I Familie Wessels biedt op VolkerWessels ECONOMIE 19 si V ,,Dit is een levensgroot econo misch dilemma, want wat is leef baar loon? In lagelonenlanden be staat zoiets als een wettelijk mini mumloon en wij controleren na drukkelijk of dat wordt betaald. We betalen overigens meer dan het wettelijk minimum omdat we ervoor kiezen om onze kleding te laten maken door ervaren werkne mers.'' ,,Het is niet eenvoudig maar ik ge loof dat we dat heel goed kunnen. Ja, we hebben af en toe winkels moeten sluiten en zijn uit Frank rijk vertrokken. Maar ik ben nu vijf jaar ceo van het kledingbe drijf en als ik alleen naar de cijfers van ons kledingbedrijf kijk, dan doen we het elk jaar een stukje beter.'' ,,Ik denk niet dat mensen dat tot zo'n niveau willen weten. Wat ze vooral willen weten, is dat de kle ding goed gemaakt is en dat we te vertrouwen zijn.'' ,,We onderscheiden ons op kwali teit, modiciteit en service.'' ,,We hebben WE CARE. Een van de duurzaamheidsprogramma's is dat we klanten oproepen om hun gebruikte kleding bij ons in te le veren en dat die een tweede leven krijgen via de winkels van het Le ger des Heils.'' ,,We zijn er net mee begonnen, in oktober pas, dus het is te vroeg om daar iets over te zeggen. Ik heb zelf wat oude kleren liggen en ik kan wel zeggen dat het mij een goed gevoel geeft om kleding een tweede leven te gunnen in plaats van weg te gooien in het verza melpunt op de hoek.'' ,,Je kunt mij natuurlijk niet vragen om minder te verkopen. We zijn een kledingbedrijf, we verkopen kleding, dat is wat we doen.'' INITIATIEF Va v UP* Henry Holterman, de bestuurs voorzitter van Reggeborgh, draaide er gisteren niet omheen: ,,We heb ben nu 64 procent van de aandelen in ons bezit, maar we zijn 100 pro cent verantwoordelijk. Daarom willen we ook 100 procent van de aandelen hebben.'' In een toelich ting op het hogere bod benadrukte Holterman dat de overname 'geen gevolgen zal hebben voor perso neel, klanten of toeleveranciers'. Het bod is opmerkelijk. In 2017 verkocht Reggeborgh juist een derde van de aandelen en kreeg VolkerWessels weer een beursno tering. En nu kopen ze het belang weer terug. Als het minimaal 95 procent in handen krijgt zal Volker- Wessels van de beurs worden ge haald. De vraag is of dit een goed moment is. De bouw wordt mo menteel hard getroffen door de stikstofproblematiek en daar komt de met PFAS-stoffen vervuilde grond nog bij. ,,Voor de korte en middellange termijn ben ik niet positief over de bouw vanwege de stikstofproble- matiek'', gaf Holterman toe. ,,Maar de situatie moet een keer normali seren. Ik geloof niet dat we de laat ste snelweg in Nederland al hebben aangelegd. Nederland is het enige land in Europa dat een probleem heeft met de stikstofnorm." Holterman stond ook stil bij de ge ruchten over mogelijke handel met We zijn 100 procent verantwoordelijk, dus willen we ook 100 procent aandelen voorkennis in het aandeel Volker- Wessels. Op 29 oktober stoof het aandeel na de opening omhoog op de beurs. Ook was er een ongewoon grote handel in opties VolkerWes- sels. Om iets voor één uur die mid dag maakte VolkerWessels bekend dat er een (eerste) bod op de aande len lag. Voor de Vereniging van Ef fectenbezitters was dat reden om naar een onderzoek te vragen van wege mogelijke handel met voor kennis. Lek De AFM buigt zich inmiddels over de zaak. ,,Het lijkt er op dat er een lek is over het bod'', zei Holterman. ,,Maar voor zover wij kunnen na gaan komt dat lek niet bij ons van- daan. Wij werken graag mee met het onderzoek van de AFM.'' Volker Wessels heeft 17.000 men sen in dienst en is actief in diverse landen. Met een omzet van 4,8 mil jard euro over de eerste negen maanden en een winst van 148 mil joen euro is de bouwer een ro buuste partij. Bestuursvoorzitter Jan de Ruiter benadrukte dat het op de meeste plekken goed gaat. In Nederland speelt niet alleen het stikstofdossier. VolkerWessels heeft zich ook verkeken op het pro- j ect van de nieuwe zeesluizen bij IJ- muiden. Daar heeft het bedrijf al 115 miljoen euro gereserveerd voor te genvallers. Maar dat verlies valt mo gelijk wat kleiner uit meldde De Ruiter. woensdag 13 november 2019 GO ren. Het is onmogelijk om zaken die structureel niet deugen, te ver hullen.'' Volgens mensenrechtenorgani saties maken kledingbedrijven serieus werk van transparantie maar komen ze niet over de brug met het realiseren van een leefbaar loon. Kan WE Fashion overleven in een fel concurrerende markt als de mode-industrie en tegelijker tijd investeren in het verduurza men van kleding en arbeiders beter belonen? Is het denkbaar dat uw klant straks via bijvoorbeeld het scan nen van een etiket kan nagaan waar het kledingstuk is ge maakt, door wiens handen het is gegaan en wat eraan verdiend is? Als steeds meer modeketens op de duurzame toer gaan, waarop kan een bedrijf als WE Fashion zich dan onderscheiden? Wat doen jullie aan duurzaam heid? Loopt de gemiddelde WE Fa- shion-klant daar warm voor? De mode-industrie bombardeert klanten met acties om ze te ver leiden nog meer kleding te kopen. In plaats van recycling, zou het niet duurzamer zijn om overconsumptie terug te drin gen? Acht modebedrijven hebben gisteren de Transparency Pledge ondertekend: Oki- mono, Alchemist, Marlies Dek kers, Kings of Indigo, Kuyichi, WE Fashion, Schijvens Corpo rate Fashion en Hema. Het is een initiatief van negen orga nisaties, waaronder de Schone Kleren Campagne. Zij willen hiermee misstanden in fabrieken aanpakken en be strijden. Na de ramp in een kledingfabriek in Bangladesh in 2013 waar ruim 1100 mede werkers bedolven raakten onder het puin te voorkomen, is er meer aandacht gekomen voor de arbeidsomstandighe den van de werkers in de kle dingindustrie. M Acht be drijven geven nu op hun website aan in welke fabrie ken hun kle ding wordt ge maakt. foto's anp De familie Wessels is vastbeslo ten om bouwbedrijf VolkerWes- sels weer helemaal in handen te krijgen. Hun investeringsbedrijf Reggeborgh verhoogde gisteren een eerder bod met 45 cent tot 22,20 per aandeel. Peet Vogels Amsterdam -Henry Holterman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 19