Samen tafelen kan, na Ossenisse, nu ook in Terhole en Graauw IN DE REGIO 6 Steeds drukker bij Perkpolder MIJN DORP, MIJN STAD BOEI PORTAAL De roep om een strandwacht bij Perkpolder klinkt al jaren en wordt steeds luider. Het strandje was al populair en sinds beachbar Bar Goed een paar jaar geleden ge opend is, wordt het steeds drukker. Ondernemers aan het strand vroe gen Hulst al eerder om een vol waardige strandwacht. Eind juli ging het bijna mis met een kitesurfer die dreigde af te drijven naar de vaargeul Maar de gemeente heeft nu be sloten geen strandwacht op te rich ten. Volgens een woordvoerster is dat omdat de bouw van een onder komen voor de strandwacht en de aanschaf van een boot prijzig is. Maar het grootste probleem is vol gens haar het aantrekken van vol doende gekwalificeerde vrijwilli gers die de post bemannen. De ge meente meent dat dit niet gaat luk ken en wil daarom alternatieven onderzoeken die de veiligheid van zwemmers moeten vergroten. Hulst wil daarom in gesprek met Rijkswaterstaat (eigenaar van de dijk) en de provincie. Volgens Ed win de Feijter van Rijkswaterstaat is het aan Hulst om alternatieven voor de strandwacht te bedenken. ,,Als daar vervolgens een vergun ning voor nodig is, dan beslissen wij daarover." Volgens de gemeen tewoordvoerster liggen er nog geen alternatieven klaar, daarover wordt nog gedacht. De Feijter: ,,Rijkswa- terstaat wil heus meedenken, maar de bal ligt toch echt bij de ge meente." Eind juli ging het bijna mis. Vlak bij het strandje van Perkpolder stortte een kitesurfer in het water die dreigde af te drijven naar de vaargeul. De man werd uiteindelijk gered door schipper Nils de Brou wer met zijn rondvaartboot De On derneming, nadat gasten van Bar Goed het zagen gebeuren. Zo ont snapte de kitesurfer ternauwer nood aan de gevaarlijke stroming in de Westerschelde. Yannick Mahu van Bar Goed stelde eerder voor samen met de ge meente een klein speedbootje te kopen zodat hij en zijn personeel in geval van nood het water op kun nen om mensen uit de Wester- schelde te halen. De KNRM zou er te lang over doen om Perkpolder te bereiken bij een gevaarlijke situatie. De strandwachten moeten niet alleen de zwemmers in de gaten houden, maar zijn er ook voor het verlenen van eerste hulp rond het strandje. Strandgasten lopen bij Perkpolder geregeld voetwonden op als ze op Japanse oesters trappen. Het gaat soms om tientallen snij- wonden per dag. In 't Schallemaaj in Ossenisse schuiven maandelijks tientallen dorpelingen aan om samen te eten. De dorpskeuken is daar een succes en andere dorpen gaan dat voorbeeld volgen. Het Oranjefonds, project Happy People en de gemeente Hulst maken 'kookgroep Graauw' mogelijk. Daar kunnen de deel- Sociale contacten worden versterkt door samen te eten nemers elke woensdagmiddag aanschuiven nadat ze eerst sa men hebben gekookt. Deelname kost vijf euro en aanmelden kan via 06-34075838. Terhole Tafelt In Terhole begint op 25 november Terhole Tafelt, een initiatief van enkele dorpsgenoten. Door sa men te eten, worden onder meer sociale contacten versterkt. Erwtensoep Maandag 27 januari staat de tafel om 18.00 uur voor het eerst ge dekt in het dorpshuis. Op het menu staat erwten- of pompoen soep gevolgd door pannenkoeken of wafels. Deelnemers betalen 8 euro. Tot en met juli volgend jaar worden door een team vrijwilligers vijf smakelijke avonden in het dorps huis op touw gezet. Aanmelden: Parkinson-Inn Windbroke Starlite