12 ZEELAND Bekerloting vindt plaats in Someren Siereveld wint bij debuut voor NAC Koewacht en De Honte doen het samen Louws gaat voor wereldbekerpunten Op donderdag 21 november, om 19.30 uur, wordt er in het clubhuis van de Brabantse voetbalclub Someren geloot. Die avond gaan de standaardteams uit het mannen- én vrou wenvoetbal uit de districten Zuid 1 en Zuid 2 die nog actief zijn in het toernooi de koker in. Het gaat om een openbare loting. Eerst moet de tweede ronde nog gespeeld worden. Komend weekend en dinsdag komen 23 Zeeuwse clubs in actie. Voetballer Gylermo Siereveld (17) heeft gister middag zijn officieuze debuut gemaakt in de hoofdmacht van NAC Breda. De Zeeuw mocht in de tweede helft invallen in een be sloten oefenduel met de Belgische nummer twee AA Gent (4-0-zege). Ook Jan-Paul van Hecke speelde mee. Siereveld, de zoon van Giovanni Siereveld (ex- speler van Hoek, Kloetinge en Vlissingen en nu trainer van Luctor Heinkenszand), is pas bezig aan zijn eerste seizoen in Breda. Hij kwam afgelopen zomer over van JVOZ onder 17 en speelt bij NAC in de onder 19. Invaller Europacup Quote van de dag PAARDENSPORT Voor dressuuramazone Lucie Louws staat er dit weekeinde een grote wedstrijd op het pro gramma. Voor de Oostkapelse en haar paard Evito vallen in Stuttgart namelijk punten te verdienen voor de wereldbeker. Louws komt in de Duitse stad in actie in de klasse CDI-W. Ze is overigens niet de enige Zeeuwse troef tijdens het concours in Stuttgar. Ook de uit Westkapelle afkomstige Hans Peter Minder- houd, tegenwoordig woonachtig in het Gel derse Oosterbeek, is van de partij. Voor hem staan er alleen geen wereldbekerpunten op het spel. Minderhoud en zijn paard Glock's Casper doen in Stuttgart mee in de CDI-4*- categorie. 'We kunnen nog veel beter, dus ik geef ons een klein voldoendetje.' De Zeeuws-Vlaamse clubs waren de laatste jaren al gezamenlijk ac tief. De samensmelting van de wedstrijdafdelingen lijkt dan ook een logische ontwikkeling. ,,We maken gebruik van hetzelfde zwembad en organiseren ook sa men activiteiten, zoals de zwem- loop, de 3 uur van Reynaertland en het schoolzwemmen", vertelt Koe wacht-voorzitter Jos Nijskens. De Honte heeft 160 leden, bij Koewacht staat de teller op 185. Bij beide verenigingen kun je terecht voor les- en wedstrijdzwemmen. Nijskens benadrukt dat beide clubs voorlopig als aparte verenigingen blijven bestaan. ,,We kijken de ko mende twee jaar of de wedstrijd zwemmers als startgemeenschap samen kunnen groeien. De trainers zijn goed bezig en we hopen dat de zwemmers zich sportief goed ont wikkelen en dat ze met plezier zwemmen. We zien wel of er dan een fusie komt." De samenvoeging heeft De Mar lijn nu al geen windeieren gelegd. Zo eindigden de jongste zwemmers vorig weekend achter De Schelde (Terneuzen) en DZK (Vlissingen) Ik hoop op acht keer goud en vijftien tot twintig medailles in totaal als derde bij de Regio Minioren Club Meet. Daarnaast staat de com bivereniging in de landelijke zwemcompetitie - eerste klasse in de regio Zuid - tweede na twee wedstrijden. ,,We gaan natuurlijk voor de eerste plaats. Promoveren naar de C-klasse is een leuke doel stelling", zegt De Honte-voorzitter Bart Seij in zijn enthousiasme. Ook op organisatorisch vlak mag De Marlijn aan de bak. De komende twee weekenden is de vereniging namelijk gastheer van de Zeeuwse Winter Zwem Kampioenschappen. De club wijkt daarvoor uit naar zwembad De Vliegende Vaart in Terneuzen. ,,In Hulst heb je maar zes banen, in Terneuzen acht. Je kunt dus per serie meer zwemmers kwijt", zegt Nijskens. ,,En er is elek tronische tijdwaarneming", vult Seij aan. Kans op goud De preses van De Honte verwacht dat een aantal zwemmers van De Marlijn hoge ogen gaat gooien de komende weken tijdens de Zeeuwse titelstrijd. Seij: ,,Wietse Beerens kwam over van De Dom- melbaarzen en is meerdere keren als eerste geplaatst. Verder maken onze vrouwen kans op goud op de 4x200 meter vrije slag. En Jens van der Kraaij staat een aantal keer in de top drie bij de junioren." Seij steekt de sportieve ambities niet onder stoelen of banken. De Marlijn heeft in totaal 27 estafette ploegen ingeschreven, die in alle leeftijdscategorieën bij de top drie staan. ,,Het zou mooi zijn als ne gentig procent daarvan in de prij zen valt. Verder hoop ik op min stens acht keer goud op de indivi duele nummers en vijftien tot twintig medailles in totaal", zegt hij tot besluit. donderdag 14 november 2019 VOETBAL Hoewel de eerste knockout-ronde van het toernooi om de districtsbeker nog gespeeld moet worden, zijn de datum en locatie voor de loting voor de volgende ronde al bekendge maakt door de KNVB. VOETBAL Bart Seij (links) en Jos Nijskens van zwemvereniging Marlijn. foto camile schelstraete Weer nieuwe uitdaging voor zwemclubs Voor voetballer Levi Bouwense (foto) zat het gistermiddag niet bepaald mee. Hij viel na 71 minuten, bij een 3-2-voor- sprong, in bij de hoofdmacht van Sparta Rot terdam tijdens het oefenduel met NEC Nij megen. Uitein delijk stapte hij als verliezer het veld af. De Nij- megenaren wonnen nog met 3-4. 22 De schakers van HWP Sas van Gent zijn over de helft van de Europa cup voor club teams en doen met vier punten uit vier duels (twee zeges, twee nederla gen) aardig mee. Gisteren, tijdens de vierde ronde, werd er met 4-2 verloren van het hoger genoteerde Koge SK uit Denemarken. Gylermo Siereveld (links) gaf vorig jaar zijn jawoord aan NAC Breda. - Erwin de Nijs, trainer van Halste ren. De uit Tholen afkomstige oe- fenmeester debuteert in de hoofdklasse, staat derde met zijn club, maar ziet nog een aan tal verbeterpunten. De ene vereniging komt uit Kloosterzande, de andere uit Koewacht. Voor beide clubs is het zwembad Reynaertland in Hulst echter al jarenlang het epi centrum van hun zwemactivitei- ten. Het is dan ook niet verwon derlijk dat zwemclub De Honte en ZC Koewacht sinds septem ber 2019 de handen ineen heb ben geslagen en als Startge meenschap De Marlijn door het leven gaan. De volgende uitda ging: samen de Zeeuwse Winter Zwem Kampioenschappen orga niseren. Joram Lawalata Terneuzen - Bart Seij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40