Brede steun uitbreiding brede school IN DE REGIO Schooldirecteur 'blij verrast' Lol voor iedereen op ijsbaan Middelburg 6 PLAATJE IN HET DONKER MIJN DORP, MIJN STAD Marcel Modde Zierikzee De succesformule van de brede school (met kinderopvang en peu terspeelzaal) in de Zierikzeese wijk Noorderpolder mag de Theo Thijs sen niet in de weg gaan zitten, vindt de gemeenteraad. Het voor stel van de VVD werd gisteravond mede namens LSD, GroenLinks, PvdA, SP en HvSD ingediend. Bij de inhoudelijke behandeling van de begroting donderdag volgt de defi nitieve besluitvorming. Schooldirecteur André Koster was 'blij verrast' door de onver wacht brede steun, gezien de lastige voorgeschiedenis. Maar hij juicht Wij gaan voor maximale uitbreiding pas als daadwerkelijk een klap op het besluit is gegeven. De geplande lawaaioptocht donderdag van leer lingen en ouders om de problema tiek nog eens extra voor het voet licht te brengen, gaat dan ook ge woon door, zei Koster in een eerste reactie. ,,Wij gaan voor maximale uitbreiding." Een eerder verzoek om uitbrei ding door Koster en zijn bestuur (Obase) werd door de gemeente af gewezen. Het kwam zelfs tot een rechtszaak, waarin de gemeente haar gelijk haalde. Onderwijswet houder Daniël Joppe zag zich ge bonden aan het eigen 'afstandscri terium'. Die regel schrijft voor dat éérst moet worden gekeken of er binnen een straal van twee kilome ter een school staat die nog ruimte over heeft. Dat is het geval bij Bin nen de Veste en de Willibrordus- school. Het aanpassen van die regel kan, liet Joppe eerder weten, maar ligt volgens hem niet voor de hand. ,,Dan ga je bouwen voor leegstand." Achterhaalde prognoses De gemeenteraad denkt daar nu dus anders over, bleek gisteren bij de algemene beschouwingen op de begroting 2020-2023. De VVD wijst in het voorstel op achterhaalde leer lingenprognoses uit 2016, waar het huidige uitbreidingsbeleid van de gemeente op is gebaseerd. In 2016 zat de economie nog in een recessie en verliep de woningbouw en -ver koop stroef. Inmiddels is het tegen deel aan de gang. De Theo Thijssen- school komt dit jaar uit op 245 leer lingen (167 bij de start in 2015) en groeit naar verwachting door tot een slordige 300. Dat beeld blijft ze ker tot 2035 stabiel, blijkt uit nieuwe prognoses. De huur van drie noodlokalen voor drie jaar kost de gemeente 392.500 euro, heeft de VVD berekend. Koster dringt aan op snelle aanpassing van het inte graal huisvestingsplan voor de bouw van regioscholen op Schou- wen-Duiveland. ,,En ik hoop dat dan eigenlijk ook nog voor het einde van dit schooljaar de beslis sing wordt genomen voor een ver snelde permanente uitbreiding van ons gebouw." Een wintermarkt, een ijsfiets, spe ciale activiteiten voor schoolkin deren en ouderen; iedereen moet lol kunnen hebben op en om de ijsbaan in Middelburg. Op en om de Markt kan jong en oud van donderdag 27 november tot en met zondag 19 januari ('een week langer dan voorgaande ja ren') van de ijsbaan genieten. Het is al de veertiende keer dat Middel burgers en ijspretliefhebbers van buiten de ijzers kunnen onderbin den in de Zeeuwse hoofdstad. Ook kunnen ze curlen op het ijs, 'kerst muts-schaatsen' of op Nieuw jaarsdag in zwembroek schaatsen. Daarnaast blijft Patrick Gabriëlse van de Stichting Zeeland Houdt van Schaatsen elk jaar iets nieuws verzinnen. Zo kunnen mensen dit jaar een ijsfiets (wiel voor, twee glij-ijzers achter) huren. Voorgaande jaren dacht Gabriëlse nog dat de icebyk 'normale' schaatsers teveel in de weg zou zitten. ,,Maar op ons aparte krabbel- annex curling- baantje kunnen ook wel vier ijs- fietsen rondrijden. Het is natuur lijk toch een leuke attractie." Wintermarkt Zo'n attractie moet ook de Win- termarkt zijn. Tien chalets met sfeervolle kramen rond de nostal gische zweefmolen brengen be- zoekers van 20 tot en met 30 de cember nog meer in kerstsfeer. Basisscholieren van de boven bouw uit Middelburg, Veere en Vlissingen zullen veel morgenu ren