Prijsvechters zijn de trekpleisters bij De Kroo ZEELAND 13 TENNIS FUSIE Tennisclubs van Nisse en 's-Heer Abtskerke gaan samen verder. Na de fusie hoopt de nieuwe vereniging zichzelf snel op de kaart te zetten. Eind jaren tachtig en be gin jaren negentig kre gen bijna alle dorpen in de Gemeente Borsele een eigen tennisbaan ter bevordering van de leefbaar heid. Anno 2019 is het voor een aantal van die kleinere tennisver enigingen de vraag of ze nog wel bestaansrecht hebben. Zo gaan Nisse en Abtskerke per i januari samen verder als TV De Poel. ,,Voor Nisse is dat bittere nood zaak, maar tegelijkertijd zal het ook voor een positieve impuls zor gen'', vindt bestuurslid Joyce van Loon. ,,Er komt nieuwe energie in, we kunnen nu onze leden meer bieden en ook voor de jeugd ko men er nieuwe mogelijkheden.'' Het ledenaantal ging in Nisse de laatste jaren hard achteruit, heel hard. Nog niet zo lang geleden zat TV TeNISSEn nog boven de hon derd leden, eind 2017 waren dat er nog 52 en dit jaar resteerden er nog slechts dertig. ,,Er moest iets ge beuren. We hebben een te mooi en enthousiast clubje om de stek ker er helemaal uit te trekken, dus toen zijn we met onze buren van Abtskerke in gesprek gegaan.'' TV Abtskerke telt momenteel zo'n tachtig leden en ook daar zien ze de meerwaarde van de fusie wel in, weet bestuurslid Hans de Jonge, die net als Van Loon deel uitmaakt van de fusiewerkgroep. ,,Het is een win-win-situatie. We hebben samen meer mogelijkhe den om competitieteams te vor men, activiteiten te organiseren en vrijwilligers te vinden voor de di verse commissies.'' Bij Nisse moeten ze het juist hebben van de enorme inzet van het resterende groepje actieve le den. ,,Zo hebben we een aantal handige jongens, waardoor we veel onderhoud en werkzaamhe den in eigen hand kunnen hou den'', weet Van Loon. ,,Mede daar door staan we er financieel heel gezond voor. Moet er gesnoeid worden? Dan gaan we gezellig met een groepje aan de gang. Als je je met zes man een beetje kwaad maakt, kom je al een heel eind. Ook voor de fusie geldt dat we er met z'n allen zin in hebben om de nieuwe club op de kaart te zetten.'' Inkomsten De komende jaren zal De Poel op twee tennisparken blijven spelen en ook de beide open toernooien blijven bestaan. De Jonge: ,,Dat is voor ons een belangrijke bron van inkomsten.'' Zodra de twee gravel- banen op Nisse versleten zijn, zul len die echter niet meer vervangen worden en zal de fusievereniging zich concentreren in 's-Heer Abts- kerke. ,,Naast de huidige 110 leden ho pen we met een actieve nieuwe vereniging ook nieuwe leden te mogen verwelkomen, waarbij we ons ook het nabijgelegen Goes- Zuid richten'', vertelt De Jonge. ,,Een effect van één plus één is drie, zoals bij de voetbalfusie tus sen Luctor'88 en Heinkenszand. Het is ze daar goed gelukt om één vereniging te smeden, met een ge zamenlijke cultuur, waarbij ze on der het mom van 'meer dan voet bal' ook veel aandacht voor rand- zaken en -activiteiten hebben.'' TV De Poel wil dus 'meer dan tennis' aanbieden. De Jonge: ,,In onze kleine dorpen is de tennis club de enige sportvereniging en we vervullen dan ook een belang rijke sociale functie binnen de ge meenschap en de leefbaarheid van de kernen. Zo werken we bijvoor beeld al samen met Kids&Co en ondersteunen we lokale goede doelen zoals Flo4Kids en het pro ject Willie Wonka Villa's van Chocolate Lovers.'' Het zijn de B-ruiters die vandaag het spits afbijten tijdens het Wal- cherse concours (19.30 uur). Tot en met zondagmiddag (14.30 uur is de laatste finale) staan er vervolgens wedstrijden van hoog niveau en met veel deelnemers op het pro gramma. De deelname aan deze veertiende editie is enorm. Ook de belangstel ling van de Belgen overtreft de stoutste verwachting van de orga nisatie. Met ruim zevenhonderd starts over de vier dagen zit het pro gramma overvol. Arnold Boerekamps uit Asten en Dave Maarse (Wellerlooi) zijn ook nu weer grote trekpleisters. Zij staan al jaren als prijsvechters be kend in Nieuw- en Sint Joosland. Maar ook de internationals Piet Raijmakers uit Asten, Siebe Kramer (Oud-Beijerland) en Bert-Jan van der Pol (Eindhoven) staan garant voor spektakel. Boerekamps, die zondag in de Grote Prijs Nieuwland (nationaal 1.40m klassiek met barrage) zijn ti tel verdedigt, is dan ook gewaar schuwd. Maar ook Zeeuwen Marit Huige uit Nisse, Cindy Perdaen en haar partner Cedric Vanleerberghe (Philippine) en Marieke de Bart uit Baasdorp (afgelopen zomer win naar van de Groote Prijs Jumpin' De Weel) zouden wel eens voor een verrassing kunnen zorgen. donderdag 14 november 2019 TV De Poel moet voor nieuwe energie zorgen in twee dorpen Menno Kole Nisse/'s-Heer Abtskerke Het tennispark in 's-Heer Abtskerke op archiefbeeld. foto JOHAN VAN DER HEIJDEN Een groep vrijwilligers van de nieuwe fusieclub. foto tv de poel Bij Hippisch Sportcentrum De Kroo in Nieuw- en Sint Joosland begint vandaag de veertiende editie van het grootste meer daags nationaal springconcours van Zuid-West-Nederland: Jum ping Indoor Nieuwland. Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland Dave Maarse. foto joke schipper

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41