wel de winkelervaring Kwade honden die het toch eens worden \mrnm 21 Waarvan akte D r Vader heeft de grond tegen de afspraken in aan zijn jongste zoon verkocht SfiBD BSSn] iia 111111111111 11111111 mi mii SSDQQDGnl IS on DD SS j lannmmnDi HO Wie is de goedkoopste? Een prijsvergelijking in week 44 Uitkomst komt vooral door het gratis bezorgen, want het prijsver schil met Jumbo is gering. De meeste prijzen van Jumbo liggen op hun beurt iets lager dan bij Al bert Heijn. Maar die heeft vaak scherpe aanbiedingen, zoals deze week het krat bier (€6,90 kor ting!). Daardoor was Albert Heijn ex clusief bezorgkos ten zelfs het goed koopst en bood het Heijn; in de mei- en zomervakantie, als ze met haar gezin op de camping staat in Zeeland, kiest ze voor Jumbo, want Albert Heijn bezorgt daar niet. Bij Picnic heeft ze nooit besteld. ,,Ik heb het overwogen, maar ik liep er meteen tegenaan dat ze niet alle mer ken hadden die ik fijn vind.'' Inspiratie De prijzen van de producten zijn online hetzelfde als in de winkel, en ook gelden online dezelfde aanbie dingen. Toch, zegt Moers, zal online het nooit winnen van de fysieke winkel. ,,Omdat de gemiddelde af stand tot de supermarkt, zo'n 900 meter, simpelweg te kort is. Boven dien vinden veel mensen zo'n be zoekje aan de supermarkt ook wel ge zellig, het gaat toch om de beleving.'' Even knijpen in die avocado om zo de beste uit te kiezen. Een stukje kaas proeven. Je ogen over de nieuwe pro ducten laten glijden. Dat gevoel herkent Anouk Duba (25). ,,Ik wil producten graag even in het echt zien'', zegt ze. Online bood schappen bestellen is niks voor haar. ,,Zo stond er een keer chocolade- hummus in de reclamefolder, maar in de winkel zag dat er toch niet zo lekker uit.'' Duba loopt altijd een vaste route. ,,Ik heb enkele standaard- boodschappen, maar ik vind het leuk langs alle schappen te lopen en de aanbiedingen te bekijken. Op die ma nier raak ik geïnspireerd. Zo was er laatst pompoen in de aanbieding, en dan bedenk ik daar een recept mee.'' Zo wil Duba graag verrast worden door nieuwe producten. ,,In de win kel zie je die veel eerder dan online. Soms kijk ik ook in mandjes van an deren om op ideeën te komen.'' Toch vreest ze op termijn er niet onderuit te komen om online te be stellen. ,,Ik kan me voorstellen dat de supermarkt over een paar jaar verdwijnt, vanwege de kosten en het gemak van online. Dat zou ik jammer vinden, want ik vind het een leuk uitje.'' Gevieren zitten we om de eettafel in de kleine bedompte huiskamer: vader, zijn twee zoons en ik. De sfeer is om te snijden. Er moeten handtekeningen worden gezet on der een overeenkomst die een einde zal maken aan een langslepend conflict tussen enerzijds de vader en zijn jongste zoon en anderzijds de oud ste zoon. Urenlange praatsessies met stemver heffingen en over en weer vliegende verwijten zijn aan dit moment vooraf gegaan. Uiteindelijk heeft ieder zijn knopen geteld en ligt er een voor ieder aanvaardbaar compromis. Maar nu er getekend moet worden, gedraagt de vader zich weer eens zoals ik hem heb leren kennen: bot en wrokkig. Tijdens de reeks be sprekingen die ik met deze drie heb gehad, ont popte hij zich als een dominante bullebak die zijn zoons schoffeert en vernedert. Geen aan genaam mens. Maar voor mij heeft hij respect. Na enig aandringen zet hij, met veel vertoon van tegenzin, toch zijn handtekening. De vader kan het kennelijk moeilijk verkroppen dat zijn oudste zoon niet in het boerenbedrijf van zijn ouders is gestapt en een eigen onderneming is begonnen, pal naast dat van zijn ouders. De jongeman wilde een extra stuk grond kopen van zijn