O 0 O iJi£; 10 ZEELAND Drie breuken in knieschijf De Waele Kustmarathonboek na Hobbeldebobbel Twee Zeeuwen mee naar wereldbeker Handballers in de beker tegen eredivisionist HC Zeeland neemt het morgenavond in het bekertoernooi op tegen het 'grote' Tachos. 'De beker zullen we niet winnen, maar we willen natuurlijk wel zo lang mogelijk in hun spoor blijven', blikt sterkhouder Brendan Meulmeester (22) vooruit. VOETBAL Bryan de Waele heeft zijn knieschijf in drie stukken gebroken. Dat is het resultaat voor de doelman van Sluis, die zondag in slotfase van de wedstrijd tegen Groede met een ambu lance van het veld afgevoerd moest worden. ,,Maandag is hij geopereerd'', vertelt Sluis-be- stuurslid Theo Schram. ,,Bryan zijn knieschijf is op drie plaatsen gebroken. Tijdens de opera tie zijn die drie stukken weer aan elkaar ge hecht. Het zal een lange revalidatie worden van naar verwachting zo'n twee tot drie maanden, maar hij is er van overtuigd dat hij terug in het doel komt.'' ATLETIEK Na afloop van de HobbeldeBobbelloop, die za terdag voor de 19de keer wordt gehouden in Zoutelande, zal het eerste exemplaar van het Kustmarathonboek 2019 worden uitgereikt. Dat gebeurt om 16.30 uur door gedeputeerde Jo-Annes de Bat, die dit jaar zelf debuteerde in de Kustmarathon. Aan wie hij het eerste exemplaar uitreik is nog een verrassing. De Hobbeldebobbelloop is vijftien jaar lang georganiseerd door Kustmarathon Zeeland, maar sinds 2016 is de organisatie in handen van Dynamica. Het parkoers van 11 kilometer loopt door duin, bos en strand en telt 17 be klimmingen, dan wel overgangen, waardoor het als behoorlijk zwaar bekend staat. Goes VELDRIJDEN Shirin van Anrooij en Tim van Dijke komen aanstaande zaterdag in actie tijdens de we reldbeker veldrijden in het Tsjechische Tabor. De renster uit Kapelle en de inwoner van Co- lijnsplaat zijn door bondscoach Gerben de Knegt opgenomen in de Nederlandse selectie. Van Anrooij komt in actie bij de elite-vrou wen, Van Dijke doet dat bij de U23-categorie. De twee Zeeuwen kwamen afgelopen week end nog in actie bij het EK veldrijden in het Italiaanse Silvelle. Shirin van Anrooij pakte bij de junioren een bronzen medaille, Tim van Dijke moest bij de beloftes genoegen nemen met de vijfde plaats. Hij was daarmee de beste Nederlander. Quote van de dag De Pater Moosdijk De uitschakeling van hoofdklasser United Breda in de eerste ronde van het landelijke bekertoernooi werd door de handballers van HC Zee land als een flinke opsteker be schouwd. In de tweede ronde wacht morgenavond echter een te genstander van een heel ander ka liber, als eredivisionist Tachos uit Waalwijk op bezoek komt in Zie- rikzee. Ook Brendan Meulmeester fron ste wel even zijn wenkbrauwen toen Tachos uit de koker rolde als volgende tegenstander voor zijn ploeg HC Zeeland. ,,Maar eigenlijk is het wel leuk ook dat je meteen zo'n tegenstander loot, want je weet toch van tevoren dat je die be ker nooit van zijn leven gaat win nen. Gelukkig loten we dan geen tegenstander die Bene-League speelt als bijvoorbeeld Lions'', ver telt de 22-jarige schutter van HC Zeeland, die stiekem hoopt op enige onderschatting bij de ploeg uit Waalwijk. „Misschien denken ze wel dat ze toch 'maar tegen een hoofdklasser' spelen, en komen ze niet in hun sterkste formatie naar Zierikzee.'' Met welke insteek de wedstrijd ingegaan moet worden is bij Bren dan Meulmeester wel al duidelijk. Ik had de stap al kunnen maken naar de eerste of de tweede divisie ,,We gaan er echt volle bak tegen aan en willen echt een goede wed strijd neerzetten. We zien dit dan wel als een mooie oefenwedstrijd, maar gaan absoluut proberen zo lang mogelijk in het spoor van hun te blijven'', vertelt Meulmeester, voor wie het een mooie gelegen heid zou kunnen worden om zich in de kijker te spelen bij een aan sprekende ploeg. ,,Ik had de stap al kunnen maken naar de eerste of de tweede divisie, maar ben niet inge gaan op verschillende aanbiedin gen. Voornaamste reden was wel om de groep niet in de steek te la ten, dat kon ik echt niet over mijn hart verkrijgen. Iedereen is al zo hard nodig'', verklaart hij zijn standpunt tot nu toe. Hoger niveau Desalniettemin lijkt de deur naar een hoger niveau nog zeker niet de finitief dicht gegooid door Brendan Meulmeester. ,,Als we dit seizoen weer zo laag eindigen dan ben ik weg. Ik heb al aangekondigd dat ik absoluut niet in de eerste klasse wil gaan spelen, want dan gaat mijn plezier weg.'' Voorlopig blijft hij dus nog in het blauw van HC Zee land te bewonderen, ondanks dat er na het vertrek van John Jansen door verschillende trainers en coaches de scepter wordt gezwaaid. ,,Van ie dereen leren wel zeker wel wat, en kunnen we ons dus blijven ontwik kelen. Het was inderdaad zoeken naar vastigheid, maar dat begint steeds beter te lopen'', aldus Meul meester, die niet echt een voorspel ling durft te wagen voor het beker- treffen met Tachos. ,,Als we maar plezier hebben'', besluit hij la chend. De wedstrijd morgenavond begint om 20.30 uur in Zierikzee. Brendan Meulmeester ziet de wedstrijd tegen Tachos als een mooie oefenwedstrijd. foto lex de meester ,,De trainer vindt dat ik in wedstrijden meer moet -1— en brutaler moet zijn. Alles regelen achterin.'' woensdag 13 november 2019 GO Jo-Annes de Bat reikt het eerste Kustma rathonboek 2019 uit. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN De onder-23- elftallen van Goes en Rei- merswaal tref fen elkaar van avond om 20.00 uur op Sportpark 't Schenge. Scheidsrechter is Leo Uitter- hoeve uit Hoe- dekenskerke. 2 Scheidsrechter Gerrit de Pater uit Krabben- dijke heeft aan een botsing met een speler van DBGC een hersenschud ding en twee gekneusde ne- kwervels over gehouden. ,,Erg pijnlijk, maar ik kan gelukkug weer redelijk werken.'' I Handballer Jari van de Moos dijk heeft na een blessure periode van acht weken zijn rentree ge maakt voor het Belgische Olse Merkem. Zijn club bezet de vierde plaats in de 1e Nationale divisie van Bel gië. a (O 'In het spoor van Tachos blijven' Ron de Waal Middelburg - Brendan Meulmeester (22) - Olivier Aertssen (15) uit Wolphaartsdijk, vertelt in een interview op Ajax.nl over zijn ontwikkeling bij Ajax.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42