Bruawallen w X 28 MEDIA CULTUUI Quote van de dag DANCE ARMIN VAN BUUREN Armin van Buuren kondigde gisteren twee nieuwe shows aan in Ziggo Dome volgend jaar. Tegelijk weet de dj zijn optredens beter te doseren en ruimt hij vaker een leeg plekje in zijn agenda in. „Voor mijn gezondheid en gezin.'' Lol in de studio is belangrijker dan het gegeven of ik daarmee succes behaal ANGELA KIJKT TV Ik woon lekker tussen de boeren. Ik vind het wel gezegend zo Bureau Brugwallen is een opvallende nieuw komer op de maandagavond van RTL 4. Traditiegetrouw is dat het domein van wanhopige huizenkopers, mensen die naar het einde van de wereld emigreren of een Ameri kaanse dramaserie over een briljante, maar autisti sche arts. Maar sinds twee weken vliegen je als kij ker de politiekogels om de oren en word je inge wijd in een wereld van lokhorloges, undercover agenten en het prosti-alarm. Kortom, het is een docuserie die je eigenlijk verwacht op RTL 5, ingeklemd tussen hoogstand jes als De Villa en het nieuwste seizoen van Zon Zuipen Ziekenhuis. Nu stond het ook op die zender gepland, maar de bazen promoveerden het op het laatste moment naar het hoofdpodium RTL 4. Geen idee of het een noodgreep was, maar in dit geval is het volkomen terecht. Ewout Genemans, de Zoop-acteur die zich via culthits als Superfans en Passie in de Polder ontwik kelde tot serieus programmamaker en presentator, loopt mee met het politieteam van de Amster damse Wallen. Al dekt 'rent mee' de lading beter. De agenten voeren een onafgebroken strijd tegen zakkenrollers, drugsdealers, dronken toeristen en ander gespuis. Een wereld op zich, met eigen regels en mores. Genemans mag daar opmerkelijk dichtbij ko men met de camera. Zo dichtbij dat je als kijker bijna de adrenaline door de lijven van de agenten hoort gieren als er twee waarschuwingsschoten nodig zijn om een gewapende dronkaard te over meesteren. Ook is Genemans onderdeel van un dercoveracties op straat en praat hij met agenten over het geweld waarmee ze in toenemende mate te maken krijgen. Zoals met Jan en Lieke, eerder ook al eens te zien in De Wereld Draait Door. Natuurlijk weet je als kijker nooit welke gebeur tenissen op last van de politie zijn gesneuveld op de montagetafel. Maar ik krijg na twee afleverin gen sterk de indruk dat Bureau Burgwallen een vrij reëel beeld geeft wat werken op die plek inhoudt. Daarbij worden stevige opmerkingen over crimi nele asielzoekers die maar blijven terugkomen, niet geschuwd. binnen zijn genre, is dat Genemans allesbehalve het prototype is van de stoere politieverslaggever. Hij oogt timide en heeft geen imponerende borst kas a la Peter R. de Vries, John van den Heuvel en Jens Olde Kalter. Als twee agentes hem op weg naar de surveillancewagen vragen of hij zin heeft in een nieuwe dag, antwoordt Genemans monter: ,,Jazeker, ik vind het wel weer gezellig.'' Dat hoor je toch zelden in dit soort program ma's. woensdag 13 november 2019 Publieksprijs 'De Dirigent' Anna naar de NPO Vandaag stapt Armin van Buuren (42) op het vliegtuig voor een Azië-trip van drie weken. Wie denkt dat de dj daarna meteen doorgaat naar volgende gigs of optredens, heeft het mis. ,,Ik blijf daarna drie weken thuis. Ik doseer meer dan voorheen. Maak ruimte in mijn agenda. Met Pasen ben ik vrij, in januari een paar weken. Voor mijn eigen gezondheid en gezin.'' Het dj-bestaan kreeg door de zelfverkozen dood van Tim Bergling, alias dj Avicii, in 2018 een behoorlijk knauw. De Zweed worstelde met de immense druk die het vak met zich meebrengt. Over mentale hulp in de dancescene wordt niet langer lacherig gedaan. ,,Ik ken bijna geen dj die niet bij een coach of psycholoog zit'', stelt Van Buuren. ,,Er is gelukkig veel veranderd. Dj's praten opener over de druk die het vak met zich meebrengt. Heel positief, want het ^s natuur lijk een knettergek beroep. Vliegtuig in, vliegtuig uit. Festivals, shows, jetlags, de aandacht, je moet sterke benen hebben om dat bestaan te dragen.'' Zelf liep Van Buuren ook bij een coach. Er was een tijd dat de dj zelfs van de kritiek van één fan wakker lag. Hij was nummer één van de wereld, maar doodongelukkig. ,,Ik ben een pleaser, altijd geweest. Ik ben altijd bang geweest voor reacties van de fans. En af en toe nog steeds wel, maar ik heb geleerd dat ik niet iedereen tevreden kan stel len. Ik durf meer te laten zien wie ik ben. Ik wilde een hardstyle plaat maken, waarom niet?'' Van Buuren had veel aan de coach die hij be zocht. ,,De sessies hebben mij echt verder ge- bracht. Ik ben weer de lol gaan inzien van muziek maken. Neem de samen werking met Marco Bor- sato. Het heeft maanden geduurd voordat we die plaat hebben gemaakt. Met kleine stapjes, rustig kijken wat het beste was. Ja, een gewaagde combi, maar iedereen in onze omgeving zei: het is wel een leuk liedje. En wit nou commentaar dat iets niet kan?'' Het past in de ontwikkeling die Armin van Buu- ren de afgelopen jaren doormaakte. ,,Ik zit creatief lekker in mijn vel, ga meer uit van eigen kracht en voel min der druk. Ik heb ontdekt dat de lol in de studio belangrijker is dan het gegeven of ik daarmee succes behaal. Als je mij tien jaar geleden had gezegd dat ik een nummer met Marco Bor- sato zou maken, had ik je recht in het gezicht uitgelachen. Die plaat is een megahit geworden. Ook in België. Blijkbaar doe je dan toch iets wat de mensen aanspreekt. Ik wil me niet meer beperken tot één trucje. Ik wil verder kijken. Het mooie: ik merk aan mijn fans dat ze meegroeien. Dit is de tijd dat het kan.'' Durf Van Buuren is een weg opgegaan met 'meer varia tie en durf'. ,,Mijn hart ligt bij trance, maar als ik al leen nog dat zou maken, zou ik voor mijn gevoel stilstaan. Als dj wil ik de dansvloer in beweging houden, maar als artiest ben ik verder gegaan'', zegt de Leidenaar die in 2019 diverse uitstapjes maakte. Van Buuren stond op Pinkpop, had een nummer 1-hit in de Top 40 met Davina Michelle en Marco Borsato, trad op bij diezelfde Borsato in Wat de serie ook net een tikkeltje anders maakt GO FILM De Dirigent van regisseur Maria Peters (foto) heeft de pu blieksprijs ge wonnen op het Denver Filmfes tival in de VS. De film gaat over de eerste vrouwelijke diri gent die eind jaren 20 grote symfonieorkes ten leidde. TELEVISIE Anna Nooshin is met Mooier wordt het niet vanaf 26 no vember te zien bij de NPO. Ze is bekend van RTL Boulevard en Holland's Next Top Model. Het nieuwe pro gramma gaat over de rol van schoonheid op de samenleving. 'Dit ben Ik accepte het of niet' Dennis Jansen W —Presentator Henny (68) in Veronica Magazine. Hij heeft een comeback op tv uit zijn hoofd gezet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 28