Sint-Maartensdijk heeft weer koningslinde, maar wel 'n dikkere IN DE REGIO 6 Zonnepark heeft voorkeur MIJN DORP, MIJN STAD Willem Adriaansens Kruiningen De raad zette namelijk alle lichten op groen voor de aanleg van drie zonneparken binnen de gemeente. Een van die zonneparken moet vol gens de plannen gebouwd worden op de locatie die is bestemd voor de omstreden vergister van Engie. Door het afgeven van een Verkla ring van geen Bedenkingen (VVGB) aan de initiatiefnemer van het zonnepark (ZonXP) lijkt die biovergister zijn plekje kwijt te ra ken. ,,Het was een haastklus", om schreef wethouder Jaap Sinke de klus om tot dit voorstel te komen. ,,Want de initiatiefnemers van de zonneparken hebben nog maar tot donderdag 14 november om subsi die aan te vragen. Daarom moesten wij het nu afronden." Een paar uur voor sluiting van de termijn om zienswijzen in te die nen kreeg het college zelfs nog een zienswijze van 34 pagina's binnen, vertelde Sinke. ,,Desalniettemin hebben we alle voorzichtigheid be tracht om de vragen daarin af doende te weerleggen. We zetten alles op alles om te voorkomen dat die biovergister er komt." De raad stemde unaniem in met het collegevoorstel, want iedereen in Reimerswaal is tegen de komst van de vergister. Daarom wil men nu zelfs in de Kreekrakpolder 21 hectare aan zonnepanelen laten neerzetten. Terwijl diezelfde raad dit voorjaar nog besloot om aan een dergelijk verzoek (voorlopig) niet mee te werken. Indiener ZonXP heeft echter het zonnepark van 7 hectare in de Bath- polder (waar de biovergister zou moeten komen) gekoppeld aan de bouw van een zonnepark in de Kreekrakpolder, enkele kilometers verderop. Dit omdat een park alleen in de Bathpolder financieel niet rendabel zou zijn. Die koppeling neemt de raad nu voor lief. Het derde zonnepark, een initia tief van LambWeston/Meijer en Wiskerke Onions voor 12 hectare zonnepanelen aan de Kamperweg, kreeg van de raad eveneens een VVGB. Ook voor dit park kan een verzoek om subsidie worden inge diend. Er zijn nog risico's En waarom ging dan die kurk nog niet van de fles in Kruiningen? Om dat er nog risico's bestaan, aldus Sinke: ,,De initiatiefnemers hebben de subsidie nog niet. En ook de gang naar de Raad van State is mo gelijk voor Engie. En dan weet je ook nooit wat er uit komt." En dan is er nog het 'gevaar' dat grondeigenaar ASR toch nog aan Engie verkoopt. ,,In het allerslecht ste geval hebben we straks een bio- vergister in de Bathpolder en een stukje zonnepark in de Kreekrak- polder. Maar als ASR de grond ver koopt aan ZonXL, dan komt er geen biovergister." SINT-MAARTENSDIJK Sint Maartensdijk heeft een nieuwe koningslinde. Het is het derde exemplaar dat in korte tijd op de Markt wordt neergezet. De vorige twee bomen zijn bezweken aan vernielingen. Niet zozeer het ge volg van een enkele moedwillige vernielingsactie, maar meer een sluipend proces. ,,Er staat een sierlijk hekwerk omheen en kinderen klimmen op dat hek en halen de takjes er af. En op den duur kan de boom daar niet tegen want dan gaat de bast kapot en gaat de boom dood", zegt Kees de Korte van de Hervormde Ge meente Rehoboth in Sint-Maar tensdijk. Oliebollenverkoop Deze kerk heeft een deel van de opbrengst van de jaarlijkse olie