NYNKEDEJONG FNV schrapt een op de zes banen Dat is het l&fcjc&fëg/van Albert Heijn (cd Nu 1 maand gratis bezorging*. ah.nl/gratisproberen 6 Column ^0 @Nynke Dit jaar zakte de grootste vakbond van Nederland onder de i miljoen leden. Door te bezuinigen werd al 8 miljoen euro bespaard, maar dat is niet voldoende. Structureel geeft de FNV 16 miljoen euro meer uit dan er binnenkomt, staat in het rapport. Om dat gat te dichten moet er flink gesneden worden in het per soneelsbestand. Dit en volgend jaar moeten er in totaal 250 banen uit van de 1651. Werknemers wor den zoveel mogelijk herplaatst. De directie van de bond overlegt met de ondernemingsraad over een sociaal plan. Op deschop Uit gelekte plannen bleek in juli al dat er 200 banen op de tocht stonden. Dat veroorzaakte toen grote onrust onder het personeel. Nu blijkt dat aantal al tot 250 te zijn opgelopen. De banen ver dwijnen vooral bij de ondersteu nende diensten, bijvoorbeeld ict, de receptie of de postbezorging. Maar ook bij secretaresses die de regiobestuurders ondersteunen. Volgens het rapport werken er bij de FNV ruim tweemaal zoveel mensen in ondersteunende dien sten als gemiddeld bij andere be drijven en instellingen. De bond gaat ook de organisatie op de schop nemen. Er moet meer aandacht komen voor belangen behartiging van leden en werken den. De kwaliteit moet omhoog en mensen met vragen moeten zo snel mogelijk geholpen worden. i Kwaliteit moet omhoog als FNV leden wil trekken Dat is dé manier om haar meer waarde te bewijzen, denkt de FNV. Het moet een belangrijk middel zijn om mensen te over tuigen lid te worden van de bond. Nieuwe leden binnenhalen is een bittere noodzaak. FNV kampt, net als andere vakbonden, met een vergrijzend ledenbe stand. Er vertrekken meer leden dan er zich aanmelden. De komende jaren wil FNV vooral inzetten op jongeren. Deze groep is moeilijk te porren voor een lidmaatschap. Met campag nes en gebruik van sociale media wil FNV de jongeren bereiken. Onze regering gaat in beroep tegen de uitspraak van de rechter, die deze week ver ordonneerde dat de Nederlandse staat zich moet inspannen om de 56 Nederlandse IS-kinderen terug te halen naar ons land. Dit omdat ze nu onder erbarmelijke omstan digheden in kampen in Noord- Syrië verblijven. Exteme kou, bombardementen, seksueel misbruik, gebrek aan on derwijs, marteling, gebrek aan medische zorg; lees het vonnis van de rech ter en iedere gek snapt dat dit geen plek is voor peuters en kleu ters. We hebben niet voor niets de Uni versele Verklaring voor de Rechten van het Kind. vooral voor het CDA en de VVD, dat de buiten, die krijgen hun vaccina ties, hun scholing, en als hun ou ders niet goed voor hen kunnen zorgen, dan is er Jeugdzorg om te begeleiden, of om voor die kinde ren een nieuw thuis te regelen. Dat gaat in dit land niet vlekke loos, maar de wil is er wel. En het welzijn van het kind staat daarbij centraal. Maar als zo'n kind door zijn of haar ouders wordt meegeno men naar IS-gebied, dan zijn ze voor deze regering blijkbaar onze kinderen niet meer, ook al hebben ze een Nederlands paspoort. Dan telt hun welzijn niet meer. Dan zijn de kinderen de dupe van de walgelijke keuze die hun ou ders voor hen hebben gemaakt. Maar de Rechten van het Kind zijn er voor alle kinderen. Wat voor monsters hun ouders ook zijn. Kinderen zijn de dupe van de walgelijke keuzes van hun ouders Rechten van het Kind alleen van toepassing zijn op kinderen van leuke ouders. Want deze twee par tijen doen er alles aan om ze maar niet terug te hoeven halen. De reis is veel te gevaarlijk, en die kleine tikkende tijdbommetjes zijn een nog groter gevaar voor de samen leving. Op welke manier zijn zij geïndoctrineerd? Nee, die hoeft men hier niet meer. Vang ze maar op in de regio. Opvang in de regio, de magi sche toverspreuk die mensen overhevelt naar een plaats waar de Nederlandse rege ring geen last meer van ze heeft. Onze kinderen zijn echte kinderen. Die lopen met Sint-Maarten lampionnen, die beschermen we tegen onheil van woensdag 13 november 2019 GO Kinderrechten Bij vakbond FNV verdwijnen 250 banen. Die maatregel moet een bezuiniging van 16 miljoen euro per jaar ople veren, blijkt uit het plan Focus en Verbinding dat in opdracht van de FNV is opgesteld. Peet Vogels Amsterdam Maar blijkbaar geldt voor dit kabinet, en dan december :ht komt is bezorging I uit. 4 'kijk voor de voorwaarden op ah.nl/gratlsproberen PAS/4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6