Topsport voor Cora Dellebeke 5 Acda zingt en vertelt Oud-bandleden in The Magic of Santana Club van Sinterklaas viert twintigste verjaardag Slagwerkconcert HZO f f Onder leiding van Ivan Meylemans speelt HZO een gevarieerd pro gramma. De orkestsuite Le Tom- beau de Couperin van Ravel, de gloedvolle vierde symfonie van Mendelssohn (de Italiaanse) en de eerste symfonie van Prokofjev (met de ondertitel Klassieke Symfonie omkaderen het niet vaak gespeelde slagwerkconcert van Milhaud. Cora Dellebeke vindt het fijn dat ze mag soleren, maar geeft aan dat dit voor haar een totaal andere rol is. Deze keer bespeelt zij niet al leen de pauken. ,,Als paukenist ben je niet gewend om vooraan in het orkest te zitten, normaal zit ik ach teraan en trek wel de aandacht van het publiek, maar dat duurt meestal een paar seconden. Deze keer sta ik dus acht minuten in de schijnwerpers. Voor mij is dit een totaal andere manier van spelen.'' Het is ook een echte uitdaging, het concert vergt uiterste concen tratie en is ook fysiek zwaar. ,,Ik bespeel naast de vier pauken ook de grote- en de kleine trom, cas tagnetten, ratel, koebel, slagbek kens en een hangend bekken, zweep, triangel, tamboerijn, tam tam, basdrum en hi-hat met pe daal (bekkens op een standaard). De opstelling van al die instru menten is dus cruciaal", vertelt Dellebeke. ,,Milhaud schreef het concert voor de Belgische pauke nist Theo Coutelier. Die had een slagwerkklas en wilde een compo sitie met heel veel verschillende Deze keer sta ik dus acht minuten in de schijnwerpers instrumenten. Het was voor die tijd, rond 1930, een vooruitstre vend concerto. Voor mij is het acht minuten volledige concentratie. Je moet de hele choreografie in je hoofd hebben om soepel van het ene naar het andere instrument te gaan.'' Voor Cora Dellebeke wordt het muzikale topsport. HZO is echter een prima sparringpartner. Kleinkunst Latin Kindervoorstelling BeSte JOnge musicus van Nederland donderdag 14 november 2019 GO I Voor het najaarsconcert pakt Het Zeeuws Orkest (HZO) uit met een concert voor slagwerk en orkest van Milhaud, met als soliste de eigen paukenist Cora Dellebeke. Jeanette Vergouwen Cora Delle- beke repeteert voor het slag werkconcert van Milhaud. Cora Dellebeke, paukenist m Slagwerkconcert, HZO, van avond, de Mythe in Goes; morgen, Nieuwe Kerk in Zierikzee (beide dagen om 20.00 uur) en zondag, Zeeuwse Concertzaal Middel burg, aanvang 15.30 uur. Het plan bestond al direct na 'Acda en de Munnik'. Thomas Acda wilde graag solo gaan. Maar hij wilde zoveel. Regis seerde twee films. Schreef een boek. Componeerde voor de ene musical (De Marathon) en speelde de hoofdrol in de andere (Fiddler on the roof). Nu is het zover. In Motel zingt en vertelt hij over het vallen en op staan dat 'leven' heet. Over liefde en vriend schap. En ja, ook over de dood. Gees tig en poëtisch, samen met gitarist David Middelhoff en percussioniste Laura Trompetter. Morgen, Schouw burg Middelburg, 20.00 uur The Magic Of San tana is de nummer één Santanashow van Europa. De tri- buteband bestaat uit oud-muzikanten van het originele San- tana. Tijdens het concert schitteren de voormalige lead zangers Alex Ligert- wood en Tony Lind say op het podium. Verwacht klassie kers uit het omvang rijke repertoire van Santana, zoals Samba pa ti en She's not there. Maar ook onbeken der materiaal komt voorbij. Zaterdag, CCXL Theater Vlissingen, 20.15 uur De Club van Sinterklaas viert dit jaar zijn twintig ste verjaardag met een theatervoorstelling (3+). De pieten van de club, zoals Testpiet, Coole Piet, Danspiet en Profpiet zijn een begrip. In 1999 begon De Club van Sin terklaas als TV-serie bij Fox Kids en was daarna van 2009 tot 2015 te zien bij RTL. De serie is twee maal bekroond met de prijs voor het beste kin derprogramma in de ca tegorie fictie en werd in 2007 genomineerd voor de Gouden Stuiver. Bo vendien trokken de zeven speelfilms meer dan 100.000 bioscoopbezoe kers. De theatershow be looft opnieuw een avon tuur te worden. Er kan worden meegezongen, want de grootste hits van de afgelopen jaren komen voorbij. Zondag, Scheldethea- ter Terneuzen; zondag 23 november, Sschouwburg Middelburg. Beide dagen om 13.00 en 16.00 uur derprinsengracht- Lucie Horsch is blokfluittiste van wereldniiveau: „Eigenlijk zie ik het nog steeds niet als be roep." FOTO'S DANA VAN LEEUWEN Blokfluittiste Lucie Horsch (1999) werd in 2013 in het televi sieprogramma De avond van de jonge mu sicus verkozen tot beste jonge musicus van Nederland. Zij was de jongste muzi kant bij dit concours. Door haar winst mocht zij in 2014 Ne derland vertegen woordigen bij het Eu- rovision Young Musi- cans in Keulen. Voor haar debuutalbum Vi valdi kreeg zij een Edi son. Zij studeerde blokfluit aan het Con servatorium Amster dam bij Walter van Hauwe. Daar studeert zij nu nog piano bij Marjés Benoist en volgt zij een zangstu die bij Xenia Meijer. Als kind was Lucie zeven jaar lid van het Nationaal Kinderkoor, waarin zij als 9-jarige al optrad in onder meer het AVRO Kin concert.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 49