Onvergetelijk samenspel De Niro en Pacino Verrassend veel diepgang 6 Top 5 in de bioscoop 1 (1) Joker €423.000 2 (-) Midway €352.000 3 (-) Last Christmas €297.000 4 (-) Recep Ivedik 6 €217.000 5 (2) Terminator: Nu in de bios Doctor Sleep Terminator: Dark Fate Bumperkleef FILMNIEUWS Hoofdrol Harmsen én De Brauw Cast van Addams Family rond The Irishman Niemand doorgrondt, afgaande op films zoals Goodfellas en Casino, de Amerikaanse gangsterwereld beter dan regisseur Martin Scorsese. Wat aan zijn oeuvre tot nu ontbrak, was een oorverdovend slotakkoord van deze juweeltjes uit zijn collectie. De regisseur lost deze belofte in met zijn epos The Irishman, een 3,5 uur durende profielschets van een huur moordenaar die emotieloos, effectief en plichtsgetrouw de opdrachten van de maffiabazen uitvoert. Vanzelfsprekend was deze Frank Sheeran, bijgenaamd The Irishman, een perfecte rol voor Robert De Niro, de vaste acteur van Scorsese. Zijn ver tolking, die diverse decennia beslaat, is bijna net zo doeltref fend als het killersin- stinct van zijn personage. Als kijker vraag je je voortdurend af wat zich in het hoofd van deze bijna dociele man afspeelt. Scorsese neemt ruim de tijd om de gangsterloopbaan van Sheeran te schetsen. Hoe hij als Ier langzaam opklimt in de pikorde van de Itali- aanse maffia, een ver trouweling wordt van vakbondsleider Jimmy Hoffa (Al Pacino), zelfs carrière maakt binnen diens vakbond en uiteinde lijk hoogbejaard zijn zonden overdenkt. Is The Irishman het vurig gehoopte mees terwerk van Scorsese? Nee, de film stokt een paar keer en bevat enkele lange, geestig bedoelde dialogen die bij lange na niet zo hilarisch zijn als bij Quentin Tarantino. Maar de acteerduels tussen De Niro en Pacino zijn onvergetelijk. - A.Z. MPEfllF donderdag 14 november 2019 Hoogste opbrengst afgelopen week Dark Fate €196.000 HORROR Het vervolg op de klassieker The Shi ning haalt het niet bij de originele film, maar toch biedt deze verfilming van het boek van Stephen King voldoende drama. De jongen Danny uit de eerste film is inmiddels volwassen geworden en krijgt te maken met een sekteleid ster (Rebecca Ferguson) die haar vol gelingen het eeuwige leven belooft. SCIENCEFICTION Arnold Schwarzenegger steelt de show in deze nieuwe Terminator-film als een huisvader die gordijnen ver koopt. Voor het overige bestaat de film uit een herkenbaar verhaal over een robot die het op een menselijke verlosser heeft voorzien. In dit geval een Mexicaanse vrouw die in de toe komst een rebellenleidster wordt. THRILLER Regisseur Lodewijk Crijns stelt in zijn thriller hufterig gedrag op de snelweg aan de kaak. Een huisvader (Jeroen Spitzenberger) raakt met zijn gezin verzeild in een confrontatie met een weggebruiker, die drastische maatre gelen neemt om zijn gelijk te halen. Kijk op de site bij /video Bekijk de trailers voor de films van volgende week FILM Sallie Harmsen (foto) en Elsie de Brauw delen samen de vrou welijke hoofdrol van Johanna in de film Zee van Tijd. Zoon en vader Reinout Scholten van Aschat en Gijs Scholten van Aschat kruipen samen in de huid van Lucas, de mannelijke hoofdrol. Een ongeluk drijft het stel Jo hanna en Lucas in de jaren 80 uit elkaar. FILM De Nederlandse stemmen van de animatiefilm The Addams Family zijn rond. Paul Groot en Monic Hen- drickx (foto) spreken de stemmen in van Gomez en Mor- ticia Addams. Vajèn van den Bosch en Roman Derwig zullen te horen zijn als hun kin deren, Wednes day en Pugsley. Carel Struycken zal te horen zijn als Lurch. GO SPORTDRAMA Regie: James Mangold. Hoofdrollen: Matt Damon en Christian Bale. Als hij nog leefde, had Steve McQueen (1930 1980) een moord ge pleegd om een rol te be machtigen in Le Mans 66, een autoracefilm waar de acteerlegende zo dol op was. Hoewel McQueen in 1971 in de film Le Mans mocht rondscheuren in een reconstructie van de 24 uur van Le Mans, valt Christian Bale (l), Matt Damon. foto walt disney deze productie in het niet bij de film die regisseur James Mangold maakte. Niet alleen trakteert hij de kijker op meeslepende racescènes, maar hij ver telt ook een pakkend ver haal over de strijd tussen de autofabrieken Ford en Ferrari, oftewel het lelijke eendje versus Italiaanse elegantie. Matt Damon en Christian Bale spelen de twee hoofdfiguren die namens Ford de hegemonie van Ferrari in deze race pro beren te doorbreken. Damon is een ex-coureur die wegens hartproble men zijn sport moest op geven en nu vooral als auto-ontwerper actief is. Zijn makker Bale is een begaafde snelheidsduivel met een geniaal gevoel voor autotechniek. Onder de paraplu van het Ford concern mag dit duo een bolide fabriceren die kan wedijveren met de Italia nen. Behalve adembene mende racescènes biedt Mangold ook een formida bel palet van mannen- vriendschap, fabrieksintri- ges (niet iedereen bij Ford is blij met het tweetal) en waaghalzerij. Voor een simpel lijkende autorace film heeft Le Mans 66 ver rassend veel diepgang. - A.Z. GANGSTERDRAMA Regie: Martin Scorsese. Hoofdrol len: Robert De Niro, Al Pacino en Joe Pesci. Al Pacino als Jimmy Hoffa. FOTO THE SEARCHERS E

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50