Verongelukte Gitta leefde haar droom in Melbourne %kpn Heel Holland husselt Unlimited Data met de Samsung Galaxy S10 bij kpn Hussel NIEUWS 13 Gebroken familieleden wachten in spanning op straf voor verslaafde dader Kijk voor meer husselvoordeel op kpn.com/s10 Twee weken na haar dood reden meer dan 150 mensen mee in een fietstocht ter nagedachtenis aan Gitta. Dat was een enorme steun voor de nabestaanden, maar het maakte het immense verdriet er niet minder om. Vriend Thomas Kleinegris - ze waren negen jaar bij elkaar - voelt zich ruim een jaar na het drama 'totaal alleen' en rouwt om de kinderen die hij nooit met zijn vriendin zal krijgen, vertelde hij de rechter eerder. ,,Gitta wist ze ker dat we een groot gezin zouden krijgen met vier kinderen. Het blijft niet te bevatten dat ik nu alleen ben. Ik weet niet hoe mijn toekomst eruit ziet zonder Gitta.'' Ook Gitta's zus heeft de grootste moeite haar leven weer op te pakken. ,,Het is de ergste pijn die ik ooit gevoeld heb en ik zal haar eeuwig missen.'' Gitta Scheenhouwer vierde het leven. foto znews/family handout Vorig jaar kwam abrupt een einde aan dat leven toen ze werd aangere den door een drugsverslaafde auto mobilist die een dollemansrit door de stad maakte. Op 12 augustus werd Gitta Scheenhouwer met haar fiets geschept tijdens een bizarre rit van de dakloze Michael Panayides. De 28-jarige drugsverslaafde scheurde in een gestolen Mercedes- Benz met 80 kilometer per uur door een straat waar hij 40 mocht. Hij ramde een voertuig en botste ver- volgens met een noodgang op een geparkeerde auto aan de overkant van de straat, precies op de plek waar Gitta reed. De geboren Haagse had geen schijn van kans, ze over leed ter plaatse. Scheenhouwer was nog maar twee maanden in de stad waar ze dolgraag een aantal jaren had wil len verblijven met haar vriend Tho mas Kleinegris. Ze was afgestu deerd aan de TU Delft en zag het helemaal voor zich om er aan het werk te gaan als architect, een baan die ze net had gekregen. ,,Ze was zo blij dat ze een nieuwe fiets had ge kocht om Melbourne nog beter te leren kennen. Gitta en Thomas leefden echt hun droom in Mel bourne'', liet de familie vorig jaar na het drama optekenen. Dealer Panayides was op weg naar zijn dealer, zo zou hij later verklaren. Na de crash bekommerde hij zich geen moment om zijn slachtoffer, maar maakte zich uit de voeten. Pas de volgende dag kon hij worden gear resteerd nadat de politie zijn foto verspreidde en mensen hem had den herkend. Hij hield zelf een ge broken arm over aan het ongeval en ,,Hoi Dutchies! Iemand tips voor een leuke hiphop dansgroep in Melbourne? Heb zin om weer te gaan dansen. Cheers.'' Het is 22 juni 2018 als een opge wekte Gitta Scheenhouwer het le ven helemaal ziet zitten in het Aus tralische Melbourne, waar ze na een vakantie in Sydney en Brisbane is beland. Ze is net verhuisd en op een Nederlands forum met mensen die haar voorgingen, vraagt ze tips om alles uit de stad te kunnen halen wat er in zit. Het is precies zoals familie en vrienden haar al jaren kennen. ,,Een lieve, spontane, opgewekte meid die altijd bezig was met dingen waar ze van hield en daarbij glim lachte van oor tot oor.'' donderdag 14 november 2019 A Een herden- kingsplek voor Gitta in Mel bourne. FOTO EPA heeft inmiddels schuld bekend. Omdat hij in het verleden al meer misdrijven pleegde, hangt hem een levenslange straf boven het hoofd. Rotterdam/Melbourne Gitta Scheenhouwer (27) uit Den Haag voelde zich helemaal op haar plek in het Australische Melbourne, maar werd vorig jaar fataal aangereden door een au tomobilist die als een gek door de stad scheurde. Haar familie is erbij als de dader morgen zijn straf krijgt. Raymond Boere 288,- kortin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 13