'Ik zei tegen Barry: fok iedereen, we maken 24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV INTERVIEW BARRY HAY EN JB MEIJERS Het moest een soloplaat worden, maar op For YouBabyprijken de namen van Barry Hay (71) én JB Meijers (47). ,,Ik zou denken dat het veel slimmer is om alleen jouw kop de hoes te zetten, maar wat weet ik ervan?'' Het was een meisje van 12 zoals je ze bij bos jes ziet. Haren keurig naar achteren, speldje erin, spijkerbroek, rode trui met pareltjes erop gestikt. Stralende glimlach. Bruine ogen die open en verwachtingsvol de wereld in blikken. Po pelend om te ontdekken wat er achter de horizon ligt, te beginnen met de Eiffeltoren. Of ze nou op groeien in Egypte of in Rotterdam, zoveel verschil is er dus niet. Ze willen allemaal de Eiffeltoren zien. Alleen staat zij op het punt om besneden te worden. En mijn dochters niet. Dat is nu eenmaal het wrede lot van negen op de tien meisjes in Egypte. ,,Geen land ter aarde waar het cijfer hoger is'', opende Margriet van der Linden gisteren de tweede aflevering van haar serie How to be a man (NPO 2). Ja, dan zit je als kijker meteen rechtop. Sinds de groepsverkrachtingen tijdens de demon straties op het Tahrirplein aan het licht kwamen, wist ik wel dat seks een, op z'n zachtst gezegd, in gewikkeld onderwerp is in Egypte. Maar dat het daar zo barbaars aan toegaat, op slechts een paar uur vliegen van Nederland - ik had werkelijk geen idee. Het waren dan ook geen gezellige veertig minu ten die Margriet in petto had. Aan de hand van interviews met mannen en een paar vrouwen schetste ze een beeld van een land met een verwer pelijke dubbele moraal. Seks buiten het huwelijk is officieel verboden, voor iedereen, maar de vrijge zelle man kan ondertussen natuurlijk gewoon zijn goddelijke gang gaan. Terwijl alleen al het idee dat een meisje lustgevoelens zou kunnen krijgen door dat haar schaamlippen tegen een strakke broek schuren, genoeg is om de hele handel door een kwakzalver te laten wegsnijden. En moeders, zelf besneden, roepen wel dat ze het anders willen voor hun dochter, maar ja, vader beslist. Het was knap hoe Margriet, soms met de politie hijgend in haar nek, het vertrouwen van mannen wist te winnen en hen aan het praten kreeg, zon der zichzelf en haar opvattingen te verloochenen. Met haar priemende blik en lastige vragen voldoet ze bepaald niet aan het ideale vrouwbeeld van de Egyptische man. Die zien namelijk hun dames - u raadt het vast al - graag nederig en verlegen, de ogen neergeslagen. Het interview met het 12-jarige meisje, dat geen idee had van wat haar waarschijnlijk te wachten staat, was hartverscheurend. Ik had zowel haar als Margriet gegund dat ze het meisje na afloop had kunnen meesmokkelen. Weg van haar lot. Naar buiten. Naar de vrijheid. En de Eiffeltoren natuur lijk. Chili Peppers op Pinkpop Quote van de dag Alle vrienden, familie en collega's die ik afgelopen maanden heb genegeerd... vergeef me! Kerst met 'Beste Zangers' Eiffeltoren donderdag 14 november 2019 GO MUZIEK De Red Hot Chili Peppers treden in 2020 op tijdens Pink pop. Ook Dis turbed, Keane, Deftones en Zara Larsson behoren tot de eerste namen die zijn vrijgege ven. De volle dige lijst komt volgend jaar. easylekker listening!' Rihanna op Instagram. De zangeres had een druk jaar. li MUZIEK De serie Beste Zangers komt volgende maand met een kersteditie. De aflevering wordt op 21 december uitgezonden op NPO 1. Oud deelnemers zin gen niet elkaars repertoire maar hun favoriete kersthits.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 24