L J M Sprankelend en overtuigend 44 Kerstmarkten al vanaf 59 effeweg.nl MEDIA CULTUUR 29 Cccf-lvt, effeweg.nl of bel 08810 30 800 |/|jw ïmwj: s >mm Persoonlijks Nadjim Severina is verbluffend sterk als dragqueen Lola Boek zonder aanbetaling woensdag 13 november 2019 GO 0 5 -OTO GETTY IMAGES yyDe Kuip en maakte twee albums: een tranceplaat met Benno de Goeij (waarmee hij het duo Gaia vormt) en Balance, een album waar zowel pop- als trancetracks op staan. Binnen een week werd het een gouden plaat. ,,Ik zal nooit mijn tranceafkomst verloochenen, maar waarom niet én én? En trance, én pop, én hardstyle. This is me, accepteer het of niet.'' This is me is niet voor niets ook de naam van de show die hij volgend jaar mei in tweevoud (21 en 22 mei) opvoert in Ziggo Dome. ,,Ik wil daar meer dere kanten laten zien. Iets persoonlijks. Daar leent de Ziggo Dome zich uitstekend voor. Een intieme setting en dicht bij de fans. Het mooie: ik doseer meer, maar ben productiever dan ooit.'' Ziggo Dome past hem inmiddels als een oude jas. Armin van Buuren verkocht 'm zesmaal uit met de Embrace- en Intense-shows en draaide er laatst, tijdens de wintereditie van Tomorrowland, tijdens het Amsterdam Dance Event. ,,Heel gaaf met het Metropole Orkest'', aldus Van Buuren die bij de shows van This is me - bijna vanzelfsprekend - weer gastartiesten verwelkomt. Marco Borsato? Davina Michelle? ,,We hebben nog niemand ge boekt, maar er zullen zeker artiesten komen. Maar eerst gaan we de basis optuigen.'' Kinky Boots is een Musical Award-kandidaat. foto roy beusker MUSICAL Kinky Boots Tournee tot en met april Jeroen Schmale Zijn het de scherpe dialogen met hun heerlijke kartelrandjes? Is het de soms zo bombastische en dan weer ingetogen muziek van jaren 80-heldin Cindy Lauper, die met Kinky Boots eindelijk haar ware mu zikale kleuren weer eens in Neder land schetst? Is 't het lekker vet aan gezette contrast tussen de fabelach tige dragqueen Lola (Nadjim Seve- rina) en haar flamboyante Angels enerzijds en de zei-mijn-vrouw- vannacht-ook-humor in de zielto gende schoenenfabriek die de kinky laarzen voor Lola en haar zielsver wanten gaan ontwerpen? Zijn het de lessen over vooroorde len tussen beide kampen? Is het het waanzinnige decor, dat ruim twee uur lang geen moment verveelt? Het energieke ensemble, dat functi oneert als een goed ingespeeld sportteam? Iedereen is voortdurend in actie, ook de spelers die de bal even niet hebben. Wat het ook is, Kinky Boots is een omnivoor-in-de-dop op het jaar lijkse Musical Awards-gala. Door al het bovenstaande, maar vooral ook door de uitgebalanceerde cast. Blik op de drie hoofdrolspelers: Vajèn van den Bosch blijkt haar eerste ko mische personage met verve neer te zetten, Jonathan Demoor overtuigt als de op het oog zo rustige fabrieks directeur Charlie Price, die in wer kelijkheid een borrelende vulkaan blijkt te zijn - met een vadercom- plex als lava dat steeds nadrukkelij ker boven de rand opborrelt. En dan is er nog de absolute ko ningin van het Broadway-bal: Nad- jim Severina, alias Simon, alias Lola de Dragqueen: voor iemand die eerst behoorlijke twijfels had over de rol, speelt hij verbluffend sterk. Nee, wacht, hij speelt geen drag- queen, hij is er één. Gedragen door zijn ook al uitmuntende Angels, met hun vleugels in alle kleuren van de regenboog. Niets te klagen? Ach, sommige liedteksten zijn niet altijd even goed te verstaan en het zal ongetwijfeld een licentiedingetje zijn - uitonder handeld door gehaaide advocaten - maar moeten alle namen echt in het Engels uitgesproken worden? En waarom is het verhaal eigenlijk in Northampton, Clacton en Londen gesitueerd, in plaats van Coevorden, Zoetermeer en Amsterdam? Het is spijtig, maar niet meer dan dat. Kinky Boots overtuigt, sprankelt, laat lachen en nadenken. Wat een show. DüsseldorF, Trier en Monschau ALL incLusive Vertrek: 6,20 dec Oberhausen en Dortmund Logies en ontbijt Vertrek: 30 nov, 6,7,13,14,20,21 dec Romantische Strasse Oberhausen, Kassei en Dortmund ALL incLusive Vertrek: 29 nov, 6,13,20 dec Hamburg Ontbijten diner Vertrek: 29 nov, 6,13 dec Ontbijt en diner Vertrek: 29 nov, 6,13,20 dec ALLe fouten voorbehouden. Excl. reserveringskosten en CaLamiteitenfonds. "'""O

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 29