ouders, maar had er destijds de middelen niet voor. In een aparte akte legden zijn ouders daarom vast dat hij het recht van eerste koop zou hebben. Maar dat was toen de moeder nog leefde, de bindende factor in het gezin. Na haar dood zijn de verhoudingen op scherp komen te staan. De vader en zijn wat wereld vreemde jongste zoon aan de ene kant, de oudste zoon aan de andere kant. Vader heeft het stuk grond dat de oudste zoon wilde kopen, tegen de af spraken in, aan zijn jong ste zoon verkocht. Dat had hij niet mogen doen, omdat de oudste zoon het recht van eerste koop had. Maar de akte waarin dat was geregeld, is opgemaakt bij een andere notaris. Omdat de vader het recht van eerste aankoop verzweeg en er in de documenten in ons archief geen verwijzing naar was, zag ik geen belemmeringen en heb ik de verkoopakte gepasseerd. Uiteraard was de oudste zoon on aangenaam verrast toen hij een paar jaar later de grond wilde kopen. De oplossing lag voor de hand: als de jongste zoon zijn grond zou doorverkopen aan zijn broer, was het probleem de wereld uit. Maar beide partijen wierpen voortdurend onnozele bezwaren op. De jongste zoon op instigatie van zijn vader, de oudste uit pure halsstarrigheid. Met kwade honden is het slecht hazen vangen, zegt het spreekwoord. Dat deze drie er uiteinde lijk zijn uitgekomen, mag daarom een klein wonder heten. woensdag 13 november 2019 GO m i, i ictraTIF MARKREIJNTJENS PRODUCTEN ALBERT HEIJN JUMBO PICNIC Doos eieren huismerk (6 stuks) €1,89 €1,79 €1,85 Pak halfvolle melk huismerk €1,05 €0,85 €0,63 Pak halfvolle yoghurt huismerk €1,05 €0,85 €1,17 Zak aardappelschijfjes (500 g) €0,79 €0,70 €0,70 Een broccoli (500 g) €0,90 €0,89 €0,85 1 kilo bananen €1,95 €1,19 €1,95 Pak vegetarische hamburgers €2,09 €1,82 €2,35 Zak Unox erwtensoep €2,69 (2de gratis) €2,65 €2,36 Lays chips paprika (335 g) €1,99 €1,89 €1,87 Coca cola 1,5 l fles €2,24 €1,95 €2,15 Gemalen koffie Douwe Egberts (500 g) €5,79 €5,25 €5,25 Krat bier Hertog Jan €9,99 (aanbieding) €16,39 €16,56 Quaker cruesli 4 noten €2,99 €2,74 €2,74 Bruin volkorenbrood €1,22 €1,00 €1,04 Pindakaas Calvé (350 g) €2,89 (2de halve prijs) €2,68 €2,55 Wc-papier (10 rollen, 3 laags) €2,99 €2,99 €2,44 Robijn wasmiddel (kleur) €8,95 (2de gratis) €7,99 €6,99 Totaal boodschappen exclusief statiegeld €51,46 €53,62 53,45 Bezorgkosten: (do na 18-00u) €04,95 €05,45 geen TOTAAL: €56,41 €59,07 €53,45 Chiquita bij AH en Picnic, Dole bij Jumbo 4x6 flesjes bij Picnic (heeft geen krat bier) 8 rollen 3 laags bij Picnic De drie aanbieders ontlopen elkaar niet veel. Los van de productprijzen kunnen bezorg- moment en kor tingsacties bepa lend zijn voor welke het goedkoopst is. Met ons bood schappenlijstje, te leveren op donder dagavond, was Pic nic per saldo het goedkoopst. Dat met een tweede product gratis of halve prijs de meeste waar voor je geld. Bij Jumbo en Picnic moet je voor mini maal 25 euro bestellen. Bij AH is dat 50 euro en va riëren de bezorg kosten van €2,50 tot €9,95, afhanke lijk van het tijdstip. Jumbo rekent €3,95 tot €7,95 voor bezorging. Daarnaast biedt zowel Albert Heijn als Jumbo gratis bezorging aan als je bepaalde actie producten koopt. Het assortiment van Picnic is wat beperkter dan bij de andere twee. Zo verkoopt Picnic bijvoorbeeld geen kratten bier. Ook biedt deze leveran cier minder bezorg- momenten en kom je als nieuwe klant eerst nog op een wachtlijst te staan. Waargebeurde voorvallen uit de notarispraktijk, opgetekend door journalist Johan Nebbeling. Vanwege beroepsgeheim zijn geen namen vermeld. Reageren? akte@dpgmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 21