invalbeurt, Lisane Lockefeer maakt na ruim twee jaar weer eens minuten ZEELAND 11 Middelburgse voetbalster (22) van Sparta/JVOZ hoopt nu vooral dat ze fit blijft. Haar rentree smaakt in ieder geval naar meer. Na ruim twee jaar ge vuld met blessureleed maakte Lisane Locke feer zaterdag haar ren tree in de hoofdmacht van Sparta/JVOZ. De 22-jarige Middelburgse viel twintig minu ten voor tijd bij een 1-2-stand in en boekte met haar ploeg uiteindelijk een 1-3-overwinning. ,,Die inval beurt, dat was wel een lekker mo ment hoor'', lacht Lockefeer. ,,De laatste tijd is het sneller dan ver wacht gegaan.'' Angst? Nee, dat had ze niet echt toen ze zaterdag in Ede binnen de lijnen kwam. ,,Er schieten wel al lerlei scenario's door je hoofd'', al dus Lockefeer. ,,Ik dacht vooral: ge niet er maar van. Eindelijk kon ik weer het spelletje spelen dat ik zo leuk vind. Iedereen was echt super blij voor me. Een aantal meiden heeft het twee jaar geleden ook zien gebeuren. Ze weten wat de blessure voor me heeft betekend en wat ik er aan heb gedaan om te rug te komen.'' Ze neemt ons mee naar 23 sep tember 2017, naar de eerste speel dag van dat seizoen. Lisane Locke- feer: ,,Het was onze eerste compe titiewedstrijd als Sparta/JVOZ, uit tegen FC Dauwendaele. We verlo ren met 2-0 en ik viel geblesseerd uit. Tijdens een duel kwam ik on der mijn tegenstandster terecht en verdraaide mijn knie. Ik schreeuwde het uit van de pijn, maar had niet meteen het idee dat het zo ernstig zou zijn.'' Sukkelen Zo dachten ze er bij de huisartsen post ook over. Bandjes wat verrekt, ga maandag maar even naar je Het deed pijn, maar ik had niet het idee dat de kruisband weer af was huisarts, krijgt Lockefeer te horen. Het cynisme is hoorbaar in haar stem, als ze zegt: ,,Zes weekjes rust, dan zou het weer goed moe ten zijn.'' In de maanden die vol gen blijft ze sukkelen. Haar fysio therapeut denkt aan schade aan de meniscus. Lockefeer geeft de knie tijd om te herstellen, probeert de spieren eromheen sterker te ma ken maar voelt dat er geen voor uitgang in zit. Een mri-scan, begin december 2017, zorgt uiteindelijk voor duidelijkheid. Kruisband afgescheurd en - in derdaad - ook schade aan de me niscus. Eind januari 2018 wordt ze geopereerd, de ingreep wordt als geslaagd beschouwd. ,,Het zag er goed uit, daarna kon ik beginnen met herstellen.'' Dat doet ze met fysiotherapeut Erwin Adan en de twee bouwen het rustig op. Acht maanden na de operatie mag ze weer met de groep meetrainen. Dan gaat het opnieuw mis. ,,Ik kwam tijdens de training in een situatie waar ik eigenlijk nog niet in had moeten komen'', aldus Loc- kefeer. ,,Ik kon niet meer uitwij ken en ging door mijn knie. Het deed pijn, dat was vervelend, maar ik had niet het idee dat de kruis band weer af was.'' Dat blijkt ook niet het geval, maar de aanvallend ingestelde voetbalster blijkt wel kraakbeen letsel te hebben opgelopen. Die diagnose wordt pas gesteld, na be- zoeken aan meerdere artsen. ,,Voordat we er achter waren wat het precies was, was ik weer een paar maanden verder. Ik heb een halfjaar injecties in mijn knie ge had en verschillende oplossingen gezocht. Die sloegen lange tijd niet aan. Bij de laatste injecties was dat wel het geval. Aan het eind van het afgelopen seizoen kon ik weer voorzichtig meetrainen. Ik bleef uit de duels, was bijvoorbeeld kaatser of deed alleen aan 'droge' pass- en trapoefeningen mee.'' Krachttesten In de periode die daar aan vooraf is gegaan, heeft ze dag in dag uit aan dacht besteed aan haar knie en de revalidatie. Samen met Erwin Adan en Goes-spits Daniel Wissel, die op dat moment ook van een zware knieblessure herstelt, gaat ze in de zomerstop geregeld het veld op. ,,Toen het seizoen weer begon was ik verder dan voor de zomer'', kijkt ze terug. ,,Het ging langzaamaan steeds beter. Mijn sprong- en krachttesten waren ook goed. Ik heb mijn conditie weer opgebouwd en ging op een gegeven moment ook weer duels aan. Ik had nauwelijks klachten, maar mijn vertrouwen had na tuurlijk wel een opdonder gehad.'' De kruisband blijkt goed te zijn aangegroeid en Lockefeer krijgt groen licht om weer minuten te gaan maken bij Sparta/JVOZ. ,,De laatste weken ging het ineens heel snel'', lacht ze. „Zaterdag zat ik voor het eerst weer bij de selectie en mocht ik twintig minuten voor tijd invallen. Ik moet het rustig opbouwen. Woensdag spelen we een oefenwedstrijd en zaterdag hebben we weer een competitie- duel. Ik kan steeds wat meer ritme opdoen.'' De medewerkster van de Stich ting Maatschappelijk Werk en Welzijn Oosterschelderegio (SMWO), die ook een master ma- negementwetenschappen aan de Open Universiteit in Rotterdam volgt, is bij Sparta/JVOZ nog één van de vijf Zeeuwse voetbalsters. Na een moeizame competitiestart is de ploeg in de eerste klasse op geklommen naar de middenmoot. ,,Voor dit seizoen hebben we uit gesproken dat we kampioen wil len worden'', zegt Lisane Locke- feer. ,,Die doelstelling is nog niet herzien. We hadden een valse start, maar we laten wel iedere week zien dat we de betere ploeg Ik had nauwelijks klachten, maar mijn vertrouwen had wel een opdonder gehad zijn. Het ligt dicht bij elkaar in deze klasse.'' Persoonlijk hoopt ze dat het blessureleed nu definitief tot het verleden behoort. Lockefeer gaat niets forceren en wil zich stap voor stap richting een basisplaats spe len. ,,Ik ben blij met hoe het nu gaat. Dat had ik eigenlijk al niet verwacht, want ik dacht pas in de cember weer mee te kunnen doen. Ik zie wel hoe het zich nu ontwik kelt, maar ik hoop wel zo snel mo gelijk volle bak te kunnen gaan. Al is fit blijven toch nog net iets be langrijker.'' dinsdag 12 november 2019 dat was zaterdag wel een lekker moment hoor' Lisane Lockefeer in actie in het shirt van Sparta/JVOZ, vóór ze in september 2017 haar zware knieblessure opliep. fotos sparta/jvoz Barry van der Hooft Middelburg -Lisane Lockefeer (22) Lisane Lockefeer, gereed om in te vallen. -Lisane Lockefeer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43