig, minder auto's, minder huizen en we gen, wat minder stikstof ople vert, er minder vuile grond ver plaatst hoeft te worden en de natuur krijgt meer ruimte. Natuurlijk is emigreren ook geen oplossing, maar laten we niet schromelijk overdrijven over ons klimaat. We leven in een mooi en redelijk schoon land, en degene die het daar niet mee eens zijn raad ik aan te emigreren. Thon Bastiaansen Churchilllaan 220, Terneuzen De knelpunten zijn van tijdelijke aard, liet het team van Tafel Thuis Dé Zeeuwse Keuken toen weten. Er werden excuses gemaakt en om begrip gevraagd. De mededeling staat nog altijd op de site van de maaltijd service. ,,Op dit moment verloopt de levering van de maaltijden door Tafel Thuis - Dé Zeeuwse Keuken helaas niet zo goed als cliënten van ons gewend zijn." Maar Zorgstroom laat weten dat de bezorging van Het zwaartepunt van de problemen bij de levering van de maaltijden lag in september en oktober de maaltijden inmiddels weer onder controle is. ,,Het zwaartepunt van de problemen bij de levering van de maaltijden lag in september en oktober. Vanwege deze problemen hebben we besloten om bij alle thuiswonende cliënten de maaltijden die tussen half september en half oktober geleverd hebben gekregen niet in rekening te brengen. Ze hoeven dus de maal tijden van die vier weken niet te betalen", aldus een woordvoerder van Zorgstroom. Tafel Thuis Dé Zeeuwse Keuken bezorgt de koel- verse maaltijden twee maal per week bij mensen thuis. Het aantal maaltijden per week en de samen stelling verschilt per cliënt. De cliënten kunnen zelf aangeven waar hun voorkeur naar uitgaat en of ze bij voorbeeld naast het hoofdgerecht ook een voor- en nagerecht willen. De hoogte van de rekening is daar door ook voor iedereen anders. Tafel Thuis Dé Zeeuwse Keuken is de maaltijdser vice van Zorgstroom, vergelijkbaar met wat in de volksmond tafeltje-dek-je wordt genoemd. Afgelo pen september liet de maaltijdservice aan de cliënten in een brief weten dat als gevolg van veranderingen binnen de organisatie de levering te wensen overliet. De afnemers van Tafel Thuis, voor het grootste deel (kwetsbare) ouderen kregen niet altijd de maaltijden die ze besteld hadden. Ook administratief liep niet al les op rolletjes. donderdag 14 november 2019 Ons eten komt uit de hele we reld. -woordvoerder Zorgstroom Zo'n 650 thuiswonende cliënten van Zorgstroom krijgen geen rekening voor de maaltijden die zij van half september tot half oktober hebben ge kregen van Tafel Thuis Dé Zeeuwse Keuken. Het is een compensatie voor de problemen die er zijn geweest rond de levering van de maaltijden. Theo Giele Middelburg Ter illustratie. Dit is geen foto van een maaltijd van Tafel Thuis. Boukje Stange. FOTO LEX DE MEESTER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 63