Ontheffina B: 15 jaar cel voor doden Aldrik Frik uit Dreischor Inwoners Sluis zitten niet te wachten op andere zorgverzekeraar 2 WILLEM VAN DAM Column I oer Koekoek zong 'Den Uyl |is in den olie' en ik reed 'rond in een Simca 1000 Rally, een koekblikkerige oranje automobiel, maar wél voorzien van kuipstoeltjes, racestrepen en racestuur. Begin jaren zeventig. Oliecrisis. Terwijl vrijwel het ganse Nederlandse volk des zon dags vol chagrijn achter de vitrage zat omdat het met zijn autootje de weg niet op mocht, scheurde ik fluitend met mijn Simca over na genoeg verlaten 's Heeren Wegen. van Zierikzee naar Tholen - geen tegenligger te zien. Ja, een ver dwaalde rolschaatser misschien. Of een moeder met kinderwagen. Maar voor de rest had ik de A58 vrijwel voor mij alleen. zondag. Tenminste, dat vond ^k. Want ik bezat een door de Rijks hoofdinspecteur van het Verkeer in het District Zeeland verstrekte 'Ontheffing Beschikking Ver- bruiksbeperking Motorbrandstof fen tijdens het weekeinde'. Goud waard, dat gele papiertje. Had ik gekregen omdat een verslaggever van dienst te allen tijde - oliecrisis of niet - verslag moest kunnen doen van een uitslaande brand, de viering van de verjaardag van een honderdjarige of de huldiging van een kampioen duivenmelken. schroothoop, maar de 'Ontheffing Beschikking Verbruiksbeperking Motorbrandstoffen tijdens het weekeinde' heb ik nog altijd. naast een beperking van de maxi mumsnelheid - heeft overwogen om weer een autoloze zondag in te voeren als één van de mogelijke oplossingen voor de stikstofcrisis. En deze week begreep ik dat het college van burgemeester en wet houders van Goes bij wijze van proef straten en wijken in de gele genheid wil stellen om 's zondags auto's uit hun straat of wijk te we ren. Doen, zou ik zeggen; mijn ont heffing heb ik alvast in het dash boardkastje voor de pak gelegd. Was reuze leuk, die autoloze zondag DE STELLING Vandaag: Ik blijf mijn zorgverzekeraar trouw Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters STRAKS MAXIMAAL IOO KM PER UUR Tholenaar valt kroegbaasaan Mares (9) is eerste kinderburgemeester van Noord-Beveland Lewedorp Scooterrijder gewond bij ongeval De veroordeelde noch zijn advocaat was aanwezig bij de uitspraak. B. is ook veroordeeld tot 20.000 euro schadevergoeding aan de weduwe van Frik. De zaak heeft veel stof doen op waaien in Alphen en Leiderdorp, waar het slachtoffer woonde. Frik werd op vrijdagochtend 3 augustus 2018 levenloos gevonden in het pand van vertaalbureau DBF Com municatie aan de Ondernemings weg in Alphen. Hij was van achte ren met een bijl aangevallen en ver wurgd met een stuk touw. Zaken partner Rik B. vond hem en belde G-team Frik woonde in Leiderdorp en was jarenlang actief bij korfbalvereni ging Velocitas, waar hij onder meer het G-team coachte. Die zomer was hij naar Zeeland verhuisd, waar hij een bed and breakfast in Dreischor had overgenomen. Hij had zich te ruggetrokken uit het met verlies draaiende vertaalbureau, hoewel hij formeel nog in dienst was. Ontkend Rik B. woonde in Alphen, waar hij actief was bij voetbalvereniging ARC, de grootste voetbalclub van Een wrede en onverhoedse aanval op collega en vriend het Groene Hart. B. werd op 25 sep tember 2018 aangehouden en zit sinds die tijd vast. Hij heeft altijd ontkend iets met de dood van zijn zakenpartner te maken te hebben. Bewijs Het bewijs stapelde zich tegen hem op. De politie vond een vuilniszak met een touw met bloed van Frik. Op de zak zaten vingerafdrukken van Rik B. Tijdens het dreggen in de sloot vlak bij het pand, duikelde de politie een bijl op met dna van Frik en een stukje van de muur waarbij zijn lichaam werd gevon den. Op de kleding en de rugzak van B. werden bloedspatten aange troffen. Iedereen heeft tot en met 31 decem ber de mogelijkheid om te wisselen van zorgverzekeraar. Vorig jaar de den 