IN DE REGIO Bewoners Goese Polder kiezen esdoorns 6 Reimerswaal zet proef voort Wijn proeven voor een goed doel bij Lionsclub MIJN DORP, MIJN STAD Joeri Wisse Kruiningen Het is gezond, goed voor het milieu en je doet ervaring op in het ver keer. Kortom, fietsen naar de basis school heeft bijna alleen maar voor delen. Toch brengen veel ouders hun kinderen met de auto. Van wege het gemak, maar ook omdat ze de wegen rond de scholen onvei lig vinden. De gemeente Reimers waal wilde daar ruim drie jaar gele den verandering in brengen. De Noordweg in Krabbendijke en de Valckenisseweg in Rilland werden bij wijze van proef inge richt als 'schoolzone'. Beide door gaande wegen liggen in de buurt van basisscholen. Veel scholieren moeten ze oversteken om op hun bestemming (de Zandbaan aan de Swaanhilstraat in Rilland en de Klimroos of de Julianaschool aan de Hinkelingestraat in Krabbendijke) te komen. Om na te gaan of de felgele bor den effect zouden hebben, voerde de gemeente Reimerswaal zowel voor als na het plaatsen van de bor den snelheidsmetingen uit. Nu, ruim twee jaar later, blijkt dat de gemeten snelheden vergelijkbaar zijn. ,,Maar uit gesprekken met de scholen, blijkt wel dat ze het een veilig gevoel vinden geven", zegt wethouder Jaap Sinke (SGP, ver keer). Het is reden genoeg voor het da gelijks gemeentebestuur om op an dere drukke wegen ook schoolzo- nes in te richten. ,,Met iedere paar kilometer die minder hard worden gereden in de buurt van scholen, zijn we blij", aldus Sinke. Rond De Bornput in Oostdijk is daarom ook onlangs een schoolzone aangelegd. ,,Dat heeft aannemer Fraanje tege lijk met het woonrijp maken van de wijk Moerdamme uitgevoerd." Volgend jaar zijn scholen in Krabbendijke en Hansweert aan de beurt. ,,Bij de Zevensprong in Krab- bendijke zijn we meerdere keren door ouders aangespoord om iets aan de veiligheid rond de school te doen. Je hebt daar twee haakse bochten, kort op elkaar. Ook is het drukker geworden door de uitbrei ding van het kindcentrum", moti veert Sinke de keuze. Harder dan 60 In Hansweert wordt een deel van De Eendracht omgevormd tot schoolzone. De gemiddelde snel heid in deze straat is niet abnor maal, maar het is wel opvallend dat er relatief veel uitschieters zijn. Ge regeld worden er 'pieken' gemeten van meer dan 60 kilometer per uur. Sinke vindt dat veel te hoog, voor een straat waar twee scholen aan gelegen zijn. Ook bij andere scholen in Rei- merswaal komen schoolzones. Ko mend jaar stelt de gemeente een to taalplanning op. GOES Een deel van de Troelstra- laan in de Goese Polder zal de ko mende tijd wat kaal ogen. De ge meente is gisteren begonnen met het rooien van 48 bomen in de straat. Daar worden, nadat de grond is verbeterd en bemest, ook meteen weer even zoveel bomen voor terug geplant. Bewoners mochten kiezen welke boomsoort ze graag zouden zien verschijnen: de amberboom of de esdoorn. Ze kozen in ruime meerderheid voor die laatste. Het rooien en herplanten ge beurt in het deel van de straat tus sen de rotonde bij de apotheek en de Van Hogendorplaan. Volgens de gemeente groeien de kleine boompjes daar niet of nauwelijks en zijn de grote iepen ziek. Niet in grijpen zou tot gevaarlijke situa- ties kunnen leiden. Er is tientallen jaren tevergeefs geprobeerd om in dit deel van de straat twee mooie bomenrijen te laten groeien. Het planten van populieren, zoals in het wél rijkelijk begroeide eerste deel van de Troelstralaan, was geen optie. Daarvoor is de groen strook in het andere deel van de straat te smal. De werkzaamheden duren drie weken. GOES Wijn drinken voor het goede doel, wie wil dat nou niet? De Lionsclub Kapelle-De Bevelanden maakt het mogelijk. Donderdag 14 november houdt de serviceclub een wijnproeve rij. De proeverij