Hoge Raad is het eens met straf voor Axelaar Gebreide borsten zitten lekkerder voor (ex-)kankerpatiënten fezn I RACiSTSFy, John Smidt werd op 23 oktober 2012 op gruwelijke wijze ver moord toen hij zijn hondje aan het uitlaten was. Hij werd in Axel mis handeld en achter in de kofferbak van zijn auto gegooid. Daarna werd hij naar Westdorpe gereden, terwijl hij onderweg steeds werd gemarteld. In Westdorpe werd hij met zeventien messteken omge bracht en de daders dumpten hem in een greppel aan de Vissersver korting. Het hof noemde de moord 'weerzinwekkend'. Vernietigen Van der Z. noemde de uitspraak in hoger beroep een aanfluiting en kondigde aan in cassatie te gaan. Zijn advocaat vraagt de Hoge Raad nu om de beslissing van het ge rechtshof te vernietigen. Hij is on der meer van mening dat het ge rechtshof ten onrechte het ver- schoningsrecht heeft toegekend aan twee geestelijk verzorgers van de gevangenis. Medeverdachte G. J. zou aan hen hebben verklaard dat hij de moord alleen zou heb ben gepleegd. De advocaat-gene raal vindt die cassatieklacht onge grond. Uit andere bronnen is na melijk voldoende informatie ver kregen over de uitlatingen van de medeverdachte. Ook de andere cassatieklachten leiden in de visie van de advocaat-generaal niet tot vernietiging van de uitspraak. De veroordeling en de opgelegde straf kunnen dan ook in stand blijven. De uitspraak van de Hoge Raad is voorlopig bepaald op 7 januari It woensdag 13 november 2019 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl TERNEUZEN Drie mannen en twee vrouwen, dat was de op komst gistermiddag om één uur bij een demonstratie tegen de inzet van roetveeg- pieten bij de sinterklaasin tocht zaterdag in Terneuzen. Stop Antifa Terreur Zeeland tekende voor de organisatie. De leider die niet met naam in de krant wilde en ook niet vol in beeld, had meer mensen verwacht. ,,Wij hebben de de monstratie snel georgani seerd en veel mensen werken nu", noemde hij als redenen, met de tekst 'Zwarte Piet geen racisme' in de hand. Voor de intocht zaterdag in Terneuzen wil Stop Antifa Terreur Zeeland zich mogelijk ook nog laten zien, maar niet tijdens de intocht. De leider: ,,Sinterklaas is een kinder feest, dat willen we niet ver storen." Roetveegpieten zijn voor hem uit den boze. ,,Zwarte pieten zijn traditie, daar is niks mis mee." In Ter- neuzen zullen zaterdag ook zwarte pieten zijn. Stop Antifa Terreur richt zich tegen linkse, anti-fascistische organisaties van onder an dere krakers die volgens de leider erg gewelddadig zijn. Hij wilde daarom anoniem blij ven. ,,Wij zijn juist vreed zaam." '24 jaar voor martelmoord is terecht' De 24 jaar celstraf, die Axelaar J. van der Z. in februari in hoger beroep kreeg opgelegd vanwege de moord op de 86- jarige plaatsgenoot John Smidt, kan in stand blijven. Dat adviseert de advocaat-gene raal van de Hoge Raad in een conclusie die gisteren is gepu bliceerd. Wendy de Jong Den Haag 2020. Ko a.? 'S£

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 33