De Red Hats trekken altijd bekijks, ook in Zierikzee II IN DE REGIO 6 Straat twee maanden dicht MIJN DORP, MIJN STAD Esme Soesman Zierikzee Nicolien is één van de 23 leden van het in Renesse ge vestigde chapter van Red Hat Society. Een uit Ame rika overgewaaide beweging van vrouwen van vijftig jaar en ouder die draait om plezier en vriendschap. The Mermaids gaan elke maand één keer samen op stap. ,,Er wordt niet gezeurd over kinderen, kleinkin deren en kwalen." Toch wordt er gepraat tot en met. En samen gegeten en iets bezocht. Zoals gisteren de oude gevangenis Gravensteen in Zierikzee. Drie jaar geleden richtte Mineke Straijer (the Queen ofwel voorzitter) uit Re- nesse The Mermaids op. Al vrij snel sloot Vrij zich bij het chapter aan ,,Ik ben geen clubjesmens, maar dit vind ik leuk. Als je jonger bent, verwaarloos je dit soort contacten. Maar daar kom je pas later achter. Je bent druk met van alles en nog wat. Ik woonde in Re- nesse maar wist amper wie mijn buren waren. Nu zie ik hoe leuk zulke contacten zijn." Grijze muizen Met hun kleurrijke hoeden en kleren laten de Red Hats zien er helemaal geen trek in te hebben om als saaie, grijze muizen door het leven te gaan na hun vijftigste. Want dat is de leeftijd waarop je een Red Hat kunt worden. Ben je jonger dan moet je het met een roze hoed doen. Vrij heeft er een stuk of vijf. ,,Het Er wordt niet gezeurd over kinderen, kleinkinderen en kwalen gaat meer om de gein dan om iets anders. Iedereen is ook welkom. Het kost niets, op de uitjes en de lief- en leedpot na." Marcel Modde Zierikzee In de Weststraat, het aansluitende Kerkhof ZZ en het eerste deel van de Poststraat wordt de riolering vervangen. En omdat de boel dan toch overhoop ligt, wordt gelijk ook de bestrating vernieuwd. Van Burg: ,,We proberen alles tegenwoordig zo veel mogelijk in één keer aan te pakken, om te voorkomen dat je twee jaar achter elkaar met een op gebroken straat zit." De graafwerkzaamheden wor den in fases uitgevoerd. Op die ma nier blijft er altijd een rijstrook be schikbaar, legt de wethouder uit. In 2021 volgt het achterste stuk van de Poststraat, vanaf de Manhuisstraat. Die zijstraat zelf en de Wevershoek komen op een later moment aan de beurt. Een deel van het Kerkhof ZZ ligt momenteel ook al open. Dat heeft te maken met het vervangen van bekabeling. Volgens Van Burg viel dat niet op elkaar af te stemmen. ,,Daar streven we wel naar, maar niet alles laat zich tegelijk plannen." Ook in andere delen van de bin nenstad is al enige tijd overlast door werk in de straten. Het vervangen van het riool in het centrum is een omvangrijke klus. De buizen lopen vaak nog via achtertuinen van de huizen en moeten in dat geval worden omge legd. Bij een soortgelijk karwei in de Mol werd in 2017 een negentien meter lang oud stelsel blootgelegd, waarvan niet meer bekend was dat het daar lag. ,,We verwachten voor zover ik weet tussen de Weststraat en Poststraat geen gekke dingen meer, maar helemaal zeker weet je dat in een oude stad met riolering nooit", zegt de wethouder. Schrijfcafé OekdeJong vertelt over zijn nieuwste boek Lezing Zeeuwse spoorwegen donderdag 14 november 2019 De club was gisteren in Zierikzee bij lange na niet compleet, maar zelfs in uitgedunde vorm trekken Red Hats The Mermaids bekijks. Met hun rode hoedjes en paarse outfits vallen ze op. „Som mige mensen zie je denken: hé, die zijn losgela ten voor een dagje", lacht Nicolien Vrij uit Brou wershaven. -Nicolien Vrij Weg naar het centrum op de schop De belangrijkste toegangsweg naar de binnenstad van Zierik- zee, de Weststraat, gaat op de schop. De straat ligt van eind ja nuari tot april open. Dan wordt het werk tijdelijk stilgelegd van wege het toeristenseizoen. Na de zomervakantie maakt de aannemer de klus af, zegt wet houder Jacqueline van Burg, zodat de overlast beperkt blijft. De weg gaat weer dicht op Kerkhof ZZ. foto dirkjan gjeltema Frans Babijn geeft een rondleiding aan de Red Hats in de oude gevangenis Gravensteen in Zierik zee. FOTO DIRK JAN GJELTEMA ZIERIKZEE Studio Onbekommerd houdt op dinsdagoch tend 19 en maandag avond 25 november een schrijfcafé in De Zeeuwse Hemel in Zie rikzee. Het thema is dit keer 'Laten'. Aanmelden kan via studioonbekommerd.nl of 06 23863388. GOES Oek de Jong vertelt za terdagmiddag in de Ko peren Tuin in Goes over zijn laatste boek Zwarte schuur Manda Hed- dema gaat met hem in gesprek. Daarna sig neert Oek de Jong zijn werk. Belangstellenden zijn zaterdag om 16.00 uur welkom in De Kope ren Tuin. De toegang is gratis en een stoel reserveren kan door te bellen naar 0113 231072 of door een e-mail te sturen naar info@koperentuin.nl. GOES Heemkundige Kring De Bevelanden houdt vrij dagavond een lezing in Oek de Jong is zaterdag te gast in de Koperen Tuin in Goes. foto marie-jeanne van hövell tot westerflier hotel Terminus in Goes over de Zeeuwse spoor lijn. De lezing wordt ge geven door Marius Broos. Hij geldt als een autoriteit op het gebied van de spoorwegen en publiceerde diverse boeken over de ge schiedenis van de spoor- en tramwegen. De bijeenkomst, die gra tis toegankelijk is, begint vrijdag om 19.30 uur. BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 19.30-21.45 uur: Drumband Apollo, 20.00-22.30 uur: Boogschieten heren Zodiak; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 10.30 uur: Yoga; 14.00-18.00 uur: Bridge, 19.30 21.30 uur: Zangver eniging Zilt; Pelgrims- kerk, 10.15 uur: Yoga; Sportcentrum Wes- terschouwen, 13.00 14.00 uur: 50+ Gym; BURGHSLUIS Passagiersschip de Onrust, 10.30 uur: Natuurrondvaart; DREISCHOR Dorpshuis, 18.45 uur repetitie CresKids muziekvereniging Crescendo, 19.45 uur repetitie Fanfare mu ziekvereniging Cres cendo; ELLEMEET Dorps huis, 20.00 uur: Openbare Dorps raadvergadering; KERKWERVE Dorps huis 't Zuudènde, 13.30 uur: Schilderen, NIEUWERKERK Dorpshuis, 19.00 22.00 uur: Dansen; Kerkcentrum Punt 3 bij Johanneskerk, 19.30 uur: Thema avond Rembrandt en de Bijbel; NOORDWELLE Dorpshuis, 19.30 uur: Eerste Winterlezing Natuur- en vogel wacht Schouwen- Duiveland over de kier in de Haring- vlietsluizen; OUWERKERK Dorpshuis, 13.30 15.30 uur: Koersbal- middag van d'Antilo- pen; ZIERIKZEE Eilandzorg de Wie ken, 14.00 uur: Bingo; FiZi, 20.00 uur: Snatch.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 57