20 EK-KWALIFICATIE NOORD-IERLAND - NEDERLAND Het Oranje van Ronald Koeman kende dit seizoen vrijwel consequent dezelfde gezichten, maar deze week zijn daar Calvin Stengs en Myron Boadu, boezemvrienden van AZ. Een garantie voor vers bloed en nieuw elan. „Mijn moeder had vochtige ogen.'' Nadal knokt zich naar zege Rafael Nadal (33, foto) kwam bij de ATP Finals in Londen terug uit verloren positie. Tegen de Rus Daniil Medvedev kreeg de als eerste geplaatste Spanjaard in de beslissende set bij 1-5 een matchpoint tegen. Die over leefde hij, om vervolgens vijf games op rij te winnen. Nadal besliste de sensationele par tij daarna in de tiebreak: 6-7, 6-3, 7-6. Voor Nadal was de overwinning noodzakelijk om in de race te blijven. Eerder verloor hij in de Engelse hoofdstad van titelverdediger Alexander Zverev. Flörsch terug na horrorcrash De Duitse Sophia Flörsch (18, foto) keert zondag in Macau tijdens de GP Formule 3 terug op de plek waar ze precies een jaar ge leden een horrorcrash maakte. Op het Chi nese stratencircuit verloor de Duitse de macht over het stuur en boorde zich met haar bolide achter de vangrails in een ge bouw. Ze kwam er wonderwel met een ge broken halswervel vanaf. Oranje loot zwaar voor OKT De Nederlandse mannen hebben zwaar ge loot voor het olympisch kwalificatietoer nooi in januari in Berlijn. Oranje treft in de poule Europees kampioen Servië, Frankrijk (vierde bij het EK) en Bulgarije, de nummer acht van de Europese ranglijst. Nederland staat negende in de Europese rangschikking. De nummers een en twee van de twee groe pen plaatsen zich voor de halve finales. De winnaar plaatst zich voor de Spelen van To kio volgend jaar. Flitsen Voetbal Tennis Quote van de dag 'Natuurlijk doet het pijn om te zien wat er nu gebeurt. Soms zit alles tegen, het is helaas niet anders' MotoGP Ook hier staan ze gebroederlijk naast elkaar, aan de zijlijn van het trainingsveld in Zeist. Onbewust is zelfs hun pose vrijwel identiek: met twee handen diep in de zakken van hun lange grijze jas gestoken, het hoofd beleefd gebogen in gesprek met de pers. Calvin Stengs (20) praat zachtjes en bescheiden, Myron Boadu (18) nóg ietsje zachter. ,,Toen ik hoorde dat Myron ook geselecteerd was, ben ik meteen met hem gaan face- timen", vertelt Stengs. „Dat was ge weldig natuurlijk. We trekken heel veel met elkaar op, dan is het prachtig als je je samen mag mel den bij het Nederlands elftal. Het maakt het ook ietsje makkelijker en relaxter allemaal." Dat 'samen' gebeurde maandag avond letterlijk. Met zijn tweeën reden ze naar Zeist, allebei vro lijk, maar ook licht gespannen. Eerst maakten beide AZ-spe- lers even een tussenstop bij hotel Oud London, dichtbij het KNVB Sportcentrum, waar hun leeftijdsgenoten van J ong Oranje verblijven. Niet veel later wandelden ze binnen bij hotel Woudschoten tweehonderd meter verder, thuis basis van het grote Oranje. „Na tuurlijk is dat best een beetje span nend", zegt Stengs. ,,De namen zijn hier groter, sommige jongens ken je vooral van televisie, ofvan een spel letje FIFA. En als nieuwkomer kom je niet meteen met praatjes binnen natuurlijk.'' Je zou ze als een soort Siamese tweeling kunnen zien. Bij AZ wor den ze al jaren liefkozend onder 'De Drie Musketiers' geschaard, samen met verdediger en generatiegenoot Owen Wijndal. Opgewekte Noord Hollandse jongens bij wie, zodra ze ergens binnenkomen, meteen het licht gaat branden. In die zin haalt bondscoach Ro nald Koeman ook nieuw elan bin nen bij het Nederlands elftal. Een selectie die dit seizoen vrijwel altijd uit een vaste kern be- AGENDA donderdag 14 november 2019 TENNIS AUTOSPORT VOLLEYBAL David Abraham (33) van Eintracht Frank furt is voor zeven weken geschorst. Hij liep zaterdag trainer Christian Streich van tegen stander Freiburg omver. Abraham kreeg ook een boete van 25.000 euro. Wielrenner Romain Bardet (29) slaat ko mend jaar de Tour de France over. De Frans man richt zich op de Giro d'Italia, de Olympi sche Spelen en het WK in Frankrijk. Oud-honkballer Ferenc Jongejan gaat aan de slag als bondscoach van het softbalteam. Hongarije maakt vanaf 2022 zo goed als zeker deel uit van de MotoGP. Rechtenhouder Dorna van de koningsklasse heeft een 5- jarige overeen komst gesloten met de Hon gaarse rege ring voor een Grote Prijs. David Villa (37, foto), topsco rer aller tijden voor Spanje, beëindigt zijn loopbaan in december bij het Japanse Vissel Kobe. Hij wordt mede-ei genaar van een nieuwe Ameri kaanse club. U Tomas Berdych stopt met ten nissen. De 34- jarige Tsjech, die dertien toernooien won, wordt door blessures achtervolgd. Hij is de huidige nummer 103 van de wereld. O a 0) - Luuk de Jong over zijn oude club PSV 'Ik kom hier niet binnen met praatjes' Mikos Gouka Sjoerd Mossou Zeist 17.00 uur Training Morgen 12.00 uur Vlucht Amsterdam - Belfast 18.00 uur Persconf. Koeman speler 18.30 uur Training, Windsor Park Zaterdag 11.30 uur Training, Belfast 20.45 uur Noord-Ierland - Nederland, Windsor Park Zondag 11.30 uur Vlucht Belfast - Amsterdam 17.30 uur Training Maandag 11.30 uur Training 13.15 uur Persconf. Koeman speler Dinsdag 11.00 uur Training 20.45 uur Nederland - Estland, Johan Cruijff Arena Alle trainingen op KNVB Campus en niet toe gankelijk voor publiek, tenzij anders vermeld Vorige maand nog samen juichend tegen Jong Portugal. FOTO BSR Vandaag 11.30 uur Training Calvin Stengs (boven) en Myron Boadu: voor het eerst bij het grote Oranje. FOTO'S BSR/SOCCRATES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20