'Scholen moeten samenwerken met basisscholen uit een arm land' 'Ik ben best wel creatief' 'Eenzaamheid verminderen' 7 'Honderd man toespre ken vind ik niet eng' 'Ik zou Noord-Beveland graag nog veel mooier maken' 'Taal en lezen leuker maken' 'Meer kranen in dorpen om water te tappen' NOORD-BEVELAND ALLEREERSTE VERKIEZING Dit zijn ze dan: de zeven kinderen die graag de allereerste kinderburgemeester van Noord-Beveland willen worden. Ook presenteren de kinderen een zelfbedacht project waarmee ze iets op het eiland willen veran deren of aanpakken. Het plan van de winnaar wordt daadwerkelijk uitgevoerd. Morgenmiddag rond een uur of vijf maakt de jury be kend wie van de kinderen zich een jaar lang 'de kinderburgemeester van Noord-Beveland' mag noe men. De feestelijke installatie is donderdag 28 november. ISA DE REGT KATE HABRAKEN DANI SALLET ANNE DIJKHUIZEN Een jaar lang de kinderburge meester zijn van Noord-Beve land, en dan ook nog eens de allereerste. Kenji, Mares, Kate, Anne, Dani, Isa en Kelsey zien het helemaal zitten. Morgen is de grote dag. Dan mogen de jonge sollicitanten naar het gemeentehuis in Wissenkerke komen om aan de jury te vertellen waarom zij de beste kandidaat MARES DE REGT KENJI SPAANS KELSEY JORIS dinsdag 12 november 2019 Wie wordt de kinderburgemeester? zijn. Naam: Isa de Regt Leeftijd: 11 jaar Woonplaats: Colijnsplaat Ziet het wel zitten om kinder burgemeester te worden omdat: „Het mij leuk lijkt om in spraak te hebben over onder werpen als het milieu en sociale dingen." Persoonlijk project: „Als het aan mij ligt, gaat elke Noord- Bevelandse school samenwer- ken met een basisschool in een arm land. Zo leren de kinderen over elkaars cultuur en kunnen ze elkaar steunen door bijvoor beeld geld in te zamelen voor boeken of het schoolgebouw." Naam: Dani Sallet Leeftijd: 10 jaar Woonplaats: Colijnsplaat Ziet het wel zitten om kinderburge meester te worden omdat: „Ik het inte ressant vind om mee te kijken met de burgemeester. En wie weet, kan ik ook meedenken over dingen. Ik ben best creatief." Persoonlijk project: „Ik zie veel rondslingerend plastic en dat geeft mij een vies gevoel. Mijn voorstel is dan ook meer prullenbakken neer zetten, zodat mensen hun afval daarin kunnen gooien in plaats van op straat. Eén locatie weet ik al: aan die lange weg langs de haven van Colijnsplaat." Naam: Anne Dijkhuizen Leeftijd: 11 jaar Woonplaats: Kamperland Ziet het wel zitten om kinderburge meester te worden omdat: „Ik Noord-Beveland nóg leuker wil maken en ik goed kan omgaan met grote mensen. Honderd man toe spreken vind ik niet eng." Persoonlijk project: „Een zaamheid verminderen door ou deren één of twee keer per maand samen te brengen met kinderen uit de groepen 7 en 8. Ze kunnen elkaar dingen leren: de jongeren weten veel van ta biets en telefoons, de ouderen kunnen veel vertellen over vroe ger." Ellen Smaardijk-Jobse Wissenkerke Naam: Kate Habraken Leeftijd: 11 jaar Woonplaats: Kortgene Ziet het wel zitten om kin derburgemeester te wor den omdat: „Het mij leuk lijkt om te ervaren dat je als kind een groot verschil kunt maken." Persoonlijk project: „Ik heb 'De Leerdoos' bedacht, een manier om taal en lezen op school makkelijker en leuker te maken. De Leerdoos is be doeld voor Noord-Bevelandse kinderen die moeite hebben met leren, bijvoorbeeld omdat ze dyslectisch zijn of een an dere moedertaal hebben." Naam: Mares de Regt Leeftijd: 9 jaar Woonplaats: Colijnsplaat Ziet het wel zitten om kinder burgemeester te worden omdat: „Ik het leuk vind om pro blemen op te lossen en daarmee Noord-Beveland nog mooier te maken." Persoonlijk project: „Ik wil een campagne opzetten waarin alle scholen, winkels, restaurants en vakantieparken op het eiland zich samen gaan inzetten voor het verminderen van de plastic soep op Noord-Beveland. Al dat plastic is niet goed voor de die ren en het milieu." Naam: Kelsey Joris Leeftijd: 11 jaar Woonplaats: Colijnsplaat Ziet het wel zitten om kinderbur gemeester te worden omdat: „Ik heel benieuwd ben wat je als burge- meester van Noord-Beveland alle maal mag doen." Persoonlijk project: „Mijn doel is het verminderen van eenzaamheid op het eiland. Best veel oudere men sen voelen zich alleen en daarom wil ik creatieve activiteiten opzetten voor jongeren en ouderen samen. Ze kunnen dan met elkaar kletsen en ondertussen leuke dingen maken." Naam: Kenji Spaans Leeftijd: 11 jaar Woonplaats: Kamperland Ziet het wel zitten om kinderburge meester te worden omdat: „De mees ter zei dat het wel iets voor mij was. Dat vind ik zelf ook, want ik wil graag din gen verbeteren." Persoonlijk project: „Ik heb meer dere projecten bedacht, variërend van spelletjesmiddagen om jong en oud met elkaar in contact te brengen tot het organiseren van sportdagen om geld op te halen voor onderzoek naar ernstige ziektes. Ik zou ook graag iets tegen pesten willen doen en tot slot wil ik meer kraantjes in de dorpen waar men sen water kunnen tappen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 52