Relatie is terugkijkend wellicht misbruik Zeven minuten langer onderweg ZEELAND 3 VEILIGER Mijn collega heeft een Audi TT, die kan hij wel opdoeken eerlijk is eerlijk, als je net 130 hebt gereden en terugschakelt naar 100 is dat behoorlijk slaapverwekkend. En verleidelijk om de handen even van het stuur te halen voor wat an dere activiteiten. Ondertussen worden we van alle kanten voorbij gerausd. We zijn dan weliswaar een stuk langzamer dan de snelheids duivels naast ons op de weg, maar we gebruiken ook een stuk minder brandstof. Zelfs een 100-hater als De Nooijer ziet daar wel een voordeeltj e van in. ,,Het zal iets in de portemonnee schelen, ja. En ik kan wat langer sla pen in de auto omdat de rit langer duurt haha... Ik carpool altijd met twee collega's. Natuurlijk hebben we het er onderling ook over. Mijn collega heeft een Audi TT, die kan hij wel opdoeken, hebben we al te gen hem gezegd." De vrouw die de zaak had aange spannen, was tussen 1993 en 2000 wegens een depressieve stoornis in behandeling bijH.K., destijds werkzaam bij Emergis. Een halfjaar na afloop van de behandeling ont stond een heimelijke seksuele rela tie tussen de twee. Die duurde in totaal vijf jaar en eindigde toen de echtgenote van K. acuut in het zie- kenhuis moest worden opgenomen vanwege kanker. Volgens K. was sprake van wederzijdse verliefd heid en was de verhouding com- Ik ben een psychisch wrak geworden door wat je mij hebt aangedaan pleet gelijkwaardig. Omdat het wat hem betreft om een privésituatie ging, vond hij het niet nodig de re latie te melden aan zijn leidingge venden. Overigens dacht zijn werk gever daar anders over; die berispte K. (Inmiddels 69 jaar en gepensio neerd) destijds. Het slachtoffer kwam met een compleet andere lezing. Hevig geë motioneerd deed ze haar verhaal. ,,Je hebt me niet geholpen, maar misbruikt. Je hebt misbruik ge maakt van mijn kwetsbaarheid als gevolg van mijn slechte jeugd. Ik sta nog steeds in de overlevingsstand. Je kon het niet verkroppen dat ik niet je vrouw wilde worden. Ik ben een psychisch wrak geworden door wat je mij hebt aangedaan." Verjaard De vrouw deed in 2016 aangifte te gen K. Zo laat pas, omdat ze zich toen naar eigen zeggen sterk ge noeg voelde om die stap te zetten. Maar daardoor is de zaak wel ge- deeltelijk verjaard. Volgens de vrouw heeft K. meer slachtoffers gemaakt. Ze wil een schadevergoe ding van 25.000 euro. Initiatief tot contact Advocaat H. Goedegebure hield de rechtbank voor dat geen enkele sprake was van dwang, dreiging of geweld en nam de vrouw zelf juist veel initiatief tot contact, tot in 2012 aan toe. ,,Een gekrenkte vrouw die zich afgewezen voelde. Dit lijkt meer op een achteraf samengesteld verhaal met derden." Hoewel officier van justitie Suij- kerbuijk K. zijn handelen zwaar aanrekent, was de (seksuele) relatie destijds niet ongewenst, moest hij toegeven. ,,Dat inzicht kwam pas later." Daarom, zei hij, valt de situ- atie toch als misbruik te kwalifice ren. Hij eiste een onvoorwaarde lijke werkstraf van 200 uur en een schadevergoeding van 25.000 euro. Dit lijkt meer op een achteraf samengesteld verhaal met derden Vanwege de complexe materie gaf de rechtbank aan meer tijd no dig te hebben dan gebruikelijk om tot een uitspraak te komen. Die volgt op 11 december. donderdag 14 november 2019 goedkoper, maar wel saai' Kijk op de site bij /video s Met 100 of 130 over de A58. Wat is het verschil? René de Nooijer baalt ervan dat hij binnenkort nog maar honderd kilometer per uur mag rijden op de A58. foto lex de meester -René de Nooijer Zeven. Dat is het aantal minuten dat een ritje van Vlissingen naar Bergen op Zoom langer gaat duren als de maximumsnelheid naar 100 kilometer per uur gaat. Nu mag er nog 120 gereden wor den tussen Vlissingen en Arnemui- den en 130 op de rest van het tra ject in Zeeland. In iets meer dan 31 minuten sta je vanuit Vlissingen in Bergen op Zoom. Overigens is het overdag onmogelijk om continu 130 te rijden, want op verschil lende punten stropt het verkeer op door de drukte op de weg. Schroef je de snelheid terug naar 100 kilometer per uur op de ge hele 'Zeeuwse' A58 dan duurt een ritje van Vlissingen naar Bergen op Zoom zo'n 38 minuten. Behoorlijk meer reistijd dus, maar wel veili ger: ,,Het risico op verkeersdoden op een 130-weg is zo'n 7,5 procent hoger dan op een weg waar je 120 mag", vertelde verkeerspsycho- loog Gerard Tertoolen eerder al aan deze krant. Was de liefdesrelatie tussen een Vlissingse psycholoog en een voormalige patiënte gelijkwaar dig of was er sprake van mis bruik? Die vraag stond gisteren centraal tijdens een rechtszaak in Middelburg. Luc Oggel Middelburg -Slachtoffer -H. Goedegebure, advocaat H.K.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 31