bollenverkoop bestemd voor de aanschaf van een nieuwe boom. ,,We stonden met een kraam naast de koningslinde en dachten wat zou het mooi zijn om iets terug te kunnen doen voor het dorp." En zo werd het idee geboren om geld te besteden aan de aanschaf van een nieuwe boom. ,,We hopen nu dat mensen doordat ze oliebollen hebben gekocht en daarmee im pliciet de boom meebetalen, ook wat oplettender zullen worden." Lezing over Zeeuwse spoorlijn Expositie Top 2000 a gogo woensdag 13 november 2019 Rilland lijkt verlost van vergister BE Lotte Polderman zorgde er mede voor dat er weer een nieuwe k(r)oningslinde geplant kon worden op de Markt in Sint-Maartensdijk. foto marcelle davidse De kurk ging nog net niet van de fles in de gemeenteraad van Reimerswaal. Toch zijn de kan sen voor de komst van een bio- vergister naar Rilland gister avond aanzienlijk geslonken. GOES Marius Broos geeft vrij dag een lezing in hotel Terminus. Hij is uitgeno digd door Heemkundige Kring De Bevelanden om te komen spreken over de Zeeuwse spoor lijn. Broos geldt als een autoriteit op het gebied van de spoorwegen. In zijn vrije tijd publiceerde hij veel over de geschie denis van de spoor- en tramwegen. De lezing begint om 19.30 uur. ELLEWOUTSDIJK Hennie de Dreu uit Drie- wegen exposeert in het Kerkje van Ellesdiek. De Dreu maakt sinds een paar jaar met veel ple zier aquarellen van uit eenlopende onderwer pen. De expositie heeft de naam Wafer en Verf meegekregen. De schil derijen zijn te zien op 16 en 30 november en 14 en 28 december in het kerkje in Ellewoutsdijk. KAPELLE Popkoor Seaside Ren- dez-Vous uit Goes en muziekvereniging Ons Genoegen uit Kapelle presenteren zaterdag en zondag voor de derde Popkoor Seaside Rendezvous. keer de Top 2000 a gogo in De Vroone. Het dorpshuis wordt omge vormd tot een Top 2000 café en samen met de bezoekers tellen de koorleden en de muzi- kanten af van nummer 2000 tot nummer 1. De voorstelling op zaterdag begint om 20.00 uur, zondag om 15.00 uur. Kaarten via info@seasi- derendezvous.nl. COLIJNSPLAAT Voorstraat 45, 12.00 17.00 uur: Maritieme leestafel GOES Inloophuis Oase, ochtend: In loop voor koffie en thee; De Spinne, 09.30-11.30 uur: In loopspreekuur voor vragen over de com puter; 13.00-14.00 uur: Spreekuur van wijkagent; Biblio theek, 10.00-11.30 uur: Digitaal Café; Centrum 't Westlicht, 10.00-12.00 uur: In loop voor hulpvragen; Wijkcentrum Jan Lig- thart, 13.30-15.30 uur: Inloopmoment met de Wijkagent en Wijk beheerder; Gasthuis, 19.00-20.00 uur: Op treden koor Katanza HANSWEERT Zorg centrum Maria-Oord, 10.30 uur: Digi Inloop KAPELLE De Vroone, 09.00-11.30 uur: Houtsnijden; 13.00 17.00 uur: Biljarten voor senioren; 19.15 uur: Bridgeavond KORTGENE Dorps huis De Stadsweide, 14.00-16.00 uur: Se niorenmiddag KRUININGEN Rei- merswaalhal, 09.30 10.30 uur: Yoga-gym voor 55+ RILLAND De Nieuwe Vliedberg, 10.00-11.15 uur: Wandeling in groepsverband THOLEN Oudelande- straat 11, 19.30 uur: Vrijzinnige geloofsge meenschap met Ivo de Jong over Rem brandt WEMELDINGE De Wemel, 14.00-16.00 uur Bingo YERSEKE Zorgcen trum Moerzicht, 10.00-11.15 uur: Wan deling in groepsver band; Moerzicht, 19.00-20.00 uur: Bijbellezing

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 59