«■H a 23 Ervaren Deen mag Feyenoord volledig naar zijn hand zetten van clubleiding €229- (J) reiskatern.nl Koevermans bovenaan lijst Exclusieve Lezersreizen Soldaat van Oranje t 11^ I Soldaat van Oranje Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc Frank Arnesen is rond met Feyenoord, zijn presentatie is aanstaande. De Deen wacht een megaklus in de Kuip. Niet alleen bij de hoofdmacht, ook bij de scouting en de jeugdopleiding moet het anders. Anderlecht had Frank Arnesen maar net ontslagen toen de clubarts hem aanbood om hem aan zijn knie te opereren. De 63-jarige Deen is nu nog nauwelijks ter been, maar als hij straks iets fitter oogt, presen teert Feyenoord hem trots als nieuwe technisch directeur. ,,Fey- enoord is een bijzonder lastige klus'', stelt Fred Rutten die met Ar nesen werkte bij PSV en Ander lecht. ,,Maar Frank beschikt over een gigantisch netwerk, heeft een visie en een zeer scherpe blik op de jeugdopleiding en het scoutingap- paraat.'' Dat laatste is misschien wel dé re den dat president-commissaris Toon van Bodegom en interim- technisch directeur Sjaak Troost hem wilden hebben. Al langer voerden de twee geheime gesprek ken met de Deen die zolang de lei- ding van Feyenoord zijn aanstelling nog niet wereldkundig heeft ge maakt er zelf het zwijgen toe doet. Over zijn ontslag bij Anderlecht zei Arnesen recent wel iets. In een podcast met de naam FC Arnesen. Daar in Denemarken komt hij tweemaal per maand aan het woord. ,,Ik heb in Brussel verteld dat mijn ontslag vooral jammer is voor Anderlecht'', zei Arnesen. „Vergeleken met Kompany en Ver- schueren was ik degene met de meeste ervaring.'' Maar in de Belgische hoofdstad maakten ze al even geen gebruik meer van zijn diensten, zelfs niet toen de transfermarkt in de zomer nog open was. Feyenoord wil dat hij zich zo snel mogelijk met het beleid van de club zal gaan bemoeien. ,,Frank werkt hard en heeft een groot netwerk'', zei Dick Advocaat eerder deze maand. De Hagenaar werkte samen met Arnesen bij PSV. Het geld is weer eens op in Rot- terdam, dus spelers halen kan al leen op een zeer creatieve manier of nadat de club een speler van de hand heeft gedaan. Arnesen moet vooral naar de scouting kijken en repareren waar het de laatste jaren allemaal fout ging in de eerder be wierookte jeugdopleiding. De kwestie zal ongetwijfeld zijn: voor wie zich niet achter Arnesen schaart, is geen plek meer. Arnesen zal zelf nooit schromen om de slechtnieuws gesprekken te voeren. Toen hij bij PSV werkte, wilde voorzitter Bill Maeyer een grote schoonmaak. Arnesen vertelde Wim Kieft, Jan Heintze, Juul Eller- man, Erwin Koeman, Berry van Aerle en Adri van Tiggelen, spelers met wie hij zelf nog had gevoet bald, dat ze hun spullen konden pakken. Bij Feyenoord is de situatie kraakhelder. Dick Advocaat kijkt DIRECTEUR niet naar de dag van morgen, de Ha genaar moet voor rust zorgen met directe prestaties. Arnesen moet de lijnen op lange termijn uitzetten, doorselecteren, waar Feyenoord eerder iedereen maar aan boord hield. En de topsportcultuur ont wikkelen. Arnesen vertelde overal waar hij kwam dat het hoogste na streven het ultieme doel moet zijn. ,,Je moet steeds het beste willen. Anders ben je geen topper. Dan ben je niet geschikt. Onverschilligheid is erg. Dan heb je ook geen respect voor jezelf, voor wat je doet'', zei hij ooit in deze krant. Dagarrangement U stapt op in Breda ofTilburg Nu voor 2-daags arrangement maaskant donderdag 14 november 2019 PC Arnesen krijgt vrije hand Mikos Gouka Rotterdam Frank Arnesen is gepokt en gemazeld in de voetballerij. Bij Feyen oord wacht de Deen een megaklus. foto belga ROTTERDAM Feyenoord heeft nog altijd Mark Koever mans op het oog als nieuwe algemeen directeur. De hui dige ad-interim directeur en de club praten nog over de voorwaarden waaronder de voormalig tennisser aan de slag kan gaan. Soldaat van Oranje - De Musical is gebaseerd op het waargebeurde verhaal van één van de grootste verzetshelden uit onze vaderlandse geschiedenis: Erik Hazelhoff Roelfzema: Aan het begin van de oorlog ontsnapt Erik naar Engeland van waaruit hij zendapparatuur naar Nederland smokkelt en als piloot betrokken is bij bombardementen op Duitsland. Hij wordt adjudantvan Koningin Wilhelmina en ontvangt voor zijn verzetswerk al tijdens de oorlog de Militaire Willemsorde, de hoogste Koninklijke onderscheiding. Zijn beroemde boek Soldaat van Oranje werd in 1977 verfilmd met Rutger Hauer in de titelrol en is nu op vernieuwende wijze te zien als musical in de TheaterHangaar op Vliegveld Valkenburg in Katwijk. Vertrek: 28 december 2019 4 januari 2020 Inbegrepen zijn: •vervoer pertourist-classtouringcarvanuit eigen regio naar Vliegveld Valkenburg middagvoorstelling en diner entree Musical Soldaat van Oranje le rang Reserveringskosten 5,- p.p. Minimum deelname: 25 personen Vertrek: 27 februari 2020 Vervoer per tourist-class Touringcar Diner, logies en ontbijt in hotel Golden Tulip Noordwijk Entree Musical Soldaat van Oranje 1a rang 2-daags-arrangement incl. vervoer, entree 1e rang, diner, overnachting, ontbijt en bezoek aan Zaanse Schans en Amsterdam. I'dag Vertrek vanuit eigen regio naar Noordwijk, waar we om plm. 16.00 uur aankomen. Na aankomst in het hotel volgt de kamerindeling. Rond 17.30 uur volgt het diner, waarna we om 19.00 uurvertrek- ken naar Vliegveld Valkenburg in Katwijk voor bezoek aan de Musical Soldaat van Oranje. Na afloop terug naar ons hotel voor de overnachting. 2'dag Nadat we van het ontbijt hebben genoten vertrekken we om 10.00 uur naar de Zaanse Schans. Daarna wordt Amsterdam bezocht waar u op eigen gelegenheid de tijd kunt doorbrengen metstadsbezichtiging of winkelen. Om 16.00 uur vertrekken we weer naar uw uitstapplaats in de regio (aankomst tussen 18.00 en 20.00 uur). Prijs p.p. o.b.v. een 2-persoonskamer. Toeslag l-persoonskamer€ 40,00 Reserveringskosten €5,-p.p. Minimum deelname: 25 personen Meer informatie en boeken: Ga voor Soldaat van Oranje naar onze website reiskatern.nl/pzc/maas1908 en voor Soldaat van Oranje 2-daags naar reiskatern.nl/pzc/maas1909 of bel 0412-482828

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23