II Gemengde reacties op plan nieuw Domburgs hotel 12 ZEELAND MUZIEKTHEATER ZEELAND 75 JAAR gebruik gemaakt van bestaand materiaal worden met de film van regisseur Roel Reiné uit 2015. ,,Onze musi cal vertelt een heel ander verhaal. Over het dilemma van Michiel de Ruyter. Hij zit klem tussen de druk die de Republiek op hem uitoefent als admiraal van de vloot en de zorg voor zijn gezin.'' Dit keer wordt geen Het libretto is geschreven door Rini de Koster van MTZ, die zelf de rol van Cornelis de Witt ver tolkt. Hij koos voor een zogeheten raamvertelling: De kinderen Daan en Roos zijn met hun ou ders in het museum in het hier en nu. Omdat ze liever op eigen tempo de kunstwerken willen bekijken, spreken ze af dat ze apart van hun ouders het mu seum gaan ontdekken. Bij een schilderij van een stervende Michiel de Ruyter gebeurt iets vreemds. De zee held wenkt hen en Daan en Roos ver dwijnen als het ware in het schilderij. Michiel vertelt de kinderen zijn le- vensverhaal dat begint met de be lofte aan zijn vrouw op hun hu welijksfeest om aan wal te blij ven. Een belofte die hij meteen moet breken. De Vlaamse dirigent Hans Lau- reyn, die al bij veel producties van MTZ betrokken was, compo neerde dit keer ook de muziek. „Ik vond mijn inspiratie onder meer in een bezoek aan Chatham waar een van de meest legendari sche zeeslagen uit de Neder landse geschiedenis heeft plaats gevonden. De spiegel van het vlaggenschip van de Engelse vloot gold voor De Ruyter als grootste triomf. In het verhaal geeft de spiegel ook het begin aan van het onheilspellende einde", legt Laureyn uit. Zijn muziek zal ook steeds op allerlei manieren gespiegeld worden. De regie is in handen van Hugo Segers en Iris Veekens zorgt voor de choreo grafie. De MTZ leden moes ten auditie doen voor de belangrijkste solorollen. „Bij het maken van een eigen productie kunnen de rollen afgestemd wor den op de talenten die we zeifin huis hebben", zegt Bogaert. De rol van Michiel de Ruyter wordt vertolkt door Peter Reinders en Amber de Vrieze neemt de rol van zijn vrouw Anna voor haar reke- ning. „Dit concert waarmee MTZ een eerste voor proefje geeft van zijn jubileum productie is gra tis toegankelijk dankzij mede werking van de gemeente Schouwen- Duiveland", laat Bogaert p.;-| weten. Vrijdag 22 no vember, Nieuwe Kerk, Zierikzee, 20.00 uur. theaters. Zierikzee krijgt vrijdag 22 november al een uniek voorproefje met een concert in de Nieuwe Muziektheater Zeeland (MTZ) bestaat 75 jaar en brengt ter ere van dit jubileum in maart 2020 de eigen productie 'Michiel de Ruyter, de musical' in de Zeeuwse worden. „Natuurlijk is er nog veel in voorbereiding, maar we zullen tijdens de presentatie in concert- vorm in Zierikzee toch al duide lijk de sfeer van deze musical la ten ervaren.'' Bogaert benadrukt dat 'Michiel de Ruyter, de musi cal' beslist niet vergeleken moet Met een eigen productie legt MTZ de meetlat hoog, vindt Eddie Bo- gaert, adviseur en PR-woordvoerder bij dit gezelschap. ,,Dit keer wordt geen gebruik ge maakt van bestaand materiaal. Alles wordt in eigen beheer gepro duceerd: het verhaal, de composities, de choreo grafie, de kostuums, de decors", zegt Bogaert. Met trots somt hij op dat de talentvolle cast van 45 leden ook alle solis ten voortbrengt, dat er circa 150 kostuums wor den gemaakt en ver maakt en dat er 80 a 100 pruiken gebruikt gaan De plannen voor een nieuw hotel Zonneduin in het Domburgse Ne- halenniagebied kunnen rekenen op wisselende reacties. Op Facebook overheersen de positieve reacties nu projectontwikkelaar Ko van Garderen het ruim dertig jaar oude familiehotel najaar 2020 wil slopen en vervangen door grotere nieuw bouw. Heel wat Facebookers vinden het prachtig, mooi en eigentijds. Maar er zijn ook kritische opmerkingen. Meerdere bezoekers van het onli- neplatform schrijven dat het nieuwe hotel te hoog en te groot wordt. Volgens Van Garderen vol doet het ingediende ontwerp ech- ter aan het bestemmingsplan. Voorzitter Simon de Visser (Stads raad Domburg) heeft nog geen tijd gehad de plannen goed te bestude ren. ,,Dat gebeurt binnenkort." Hij Het huidige hotel is twee bouwlagen met een kap. Het nieuwe wordt drie bouwlagen met een kap vindt het jammer dat het plan er nu al ligt, terwijl een klankbordgroep van bewoners, ondernemers en ge- meente kijkt wat er in het gebied moet gebeuren. ,,Die groep komt in januari weer samen." PvdA-fractievoorzitter Chris Maas haalt dat ook aan. Hij stelt vast dat de gemeente de regie over wat er gebeurt in het gebied uit handen heeft gegeven. ,,Dat is jammer." Van Garderen verklaarde maandag dat hij niet langer kon wachten. Hij wil voorjaar 2022 het nieuwe hotel openen en nog langer wachten op de klankbordgroep past niet in zijn plannen. Chris Maas vraagt zich ook af of het nieuwe hotel past bin nen het bestemmingsplan. ,,Het huidige hotel is twee bouwlagen met een kap. Het nieuwe wordt drie bouwlagen met een kap." De projectontwikkelaar wil ook een ondergrondse parkeergarage. Vooralsnog gaat hij echter toch uit van bovengronds parkeren op eigen terrein. „Indien de gemeente en het waterschap het mogelijk maken dat er ondergronds geparkeerd wordt, Het wordt een enorme kolos. Dat nieuwe hotel wordt wel erg groot dan willen wij dit heel graag posi tief onderzoeken." Wethouder Arie Schot (SGP/CU) vindt het jammer dat de ondernemer zo'n haast heeft en niet wil wachten op de klank- bordgroep en vooralsnog uitgaat van bovengronds parkeren. ,,Onze ambitie ligt hoger. Wij willen het blik daar weg hebben." Hij gaat de komende weken kijken of het plan inderdaad conform het bestem mingsplan is. Buurman Tom Maas (Hotel Ne- halennia) vraagt zich ook af of de plannen van zijn collega echt vol doen aan het bestemmingsplan. Hij trekt samen op met een andere buurman van Zonneduin, Robbert Vreeke van Hotel Bosch en Duin. Zij laten weten dat als alles voldoet aan het bestemmingsplan ze geen enkel bezwaar hebben. Maar ook zij hebben zo hun twijfels. Tom Maas: ,,Want het wordt een enorme kolos, dat nieuwe hotel wordt wel erg groot." woensdag 13 november 2019 ZV Voorproefje musical Michiel de Ruyter -Eddie Bogaert ff Ali Pankow Zierikzee Michiel de Ruyter (Peter Reinders) met zijn gezin. In het mid den zijn echtgenote Anna (Amber de Vrieze) in de musical van MTZ. FOTO PETER KOUIJZER Emile Calon Domburg —Chris Maas, fractievoorzitter PvdA —Tom Maas, hotel Nehalennia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 63