1,2 miljoen mensen dat, zo blijkt uit onderzoek van zorgdata- bureau Vektis. Sinds 2013 is dat aan tal niet zo hoog geweest. Ranglijst De meeste Zeeuwen zijn opvallend trouw aan hun verzekeraar. Dat geldt helemaal voor Zeeuws- Vlaanderen. Sluis voert de lande lijke ranglijst aan met 2,6 procent, ruim voor Ameland (3,1 procent). Hulst is de nationale nummer 3, met 3,2 procent overstappers. Ook Terneuzen is in de hoogste regio nen terug te vinden, met 3,6 pro cent. Het landelijk gemiddelde lag in 2018 op 7 procent. Alle Zeeuwse ge meenten zitten daar ruim onder. Tholen (5,8 procent), Reimerswaal (5,1 procent) en Kapelle (5,1 pro cent) kennen nog de meeste over stappers. In de rest van Zeeland va rieert dat van 4,1 tot 4,9 procent. Urk De gemeente met de meeste over stappers was Urk, waar bijna een kwart van zorgverzekeraar wis selde. Dat komt vooral doordat een populaire collectieve verzekering stopte. Ook in de top 3 staan Zwolle en Lelystad, waar een nieuwe aan bieder van de gemeentepolis kwam. Grootste CZ is als verzekeraar nog altijd do minant in het zuiden van Neder land. In Zeeland is het concern in bijna alle gemeenten de grootste. Enige uitzondering is de gemeente Tholen, waar CZ het moet afleggen tegen VGZ. De verzekeraars hebben de afge lopen dagen hun premies voor 2020 bekendgemaakt. Dat is het startsein voor het nieuwe overstapseizoen. donderdag 14 november 2019 Van Kruiningen naar Vlissingen, Was reuze leuk, die autoloze Mijn Simca Rally ligt allang op de Laatst las ik dat het kabinet - Reageer op pzc.nl Gisteren: Laat die snelle trein maar komen 5007 stemmen BERGEN OP ZOOM Een café-eigenaar is dins dagavond op de Grote Markt in Bergen op Zoom aangevallen door een man omdat het café ging sluiten. Een 46-jarige man uit Tholen is aangehou den. Rond 22.30 uur toen de eigenaar de deuren wilde sluiten, kwamen er vier mensen het café binnen. Een man werd lastig en besloot zelf dat hij 'bier ging drinken'. De eigenaar verzocht de man om de zaak te verlaten, maar daar werd geen gehoor aan gegeven. De man pakte de kroegbaas vast en duwde hem tegen de bar. Ook duwde de man het hoofd van de eigenaar tegen een bartafel. De Tholenaar is later in een andere café opgepakt. JA ■»- WISSENKERKE Mares de Regt is de eer ste kinderburgemeester van Noord-Beveland. De 9-jarige Colijnsplaatse wist de driekoppige jury en haar zes medekandi daten voor zich te win nen. „Ik voel me heel bij zonder." Met een grote glimlach nam kersverse kinderbur gemeester Mares gister middag de felicitaties in ontvangst. Ze mocht zelfs even de ambtsketen proberen, met op de schakels de namen van de zes dorpen en een sluiting met een Zeeuwse knop. De feestelijke in stallatie van Mares is donderdag 28 november. Een scooterrijder is gis terochtend gewond ge raakt bij een verkeers ongeluk op de Postweg (N665) tussen Arnemui- den en Lewedorp. Wat er precies is gebeurd, was gisteren nog niet bekend. Het ongeval gebeurde rond 08.30 uur. Een am bulanceteam werd naar de Postweg gestuurd en heeft zich ontfermd over het slachtoffer. De gewonde scooterrijder is vervolgens naar het ziekenhuis gebracht. De Haagse rechtbank heeft Al- phenaar Rik B. (59) gistermid dag veroordeeld tot een celstraf van vijftien jaar voor de dood van zijn zakenpartner, de des tijds 54-jarige Aldrik Frik. De rechter achtte doodslag bewe zen. Motief was ruzie over 50.000 euro. Het Openbaar Mi nisterie had twee weken gele den vijftien jaar gevangenisstraf geëist voor doodslag. ,,Een wrede en onverhoedse aanval op collega en vriend." Hans-Paul Andriessen Den Haag 112. -Openbaar Ministerie Nergens in Nederland zijn men sen zo trouw aan hun zorgverze keraar als in de gemeente Sluis. Eind vorig jaar stapte slechts 2,6 procent van de inwoners over naar een ander concern. Rolf Bosboom Sluis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2