zelf kost niks, maar tijdens de bijeenkomst kunnen de geproefde flessen wijn (per doos van zes) worden besteld. Van elk verkochte fles gaat er dan twee euro naar het goede doel. Dat goede doel is dit keer de Stichting Leergeld. Die organisatie geeft hulp aan schoolgaande kinderen uit kansarme gezinnen. Zodat die, ondanks een gebrek aan eigen financiële middelen, gewoon met hun leeftijdsgenootjes mee kunnen doen aan binnen- en buitenschoolse activiteiten. Dat kan bijvoorbeeld gaan om schoolreisjes, muziekles of lid worden van een sport- of scou- tingvereniging. ,,We hebben momenteel zo'n dertig inschrij vingen binnen via de mail", laat Jan Carpentier van de Lionsclub weten. ,,In het clubhuis van To- vaal kunnen er ongeveer hon derd, maar wij zijn al tevreden als we de zestig deelnemers ha len." Week van de mediawijsheid Toneel in de Wemel Lezing over Rembrandt dinsdag 12 november 2019 Schoolzone geeft toch veilig gevoel BE Automobilisten minderen nau welijks vaart door felgekleurde verkeersborden en grote letters op het wegdek. Toch gaat de ge meente Reimerswaal door met het maken van 'schoolzones' in de buurt van basisscholen. On langs is er één in Oostdijk aan gelegd, volgend jaar zijn straten in Hansweert en Krabbendijke aan de beurt. Wijnproeverij Lionsclub. Don derdag 14 november om 19.30 uur in het clubhuis van rugby club Tovaal in Goes (Geldeloze- pad 5J). GOES Bibliotheek Ooster- schelde houdt tijdens de week van de mediawijs heid, van 8 tot en met 16 november, extra activi teiten voor jong en oud. De vestiging in Goes houdt woensdag een activiteit waarbij kinde ren van 8 tot en met 12 jaar een droomland schap creëren. De kin deren plaatsen zichzelf in een klimaat waar ze zichzelf later graag zou den willen zien. De acti viteit begint om 15.30 uur. Aanmelden via bibli- otheekoosterschelde.nl. WEMELDINGE Toneelvereniging Kunst vrienden geeft vrijdag een voorstelling in De Wemel. Het stuk gaat over een boerderij, ver weg van de bewoonde wereld. Cursisten loge ren er een weekend en komen als herboren terug. Dit keer echter niet. Wanneer een cur sist verdwijnt, het tele foonverkeer wegvalt en er vreemde geluiden klinken, is het alles be halve ontspannen. De voorstelling 'Moord- weekend' begint om 20.00 uur. Werk van Rembrandt. foto anp THOLEN Op initiatief van de Vrij zinnige Geloofsgemeen schap Tholen geeft do- minee Ivo de Jong een lezing over schilder Rembrandt van Rijn. De activiteit wordt ge houden bij de Oude- landsestraat 11 in Tholen en begint om 19.30 uur. GEERSDIJK Theetuin Het Zoete Paradijs, 20.00 uur: Workshop aromatherapie en parfum maken GOES Bibliotheek, 14.00-15.30 uur: Taal- café; Vredeskerk, 14.45-16.30 uur: Lot- genotenbijeenkomst MS-vereniging; Bibli otheek, 15.30-17.00 uur: Video maken met de TikTok app (t/m 12 jaar) 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 09.30-10.30 uur: Wandeling in groeps verband HEINKENSZAND Hoefbladstraat 1, 13.30-14.30 uur: Gra tis sporten in de be- weegtuin KAPELLE C.D. Ver- eekestraat, 08.00 12.00 uur: Week markt; Pomona, Groenewoud 3, 14.00-16.00 uur: Con tactmiddag stoma dragers KRUININGEN Hof Cruninghe, 12.00 13.00 uur: Heel Krui- ningen Luncht; 14.00 uur: Wandelgroep 'Elke stap telt'; Markt, 13.00-17.00 uur: Weekmarkt; Ons Dorpshuis, 14.00- 16.30 uur: Activitei tenmiddag senioren RILLAND Dorpshuis Luctor et Emergo, 13.45-16.30 uur: Koersbal voor senio ren WAARDE Dorpshuis MeerWaarde, 10.00 uur: Wandeling in groepsverband WOLPHAARTSDIJK Meuleweie, 09.30 16.00 uur: Inloop voor Senioren; De Griffioen, 19.15-20.15 uur: Fitness Fun Party YERSEKE Moerzicht, 14.30-16.00 uur: Bingomiddag. In de Troelstralaan in Goes leggen 48 bomen het loodje. foto marcelle davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51