Campbell AARDENBURG donderdag 14 november 2019 Nog geen bewaking op strand Er komt geen strandwacht voor het strand van Perkpolder. De reden, volgens de gemeente Hulst: er zijn niet voldoende ge kwalificeerde vrijwilligers te vin den om op de strandgangers te letten. Hulst wil het toezicht op een andere manier oplossen, maar hoe weet ze nog niet. Sheila van Doorsselaer Perkpolder In navolging van andere ker nen als Ossenisse, komt er in Graauw en Terhole ook een dorpskeuken. Wie niet graag alleen eet, kan daar aanschui ven. Edy de Witte Graauw 06-53541714. TERNEUZEN Patient Education Pro gram Parkinson en het ParkinsonNet Zeeuws- Vlaanderen houden morgen een Parkinson- Inn in SVRZ Ter Schorre in Terneuzen. Deze bij eenkomst heeft als thema: 'Non motore ver schijnselen bij Parkin son.' Aanmelden voor de bij eenkomst kan via parkinsoninnzvl.nl of via 0115 561507. De kosten zijn 2,50 euro per persoon. Inloop vanaf 13.30 uur. De bij eenkomst duurt van 14.00 uur tot 16.30 uur. BIERVLIET De Keltische band Wind- broke treedt zaterdag op in Biervliet. Het vier koppige ensemble speelt traditionele mu ziek uit streken die ooit zijn beïnvloed door Kelti sche culturen. Het pro gramma wordt aange vuld met sfeerbeelden, vertellingen en poëzie. Belangstellenden zijn zaterdag om 20.00 uur welkom in de Her vormde kerk in Biervliet, Kerkstraat 6. Kaarten kosten tien euro per stuk en zijn te koop aan de deur of via wind- broke.nl. De Keltische band Windbroke treedt zaterdag op in Biervliet. TERNEUZEN De Britse bluesband Starlite Campbell Band treedt zaterdag op bij Porgy en Bess. De band is geformeerd rond Suzy Starlite en Simon Camp bell. Het optreden begint om 20.30 uur. Kaarten kosten 15 euro en zijn verkrijgbaar via porgyenbess.nl. Dorpshuis, 13.30 uur: Kaarten AXEL Museum Het Warenhuis, 12.30 uur: Open, expositie 'beeldschoon'; De Halle, 14.00 uur: mu- ziekmiddag met Changez BRESKENS Visserij museum, 10.00 uur: Open, expositie 11 september 1944; Sportveld VV Clinge, 10.00 uur: Samen wandelen; Malper- tuus, 12.00 uur: Samen eten voor vol wassenen en senio ren HULST De Lieve, 13.30 uur: Filmvoor stelling over de om geving; Hotel Hulst, 13.30 uur: Kaarten (jokeren); Jongeren centrum Komma, 15.00 uur: Open; De Tivoli, 15.30 uur: Sport BSO voor kids en jongeren OOSTBURG Eligius- zaal, 14.00 uur: Kaar ten; Gemeentehuis, 19.00 uur: Informatie bijeenkomst voor mantelzorgers SAS VAN GENT Industrieel Museum, 12.30 uur: Open; De Statie, 19.30 uur: Bridge TERNEUZEN Lokaal 54 aan Nieuwstraat, 13.00 uur: Einde- jaarsexpositie ver schillende kunstuitin gen; Rivierenhuis, 10.00 uur: Creatijd Steunpunt Terneu zen; Porgy Bess, 20.00 uur: Lezing Eli sabeth Leijnse over Maurice Maeterlinck (winnaar Nobelprijs li teratuur in 1911). De Kameleon, 19.30 uur: Vogelexpositie De Vogelvrienden WESTDORPE Café de Tukker, 13.30 uur: Kaarten (bieden). TERNEUZEN Een enorme zeeboei werd gis terochtend door Terneuzen vervoerd. Niet dob berend over het water, maar met een kraan auto. De boei, die voorheen bij de ingang van het Portaal van Vlaanderen te zien was, krijgt een plek bij de nieuwe stek van het Portaal aan de Beneluxweg. Aansluitend werd er op de zelfde kraanauto nóg een opvallend object door Terneuzen vervoerd. De wereldbol, ge maakt van zesduizend plastic flesjes, verkast van de Axelsedam naar het Bio Base Europe Training Centre bij de skihal. foto boaz timmermans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 61