vullen. Middelburgse scholie ren uit groep 8 worden in decem ber getrakteerd op een ontbijtje door Albert Heijn, ter ere van de heropening van de winkel aan de Pottenbakkerssingel. Met de kerstgedachte in het hoofd worden mensen ook uitge nodigd ouderen uit hun isolement te halen. Met de giften in een spe ciale brievenbus worden kaartjes gekocht voor eenzame ouderen, die onder deskundige begeleiding ook van de ijspret kunnen genie ten. Herfstfair in de Hoeksteen Weekvande mediawijsheid Pascale Naessens te gast dinsdag 12 november 2019 SD De brede school Theo Thijssen in Zierikzee krijgt de broodno dige uitbreiding. Om de eerste extra aanloop van leerlingen op te vangen, wordt volstaan met drie noodlokalen. In 2023 wordt die tijdelijke oplossing omgezet in een permanente aanbouw. - André Koster, directeur brede school Theo Thijssen ZIERIKZEE Het kunstwerk 'Zierikzee N51.646944, E3.938142' van Rosalinde Van Ingen Schenau heeft de harten van de Zierik- zeeënaren gestolen. Het roestvrijstalen plaat jesboek werd vorige week door Airpack ca deau gedaan aan de stad, voor het 40-jarig ju bileum van het bedrijf. Sinds de onthulling heeft menigeen een extra rondje gereden over de rotonde bij de zuide- lijke entree tot Zierikzee. Op Facebook regent het complimenten. Verlicht spreekt het door kijkje nog meer tot de verbeelding. De naam van het kunstwerk verwijst naar de exacte coördinaten van de standplaats. In de verschil lende lagen wandel je als het ware langs een aantal beeldbepalende gebouwen, die je in die volgorde in de stad zelf ook tegenkomt. FOTO ERNESTA VERBURG René Hoonhorst Middelburg SCHARENDIJKE De creagroep van de Bethlehemkerk in Scha- rendijke houdt zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur een herfstfair in de Hoeksteen. Er wordt haak- en breiwerk ver kocht. Tevens zijn er de coratieve herfststukken te koop. Verder is er een loterij en wordt er koffie, thee, soep en broodjes geserveerd. De op brengst gaat naar Stich ting Thuredrith (vakan tiehuizen Renesse) en de kerktuin. Van 10.00 tot 15.00 uur is iedereen welkom. GOES Bibliotheek Ooster- schelde houdt tijdens de week van de mediawijs- heid, van 8 tot en met 16 november, extra activi teiten voor jong en oud. De vestiging in Goes houdt woensdag een activiteit waarbij kinde ren van 8 tot en met 12 jaar een droomland schap creëren. De kin deren plaatsen zichzelf in een klimaat waar ze zichzelf later graag zou den willen zien. De acti viteit begint om 15.30 uur. Aanmelden via bibli- otheekoosterschelde.nl. Kookboekenauteur en tv-presentatrice Pascale Naessens. foto jasper jacobs MIDDELBURG De Vlaamse kookboekenauteur en tv-presentatrice Pascale Naessens is vandaag te gast in boekhandel de Drvkkery voor een lezing en een diner. Het diner begint om 17.30 uur en kost 25 euro. Aanslui tend volgt een lezing. BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 19.30-21.45 uur: Oefenavond Brass band Apollo, 20.00-22.00 uur: Boogschieten dames; BRUINISSE Dorpshuis de Vanger, 20.00 uur: Yoga BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 9.30 uur: Zangkoor Vrouwen van Nu; 14.00-16.00 uur: Ontmoeting met schrijfster Angelique van der Bijl; 17.45 uur: Yoga; 19.30 uur: Bridge; 19.30 uur: Volksdansen; 19.00 en 20.15 uur: Yoga; Pelgrimskerk, 20.15 uur: Yoga; KERKWERVE Dorpshuis, 14.00 16.30 uur: Koersbal en soos; NOORDGOUWE Dorpshuis, 9.30-11.30 uur: Badminton Se nior en BC Noord- gouwe; OUWERKERK Dorpshuis, 10.00 uur: Bewegen voor oude ren; 19.00- 23.00 uur: Dartvereniging; RENESSE Blikmuseum, 10.00 12.00 uur: Tentoon- stelling Hoe kwamen wij vroeger de winter door?; Landgoedho tel, Slot Moermond, 13.00-17.00 uur: Munttaxatie; SCHARENDIJKE Dorpshuis de Put- meet, 13.00 uur: Schilderclub SIRJANSLAND Dorpshuis, 13.00 17.00 uur: Schilder club, 19.15 uur: Bewust en ontspan nen bewegen; ZIERIKZEE Pontes Pieter Zee man, 16.00-17.30 uur: Zaalvoetbal voor jon geren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 49